Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko182
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
stabart

stabart

Dołączył 3 lata i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 220
  • Znaleziska 50
  • Mikroblog 170
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 2
N.....s
konto usunięte 26.06.2023, 08:27:59
  • 4
Jakie kary dajecie dziecku za odmawianie czytania?
Chciałabym wyksztaltowac w nich taki nawyk przynajmniej godzinę dziennie, ale póki co zabranie telefonu nie skutkuje. #rodzicielstwo #dzieci
  • 77
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

stabart
stabart 26.06.2023, 09:17:35 via Wykop
  • 1
@Nerlo_ajcats: Przygotować miejsce do czytania (ciche, wygodne i z dobrym oświetleniem), czytać razem z dzieckiem oraz pomóc w doborze książek w zależności od jego zainteresowań. Sam czytam zazwyczaj książki polecone przez inne osoby, bo inaczej występuje u mnie paraliż decyzyjny i nie wiem, za którą się zabrać.
  • Odpowiedz
mateusz-zahorski
mateusz-zahorski
22.06.2023, 08:45:14
  • 0
#nieruchomosci #wykonczenia

Mieszkanie od dewelopera, co myślicie o takim rozkładzie? W łazience prysznic z odpływem liniowym planuję. Trochę martwią mnie okna od strony południowo wschodniej ale klimatyzacja będzie na 98%. Jak to jest z wygłuszeniem w nowych blokach? Słychać jak dziecko płacze za ścianą?
mateusz-zahorski - #nieruchomosci  #wykonczenia 

Mieszkanie od dewelopera, co myślic...

źródło: IMG_20230622_104454

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

stabart
stabart 22.06.2023, 10:57:27 via Wykop
  • 1
@mateusz-zahorski: Mam praktycznie taki sam układ w moim mieszkaniu 39m2 (z tą różnicą, że ta wystająca ściana w aneksie licuje się ze ścianą na której zamontowane są drzwi) i uważam go za bardzo wygodny.
  • Odpowiedz
Wojciech_Wiese
Wojciech_Wiese
22.06.2023, 07:48:09
  • 6854
Cześć! Chciałbym Wam podziękować za wsparcie z 2015 na leczenie ratujące moje życie. Teraz zdałem ostatni egzamin i spełniłem swoje marzenie - zostałem lekarzem! Dzięki za Wasze wsparcie! :)

https://wykop.pl/link/7136403/kiedys-prosilem-o-pomoc-teraz-zostalem-lekarzem-dzieki

#prosilechoruje #medycyna #zdrowie
@Wojciech_Wiese 12003

Kiedyś prosiłem o pomoc, teraz zostałem lekarzem. DZIĘKI!

więcej
Wojciech_Wiese - Cześć! Chciałbym Wam podziękować za wsparcie z 2015 na leczenie ratu...

źródło: IMG_1357

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

stabart
stabart 22.06.2023, 09:09:14 via Wykop
  • 2
@Wojciech_Wiese: Gratulacje i dużo zdrowia :)
  • Odpowiedz

398

Chciał ich zabić bo jechali o 5 km/h za wolno

Chciał ich zabić bo jechali o 5 km/h za wolno

Droga ekspresowa S8.

dashcambandit
z
youtube.com
dodany: 12.11.2022, 23:06:20
  • 467
  • #
    polska
  • #
    ciezarowki
  • #
    polskiedrogi
  • #
    kierowcy
  • #
    prawojazdy
  • #
    motoryzacja
stabart
stabart 13.11.2022, 15:17:56
  • 2
@neeet: Ale na tego typu drodze można wyprzedzać też z prawej, więc nagrywający miał prawo przyśpieszyć i zacząć wyprzedzanie tira prawym pasem.

402

Amazon właśnie uruchomił w Warszawie Strefę Lokalną chmury Amazon Web Services

Amazon właśnie uruchomił w Warszawie Strefę Lokalną chmury Amazon Web Services

AWS Local Zone w Warszawie umożliwia korzystanie z rozwiązań chmurowych oraz hybrydowych z czasami opóźnień liczonymi w milisekundach. Równolegle z Warszawą rusza też AWS Local Zone w Hamburgu. W Europie działa już 6 regionów AWS (w Irlandii, Wlk. Brytanii, Francji, Niemczech, Włoszech i Szwecji).

wstds
z
itwiz.pl
dodany: 28.10.2022, 08:32:15
  • 93
  • #
    informatyka
  • #
    amazon
  • #
    aws
  • #
    programowanie
  • #
    ciekawostki
  • #
    gospodarka
stabart
stabart 29.10.2022, 08:02:51
  • -3
@mplasznx: Ale wiesz, że chmura to nie tylko AWS, GCP i Azure? Wiele dużych firm ma chmury postawione na własnych serwerach np. za pomocą OpenStacka. Mogę ci zagwarantować, że im większe przedsięwzięcie tym bardziej opłaca się używać chmury, a nie mniej.

1117

Nastolatek z Obornik odebrał sobie życie, bo był nękany w szkole?

Pokaż treści 18+

Nastolatek z Obornik odebrał sobie życie, bo był nękany w szkole?

