Spodziewając się mieszanych opinii na temat wybuchu starshipa nagrałem film, w którym opisuje, dlaczego to sukces. Film nagrałem PRZED lotem bo w środowisku ludzi którzy śledzą ten projekt było jasne, że rakieta wybuchnie, pytanie było tylko w którym momencie #spacex #starship #elonmusk #tworczoscwlasna #gruparatowaniapoziomu
@plaisant: Na 90% wybuchnie dlatego, że to pierwsza próba – jakby zaliczyli orbitę w pierwszej próbie to mówimy o spektakularnym i bezprecedensowym dla New Space sukcesie. Mało prawdopodobne.
W nocy z 6 na 7 marca 2023 roku startuje nowa flagowa japońska rakieta nośna H3! Mimo, że jest ona jednokrotnego użytku to w swojej klasie wielkości konkurować ma ceną z rakietą Falcon 9 firmy SpaceX.
@yolantarutowicz: konkurować to ona może z obecnymi cenami jakie za start F9 bierze spacex, ale jeżeli jest jednokrotnego użytku to nie ma szans kosztami wystrzelenia F9. Spacex nie obniża cen za start, bo po co skoro konkurencja jest droższa i tak...
Dziś liczba wyniesionych satelitów Starlink przekroczy 4 tys. sztuk. Podczas 74. startu rozpocznie się także wynoszenie drugiej generacji satelitów Starlink.
@Manah: Nie wiem, może być kilka opcji. Możliwe, że z powodu latencji transmisji, różnicy czasu wrzucenia nakładki wideo z licznikiem, albo i z powodu wyłączenia 1 silnika i awarii drugiego, co mogło mieć związek z czasem odpalenia sekwencji odliczania.
@abraca: I pierwszy raz od startu i lądowania SN15 pełna ewakuacja Boca Chica. W boosterze energii potencjalnej na około 1/2 Hiroshimy (zakładając nierealistyczny scenariusz eksplozji całego metanu).
@timechain: To miło, że wynajdujesz te dobrej jakości materiały rodzimej produkcji. Muszę też pochwalić Pana Youtubera za to, że wprost przyznaje (pierwszy film), że w swoim wcześniejszym video powielał bzdurę – bardzo często powtarzaną niestety – jakoby w orbitowaniu chodziło o "równoważenie grawitacji siłą odśrodkową". Samo to, że popularyzator-pasjonat coś takiego wcześniej opublikował jest dowodem, iż zrozumienie czym właściwie są orbity jest w społeczeństwie bardzo marne.
Dokładnie 5 lat temu odbył się pierwszy udany start Electrona. Ta 18-metrowa rakieta, jedna z najmniejszych na świecie, zbudowana została przez firmę Rocket Lab z Nowej Zelandii. Ma za sobą 32 starty z kosmodromu Mahia na antypodach i 152 wyniesionych satelitów. Od niedawna wynosi także sondy kosmiczne.
SpaceX nie zwalnia. Za chwilę kolejny start rakiety Falcon 9. Tym razem z Kalifornii wyniesie ona kolejne satelity globalnego systemu internetu satelitarnego Starlink.
Nie przegap! Opis misji i transmisja na Kosmonautyka.pl: Misja Starlink 68
@texas-holdem: No, on robi fajne materiały, choć szkoda że tak mało. Tyle że wymagają pewnie masę pracy. On zajmuje się grafiką 3D i wszystkie animacje robi sam. Na kanale ma wiele innych filmów na podobnym poziomie. Falcon9, electron itd. Polecam. Miał wiele live ze startów i te jakościowe materiały spadły na liście, niebyły widoczne. Doradziłem mu żeby je podpiął na górze kanału.
@Loperamid: W sensie pytasz, czemu szkoda? Bo podwójne na platformach wyglądałoby spektakularnie.
Mój avatar zawiera niewielki wycinek zdjęcia, przedstawiającego tranzyt Merkurego przez tarczę słoneczną w 2016 roku, wykonanego amatorskim teleskopem – całe zdjęcie w jakości HD:
https://i.imgur.com/DoZSJKu.jpeg (polecam).
z tym lecimy to zobaczymy. kiepskie warunki atmosferyczne (wiatry) z tego co cyztałem.