Wpis z mikrobloga

Ludzie!!!! Miałem 2 akcje NVIDIA i zysk za nie w sumie coś koło 3 600 zł. W piątek doszło do splitu, 1 akcja została podzielona na 10 więc zamiast 2 mam 20. Wchodzę dziś do mBanku i zamiast 3 600 zł zysku mam 36 000 zł zysku, wyobrażacie sobie??!! To był interes życia. Takie rzeczy tylko w mBanku!! Dziekuje mBank!!! Myślicie, że mBank się zorientuje, że coś nie halo?

#akcje #gielda #mbank
aleksc - Ludzie!!!! Miałem 2 akcje NVIDIA i zysk za nie w sumie coś koło 3 600 zł. W ...

źródło: a

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • 1
@aleksc dziwne uczucie, z jednej strony człowiek by chciał pogratulować a z drugiej życzyć żebyś się udławił tymi pieniędzmi ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 3
Nie wiem czy wszyscy rozumieją - ja mimo splitu akcji dalej powinienem mieć zysk 3 600 zł a nie 10 razy wiekszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba że ja czegoś nie ogarniam......
  • Odpowiedz
@aleksc: nie jestem ekspertem, dopiero zaczynam z giełdą, ale na logikę jest to po prostu bug wizualny po stronie mbanku. Pewnie ta cena za akcje jaką masz aktualnie to tylko w mBanku występuje, a nie na rynku.
  • Odpowiedz
@aleksc: po pierwsze to nie ameryka i to 50 lat temu, jakby faktycznie do czegoś takiego doszło to szybciutko bank by Ci wyjaśnił, że pieniądze na Twoim koncie nie należą do Ciebie, jeżeli sami by nie zablokowali Ci środków, to dojechałby Cie aparat panstwa
  • Odpowiedz
Tak już bywało przy innych splitach i ludzie się tu ekscytowali, niestety chwilowo

jutro będzie wszystko po staremu


@IkdapS_: U mnie podobny bug ze splitem obligacji korporacyjnych wisiał aż do wykupu. Oni to wszystko ręcznie zatwierdzają?
  • Odpowiedz
@aleksc: Zobaczymy jak się będziesz cieszył jak tobie na podstawie twoich "zysków" wyślą PIT-8C xD Wydawało mi się, że zazwyczaj ludzie się cieszą jak mają zaniżone zyski bo mniejszy podatek byłby do zapłacenia a tu się cieszysz z zawyżonych zysków, których i tak nie zrealizujesz bo w końcu to jest tylko teoretyczna wycena twoich papierów a to za ile je sprzedasz to inna sprawa.
  • Odpowiedz