Kolejny przypadek samobójstwa wśród młodzieży szkolnej. Proszę zwrócić uwagę na lakoniczne wystąpienie dyrekcji która nie wspomina o ukaraniu prześladujących...

grav1
z
epoznan.pl
dodany: 24.10.2022, 08:50:32
  • 353
  • #
    szkola
  • #
    licbaza
  • #
    samobojstwo
  • #
    przegryw
stabart
stabart 24.10.2022, 15:19:32
  • 2
@KaloszSzatana: Świetny komentarz, zgadzam się w pełni.
BitulinowyDzem
BitulinowyDzem
19.09.2022, 23:52:45 via Android
  • 66
Ładną mam tapetke?
BitulinowyDzem - Ładną mam tapetke?

źródło: comment_1663631565tLs8raEfSMjKn1X9vJQi0Z.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

stabart
stabart 20.09.2022, 11:32:13
  • 0
@BitulinowyDzem: Ładna, podpierdzielam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
4ntymateria
4ntymateria
22.08.2022, 13:37:08 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki doradźcie coś, wczoraj jechałem na krótkim dystansie i podczas wciskania pedału hamulca, słychać takie jakby metaliczne tarcie w tylnym kole, jakby coś się zakleszczyło, albo nie wiem.. Może klocki się kończą albo coś? W komentarzu zdjęcie zbliżone, Honda Accord 2008 jbc #pytanie #motoryzacja
4ntymateria - Mirki doradźcie coś, wczoraj jechałem na krótkim dystansie i podczas wc...

źródło: comment_1661175428HcTIDZ52VnWIeq1puQr613.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

stabart
stabart 22.08.2022, 13:40:52
  • 2
Klocki, a raczej to co z nich zostało to już możesz do muzeum oddać. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tarcza też ładnie zaorana.
  • Odpowiedz
EjniaKK
EjniaKK
14.08.2022, 17:33:50
  • 0
Były jakieś przypadki mocnej deflacji?
#ekonomia #inflacja #pieniadze
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

stabart
stabart 14.08.2022, 18:14:39
  • 0
W poprzednim stuleciu na początku lat trzydziestych była w USA spora inflacja. Jeżeli chodzi o obecne stulecie to w USA na przełomie 2008 i 2009 była przejściowa inflacja związana z kryzysem, ale w skali roku się wyrównało. Tak naprawdę to od zniesienia parytetu złota inflacja stała się naturalnym zjawiskiem związanym z potencjalnie niekończącą się podażą pieniądza, a deflacja będzie występować przejściowo jako efekt załamań gospodarek.
  • Odpowiedz
stabart
stabart 15.08.2022, 10:56:29
  • 0
@K_R_S: Chyba nie trzeba tłumaczyć, że deflacja tak samo jak inflacja może mieć wiele przyczyn?
  • Odpowiedz
i.....h
i.....h
konto usunięte 10.08.2022, 08:37:42
  • 16
co warto obejrzeć z lekkich sitcomów, seriali komediowych itp, takich po ~30 minut?

Oglądałam juz:
IT Crowd
The Office
Big Bang Theory
  • 112
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

stabart
stabart 10.08.2022, 20:24:50
  • 0
@iEarth: Tak jak parę osób wcześniej: My Name Is Earl. Tylko serial został anulowany po 4 sezonie, więc może być lekkie rozczarowanie końcówką. Niezależnie uważam, że warto.
  • Odpowiedz

628

Jak kobiety oszukują na wyglądzie (ku przestrodze)

Pokaż treści 18+

Jak kobiety oszukują na wyglądzie (ku przestrodze)

Niech Mirki wiedzą żeby nie wbić się na minę

Jakobim28
z
youtube.com
dodany: 03.08.2022, 13:18:21
  • 238
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    rozrywka
  • #
    przegryw
  • #
    zwiazki
stabart
stabart 04.08.2022, 13:47:39
  • 1
@f1aSh: Jak się ogolę na gładko, nawet ze średniej długości brody, to różowa z tydzień do siebie dochodzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
T.....l
T.....l
konto usunięte 02.08.2022, 10:26:51
  • 1
Jak długo trwa u was deploy na środowisko testowe od pojawienia się commita w repo?

#programowanie

Czas trwania deploy

  • 1-5min 22.5% (16)
  • 5-10min 25.4% (18)
  • 15-25min 11.3% (8)
  • 25min-45min 15.5% (11)
  • 1h+ 25.4% (18)

Oddanych głosów: 71

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

stabart
stabart 02.08.2022, 18:26:45
  • 0
Po mergu w gerricie przemielenie wszystkich pipelinów, aż do deploya na k8s w większości serwisów trwa 8-15 min, ale np. frontendy to i po ponad pół godziny się kręcą. Sam deploy razem z odpaleniem liquibase to może max 2 minuty.
  • Odpowiedz
BratProgramisty
BratProgramisty
30.07.2022, 18:07:42 via iOS
  • 17
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

stabart
stabart 30.07.2022, 20:44:58
  • 1
@BratProgramisty: Old Amsterdam widzę wjechał, na bogato. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Chopin_fapu
Chopin_fapu
29.07.2022, 08:04:15
  • 0
Czy jakaś firma IT zatrudni na staż osobę po 26rż? Bo mam wrażenie, że jestem wykluczony.

