Wpis z mikrobloga

Czesc,

sprzedaje swoje E90 z najlepszogroszym silnikiem n47.

Mysle o kupnie F30 lub F10 dalej z silnikiem N47, ale...

mysle zeby zaszalec i nie skusic sie na N20 245km

Powiedzcie mi jak sprawuja sie ogolnie te modele F30 / F10 bez wzgledu na silnik.
Jakie sa bolaczki ich, koszty np zawieszenia.

Oraz pytanie co o tym N20 sadzicie? Warte to uwagi? Mysle ze do przebiegu ma 200k chce kupi auto.

Co do n47 nie bede pytal bo taki juz zaznajomiony mi silnik przez te ponad 3lata w e90]

#samochody #motoryzacja #pytaniedoeksperta
  • 23
  • Odpowiedz
@Niqueide: na yt masz dużo materiału co do wad tego silnika i kosztów nawet po polsku, ogólnie to trzeba mieć sakiewkę z monetami w razie czego. Jak będzie wymagało rozrządu i kilku detali to trzeba wysupłać 4-6k. Zwieszenie raczej trwałe i koszta jak to w BMW wyższe, ale nie ma kosmosu.
  • Odpowiedz
@Niqueide: mam do sprzedaży obecnie f31 z n47 właśnie w automacie 8hp i jestem bardzo zadowolony. objechałem nim europę po długości i szerokości. spalanie w 4 osoby z bagażami po autostradowej trasie nie przekracza 5.5 litra. mam najechane 210 tysięcy, zawieszenie całe w oryginale jeszcze nie dotykane, silnik nigdy nie rozbierany, bez wycieków i cisza od rozrządu, dpf i egr na miejscu. jedyne czego mi brakuje w porównaniu z f11
  • Odpowiedz
@dlaczego_michau szkoda że średnia prędkość nie z samego dojazdu czy tam powrotu, bo ciężko po tej ocenić czy leciałeś 140. Jak się leci 140 to z całej trasy pokazuje średnią około 110. A jak się leci 110 to pokazuje mniej więcej tak jak u Ciebie. Szczerze to różnymi dieslami miałem okazję jeździć, ale żaden nie palił poniżej 6 przy 140...
  • Odpowiedz
@SuperBasshunters: z samego dojazdu do rimini pokazało mi 5.2, to jest średnia z autostrady plus kręcenie się na miejscu. mam takich zdjęć jeszcze kilka z innych krajów, ale nie chce mi się teraz szukać...

Szczerze to różnymi dieslami miałem okazję jeździć, ale żaden nie palił poniżej 6 przy 140...


@SuperBasshunters: n47 z 8hp ma niecałe 1500 obr/min przy 140kmh i pali poniżej 5.5 przy tej prędkości, to że
  • Odpowiedz
@Niqueide: Mam F32 ale już z nowym silnikiem, co do zawieszenia, napędu i ogólnie całego auta to zupełnie nic się nie dzieje, wymieniać wszędzie oleje i bzikać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Niqueide: Ja mam z 2017 roku, B47D20. Jeździ się wspaniale, szczególnie że mam skórzane sportowe fotele. Trasy 600-700 km bez problemu. Spalanie bardziej niż przyzwoite (realnie caly czas 140km/h z przyspieszeniami po hamowaniu to 6-7L, w zależności ile zamulaczy i TIRów Cię wyhamuje. Krajówkami to i 4-4.5L potrafię zrobić). Jedyne co mnie niemiłosiernie denerwuje w tym aucie to trzeszczące plastiki. No z jakością to się nie popisali :D 270k km
Zekkeh - @Niqueide: Ja mam z 2017 roku, B47D20. Jeździ się wspaniale, szczególnie że ...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@Niqueide: posiadam takie F30 n20 245km i ogólnie fajne autko. spalanie po mieście krótkie odcinki mam 11,7, trasa 6-8, zależy od prędkości. skrzynia działa fajnie, auto wygodne. fajnie wyposażone, wygodne. można polecić. chcesz zadać więcej pytań to wal na priv.
  • Odpowiedz
@Zekkeh: Czyli w sumie moje 11 l przy prędkości 43 km/h (1/3 trasy i 2/3 miasto) nie jest takie złe przy wolnossącym benzyniaku 2.0, skoro prawie dwa razy mniejsza prędkość.
  • Odpowiedz
@stabart: Myślę, że jak na 2.0 benzynę jak najbardziej ok. Miasto mocno podbija spalanie. Znalazłem gdzieś fotę z 38km ze średnią 25.8km/h (typowo przejazd po Warszawie) i średnie mam równo 8.0, a to jednak diesel. Na krótkich dystansach 3-4km mam 9-11L
  • Odpowiedz
  • 0
@reakwon: Nie zamierzam nic dozbierac bo nigdy nie zbierałem na samochód ani nie zamierzam
Taki sobie budżet ustaliłem że mogę celować w ten przedział gdzie jest N20
Na #!$%@? mam kupować coś na co psychicznie nie jestem gotowy i potem marudzić na siebie..
Może masz inne wartości ale ja mam takie może przez mój młody jeszcze wiek.

Pozdrawiam
  • Odpowiedz