Wpis z mikrobloga

@Chopin_fapu: Ale w jakim sensie wykluczony? Zdarzają się staże gdzie nie jest wymagany status studenta, nawet wydaje mi się że coraz więcej widać ogłoszeń o akademiach/programach szkoleniowych które trwają np. kilka tygodni - 3 miesiące dla osób po studiach lub osób które już coś ogarniają.
@Chopin_fapu: taguje analizadanych, excel. W stanowczej części ogłoszeń na analityka wymagany jest sql, excel pewnie niektórych firmach też ale nie widzę go jakoś często w ogłoszeniach. Kolejną rzeczą oprócz sqla są narzędzia do wizualizacji. Szukasz pół roku ale uczysz się czegoś, masz jakieś portfolio? Ja przez dwa miechy ogarnąłem sqla, power bi i troszkę pythona. Teraz cisnę sobie daxa i ogarniam temat wizualizacji danych żeby robić to "zgodnie ze sztuką". Nie
@karmazynowy20: a to rozmowy ja też mam. Problem w tym że HRy nie czytają CV i zadają pytania typowo jakby go nie czytały. Pytają o doświadczenia zawodowe na stanowiska na których nie masz mieć doświadczenia. Pytają o skończone studia( ja niestety jestem po Ekonomii) i nagle mają takie AHA. Tylko że w ogłoszeniu jest tylko, że najlepiej jak masz Bachelor Degree a nie że typowo informatyczne. Pytają czy na stanowisku "Specjalista
@Chopin_fapu: Z tego co widzę to na ten moment chyba nie ma naboru na kolejną edycję, ale szukaj co jakiś czas "Akademia IT XTB" na stronach z ofertami pracy, bo raczej będą kontynuować serię.