#programowanie #analizadanych #excel #pracbaza
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

stabart
stabart 29.07.2022, 12:30:44
  • 0
@Chopin_fapu: XTB prowadzi już trzeci program stażowy. Parę osób po 26.
  • Odpowiedz
stabart
stabart 29.07.2022, 18:07:40
  • 1
@karmazynowy20: Na pewno programistów, co do analityków to niestety nie wiem. Staż jest w pełni zdalnie (a przynajmniej ostatnie dwie edycje były). Jak Cię później zatrudnią to też w pełni zdalnie, więc możesz aplikować skąd chcesz.
  • Odpowiedz
stabart
stabart 30.07.2022, 09:43:39
  • 0
@Chopin_fapu: Z tego co widzę to na ten moment chyba nie ma naboru na kolejną edycję, ale szukaj co jakiś czas "Akademia IT XTB" na stronach z ofertami pracy, bo raczej będą kontynuować serię.
  • Odpowiedz
AnonimoweMirkoWyznania
AnonimoweMirkoWyznania
29.07.2022, 18:46:25 via AMWv2
  • 4
#anonimowemirkowyznania
Jaki jest sufit zarobków w IT w PL?

Pracuję teraz jako data engineer w spokojnej robocie (11k brutto). Fajna atmosfera, nie za dużo pracy, ale trochę mało się rozwijam i mało ambitne projekty.

Kolega polecił mi wzięcie drugie kontraktu na B2B i ciągnięcie dwóch fuch naraz. Ostatnio z kolei dostałem ofertę na rolę jakby prowadzącą do product managera, która wygląda bardzo ciekawie z ekspozycją na biznes. I zastanawiam się, na którą
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

stabart
stabart 29.07.2022, 19:05:32
  • 0
Jak chcesz pracować na luzie i masz pokaźne doświadczenie to 20k i lekko więcej możesz spokojnie wyciągać. Większe stawki są zarezerwowane raczej dla osób które chcą rzeczywiście zapierdzielać i mają sporego skilla, a w tym przypadku sky is the limit. Oczywiście mam na myśli polskie firmy działające na polskim rynku, bo za granicą to stawki razy dwa albo więcej.
  • Odpowiedz
AnonimoweMirkoWyznania
AnonimoweMirkoWyznania
29.07.2022, 18:46:21 via AMWv2
  • 1
#anonimowemirkowyznania
Kurcze mirki, mam dylemat, załóżmy że rozmowa rekrutacyjna wyglądała na super fajną, że niby firma korzysta z fajnych rzeczy itd, a potem finalnie trafiacie na projekt gdzie jest straszne legacy i nowe rzeczy pisze się w jakiś innych językach których tak nie znacie. I okazuje się że będziecie odpowiadać głównie za wsparcie, utrzymanie i upgrade wszystkiego do nowych wersji. Do tego praca jest ultra luźna, gdzie w zasadzie robi
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

stabart
stabart 29.07.2022, 18:56:59
  • 0
Właściwie to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Wybierz z tych czterech opcji to co Ci najbardziej pasuje. Osobiście jeżeli praca byłaby reklamowana jako np. tworzenie projektu od zera w nowoczesnych technologiach, a w praktyce byłoby to utrzymanie legacy kodu to bym składał wypowiedzenie.
  • Odpowiedz
e.....z
e.....z
konto usunięte 29.07.2022, 17:42:54
  • 0
Po co używać ThreadLocal nie czaję zastosowań tego...
#java
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

stabart
stabart 29.07.2022, 18:19:11
  • 0
Koledzy wyżej już sporo nakreślili na przykładzie Springa. Ja tylko dodam link do repo gdzie możesz sobie prześledzić na konkretnych przykładach: https://github.com/spring-projects/spring-framework/search?q=ThreadLocal
  • Odpowiedz
puto
puto
29.07.2022, 16:48:21
  • 0
Do zadania aplikacyjnego z java/spring mam zrobić w pliku readme:

krótki opis endpointów zawierający informacje o przyjętych regułach walidacji i akceptowalnych requestach


czyli o co chodzi? ( ͡° ͜ʖ ͡°) co ja mam opisać i jak? Macie jakieś przykłady itp.

#programowanie #java #it
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

stabart
stabart 29.07.2022, 18:15:02
  • 0
@puto: Niby tak, ale to pokazuje czy jesteś w stanie dokumentować w jakimkolwiek stopniu endpointy dla innych osób. A dobry swagger naprawdę ułatwia robotę.
  • Odpowiedz
pepepanpatryk
pepepanpatryk
29.07.2022, 15:34:51
  • 0
Chce sobie uzupełnić profil na Linkedin i w związku z tym mam pytanie - czy mając jdg podajecie na Linkedin jako aktualne stanowisko waszą firmę czy może wpisujecie klienta/klientów?
#programista15k #programowanie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

stabart
stabart 29.07.2022, 18:13:23
  • 0
Tylko klienta, dla którego realnie pracuję.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 2 z 3
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 28.07.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia