Wpis z mikrobloga

@timechain: To miło, że wynajdujesz te dobrej jakości materiały rodzimej produkcji. Muszę też pochwalić Pana Youtubera za to, że wprost przyznaje (pierwszy film), że w swoim wcześniejszym video powielał bzdurę – bardzo często powtarzaną niestety – jakoby w orbitowaniu chodziło o "równoważenie grawitacji siłą odśrodkową". Samo to, że popularyzator-pasjonat coś takiego wcześniej opublikował jest dowodem, iż zrozumienie czym właściwie są orbity jest w społeczeństwie bardzo marne.

Jest to zresztą powód, dla
@texas-holdem: Chętnie przeczytam. Aaa właśnie. Kiedyś wspominałeś o tym że wykop blokuje linkowanie do substacka, czy coś takiego. Dział na nowym wykopie?

Tak, swobodny spadek. Przy okazji polecam fajny film Veritasium o tym że grawitacja to nie siła. W ogóle to dla mnie jeden z topowych kanałów na całym YT...
timechain - @texas-holdem: Chętnie przeczytam. Aaa właśnie. Kiedyś wspominałeś o tym ...
Dział na nowym wykopie?


@timechain: Jak widać wyżej. Na starym tego linka nie dałoby się dodać. Powodów blokowania Substacka nigdy nie udało mi się ustalić, moderacja zignorowała moje (i nie tylko) pytania w tej sprawie.
@texas-holdem: wyedytowaleś jak pisałem komentarz. Zrób osobny wpis o tym że wznowisz #texasbocachica, bo tu nikt tego nie zobaczy. Fajnie by było. Pamiętam jak zrobiłeś na tym tagu pierwszy wpis. Uzyskał bardzo dużo plusów. Wszystkim bardzo się spodobał, bo to były początki że Starshipem i nie było o tym jeszcze tak wiele informacji. Byłem pod wrażeniem tego wpisu. Wszyscy byli głodni wiedzy w tym temacie.
Przy okazji polecam fajny film Veritasium o tym że grawitacja to nie siła.


@timechain: Tzn. relatywistyka nie ma wielkiego zastosowania w "praktyce rakietowej", więc można z powodzeniem stosować skrót myślowy, że grawitacja to siła w rozumieniu newtonowskim.
@texas-holdem: Tak, oczywiście. Nie twierdzę że błędnie mówimy o orbitowanie. Tego też wiele osób nie rozumie, wrzuciłem jako ciekawostkę, ale widzę że rozumiesz temat. Nie doceniałem cię ( ͡° ͜ʖ ͡°)