Wpis z mikrobloga

Ciekawy wsumie jest ten peak, który teraz ma miejsce nieprzerwanie od października 2022, z małą drobną korektą, ale ona i tak jest niczym. Od października do teraz sp500 dało zarobić 40-45 %. To bardzo dużo, w mniej niż 2 lata. I rośnie dalej. Tak na prawdę od tąpnięcie covidowego wszystkor ośnie jak na drożdżach z małymi korektami. Co ciekawe po wskaźnikach ekonomicznych, nie widać póki co ryzyka korekty. Osobiście ciekawi mnie, jak będzie wyglądał spadek, czy będzie to raczej korekta na kilkanaście procent, czy może poważniejsze tąpnięcie długoterminowe, na kilkadziesiąt procent. Zawsze się mówiło, że prędzej czy później kryzysy finansowe się powtarzają cyklicznie, ale czy nadal tak jest? Czy możliwy jest ciągły wzrost z drobnymi korektami jedynie. Jakie macie przewidywania swoje?
#gielda #finanse #ekonomia #akcje #inwestowanie
  • 10
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre: Patrząc jaka #!$%@? jest obecnie w spółkach z którymi pracuje z wielu różnych branż to ciężko mi uwierzyć, że akcje są tak wysoko jak obecnie. Niemniej Sp500 jest kierowane przez duże koncerny technologiczne i to może być powód.
  • Odpowiedz
  • 10
@Van-der-Ledre: nie ma powodu żeby myśleć że będzie inaczej niż było. Cały czas góra z okazjonalnym tąpnięciem typu covid. A kiedy tąpnięcie i jak głęboko? Tego nikt nie wie. Równie dobrze możemy już nigdy nie zobaczyć na SP500 niższej ceny niż jest dzisiaj, jeżeli kryzys przyjdzie w odległej przyszłości.
  • Odpowiedz
Co ciekawe po wskaźnikach ekonomicznych, nie widać póki co ryzyka korekty.


@Van-der-Ledre: Zależy na jakie wskaźniki się patrzy

Po odwróceniu trendu spadku bezrobocia w USA i pełzającym jego wzroście ZAWSZE przychodził kryzys. I jest na to proste wytłumaczenie: poziom stóp procentowych dyktuje długoterminowo zachowania gospodarek. Wpływ poziomu kosztu długu na sytuację ekonomiczną w gospodarce opartej na długu jest nieunikniony - jest jego inherentną częścią.

PS. okres covidowy jest osobnym przypadkiem
OskariuszKonduktorski - >Co ciekawe po wskaźnikach ekonomicznych, nie widać póki co r...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre: jeśli banki centralne za długo trzymały wysokie stopy % to może doprowadzić do recesji, nadal mamy odwróconą krzywą rentowności o czym wszyscy zapomnieli lub stwierdzili, że nie działa w dzisiejszych realiach. jest niesamowita koncentracja kapitału w kilku największych spólkach, jak obczaisz etf na sp500 z równą wagą spółek ticker RSP, a nie po kapitalizacji to sytuacja wygląda nie tak pięknie, jeszcze gorzej jest wśród małych spółek Russell2000 etf IWM.
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre: yebnie tak że inwestory sie posrajom na mietowo całe wall street będzie zawalone gównem aż będa musieli puścić spychacze żeby to uprzątnąć XDDD

Tylko grubasy co wiedzieli wcześniej i zagrali na spadki będą się śmiać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wyczopki już tu se inwestowai w jakieś akcje typu GMD XD I jak sie miało zesrać tak że fundusz straci to zablokowali im brokery możliwość kupna
  • Odpowiedz
100 lat temu też myśleli, że rynek będzie już tylko rosnąć. Nieprzerwanym elementem Wall Street jest to, że jest okres rosnących cen (rynek byka) i okres spadających cen (rynek niedźwiedzia). Przyjdzie czas na shortowanie. Trzeba jednak pamiętać, że aby duże spadki nastąpiły, to wpierw trzeba mocno podnieść ceny, tak żeby w szczególności ceny akcji największych spółek były zawyżone, bo wówczas jest z czego spadać. Duże i szybkie wzrosty nie są niczym nadzwyczajnym.
  • Odpowiedz