troche boje sie procesu starzenia, szczegolnie w kontekscie uczenia sie nowych rzeczy

nie jestem w stanie zmierzyc sensownie tego, czy z wiekiem faktycznie moje umiejetnosci poznawcze sie zmniejszaja... czy to moze kwestia po prostu mniejszej ilosci czasu i wiekszego przemeczenia, ktore prowadza do zmniejszenia ilosci czasu i skutecznosci uczenia sie

znacie moze jakies opracowania poruszajace ten temat, odpowiadajace na pytanie czy co do zasady gorsze wyniki w uzyskiwaniu nowej wiedzy na pozniejszym
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@katopa: Jest potwierdzone że wiele demencji bierze się z braku "ćwiczeń" umysłowych. Ludzie na starość siadają przed tv. Więc coś w tym jest, że trzeba ćwiczyć umysł. Popatrz na wykładowców na uczelniach czy profesorów. Potrafią zachować trzeźwość umysłu w specjalistycznej dziedzinie do starości wiec nie jest tak źle.
No ale ogólnie nie oszukasz wieku- na bank to spada. Mam podobne obawy- ostatnio rozkminiając jakieś rzeczy widzę, że przychodzi mi to
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam: różne rodzaje pamięci, skupienie uwagi, jasność umysłu to jedno, ale zdolności poznawcze to zupełnie inna bajka, u siebie pamiętam że były takie fale, kiedy nauka czegokolwiek przychodziła mi bez wysiłku i sprawiała mi ogromną frajdę, tak było długi czas w podstawówce, może jeden rok w gimnazjum, jeden w liceum i ze 2 pierwsze lata na studiach - ilość materiałów nie miała znaczenia, jeżeli konkretny przedmiot, zagadnienie, temat miał większy
  • Odpowiedz
Niedziela 19:00 wieczór i wszystko od razu było lepsze

Ar_0 - Niedziela 19:00 wieczór i wszystko od razu było lepsze
SPOILER
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Coraz gorzej żyje mi się w tym #krakow. Wszędzie tłok, korki, remonty.. Wracałem tutaj z nadzieją. Kupiłem mieszkanie i myślałem, że posiedzę trochę dłużej. Ale jasny szlag zaczyna mnie trafiać. Chyba trzeba zacząć szukać działki w lesie.. #zyciepo30 #30plusclub #zalesie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 17
@Just_Jump w lesie wszędzie daleko, pełno robactwa i innej zwierzyny, która najchętniej zeżre wszystkie roślinki, w zimie trzeba sobie drogę dojazdowa odśnieżyć, latem trawnik skosic itd.
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma :)
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Crisu: najbardziej w tym zdjęciu mnie bawi, że nie da się określić jaką grupę wiekową te Babki reprezentują xD bo to pewnie jakieś studentki a tymczasem z 3 kobiety na tym zdjęciu wyglądają jak ciotki tych co wyglądają na te 20 parę lat
  • Odpowiedz
@Crisu: ech, aż mi się stare czasy przypomniały, gdy miałem jakieś 12-13 lat i byłem na wakacjach nad morzem, mieszkaliśmy na przeciwko domu, w którym mieszkała jakaś kolonia czy inna wielka grupa młodzieży, i oczywiście odkryłem, że z jednego ciemnego pomieszczenia w tym naszym domu, jak na dłoni widać wieczorem okna sypialni dziewczyn z tej kolonii, takich jak z tej fotki, w wieku połowa liceum czy podobnie. I któregoś wieczoru
  • Odpowiedz
Gdzie się bawią (kulturalnie, bez szorowania ryjem po podłodze itp) ludzie w Warszawie w wieku powiedzmy 28-35? xd Jesteśmy tu na weekend z kumpelą i poszłyśmy na nowy świat pod te całe rakiety zagrywki itp i mamy wrażenie, że my z naszym rocznikiem 94 jesteśmy tak 10 lat starsze od całego tego towarzystwa XD

#warszawa #30plusclub #weekend
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@floralmaggie:

Rekomendacja od 35latka xD
Koktajle: Backroom, Weles, Zaremba, Aura, Kita Koguta, Grace
Kluby: Niebo, Oczki, Ritual, Baila, Selavi

Choć ja jestem człowiek barowo-koktajlowy a nie klubowy. Dodać można jeszcze Norblin, Browary Warszawskie, Elektrownie Powiśle na drinki.
  • Odpowiedz