Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko158
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
doddy
doddy

doddy

Dołączył 10 lat i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 344
  • Znaleziska 142
  • Mikroblog 202
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 4
TMBRK
TMBRK
07.03.2019, 11:41:51
  • 1
Czy jest jakiś sposób, by wyłączyć wiadomości o tym, że ktoś dołączył do kanału na #irc? Chciałbym sobie poczytać wiadomości z zeszłej nocy, jednak muszę się przekopywać przez sporo tego typu wiadomości.
#irc w sumie to #linux bo używam #irssi
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

doddy
doddy
doddy 07.03.2019, 11:47:45
  • 1
@TMBRK: /ignore -channels #kanal * JOINS PARTS QUITS NICKS
  • Odpowiedz
MajorMichalek
MajorMichalek
27.09.2017, 06:23:53 via iOS
  • 2
Dobra Mireczki, robię przesiadkę.
Po zabawie z raspberrypi, OrangePi, linuksach i android boxach przyszedł czas na serwer na Windows.
Poradzicie mi czego najlepiej użyć?
1. Chce udostępniać pliki do urządzeń w sieci domowej. Wiec dlna. Tylko jakie? Standardowo wbudowane w Windows7 czy jakieś zew aplikacje?
2. Plexi odpada, opensub na nim słabo pobiera napisy
3. Klienci do odtwarzania to: samsung smart tv, Apple TV 4 gen (VLC), VLC na boxach, Kodi
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

doddy
doddy
doddy 27.09.2017, 07:05:49
  • 0
@MajorMichalek: : Również mam OMV na banana pro i mocno polecam. Obok OMV postawiłem seafile i mam prywatną chmurę plus automatyczny backup zdjęć z telefonu, DLNa da TV i telefonów oraz samba dla stacjonarnych windowsów.
  • Odpowiedz
doddy
doddy
doddy 27.09.2017, 11:21:49
  • 0
@MajorMichalek: Mi napisy ogarnia telewizor, który śmiga po wifi i widzi serwer DLNa bez problemów ;-)
EDIT: nie telewizor, a aplikacja odtwarzacza w telewizorze.
  • Odpowiedz
doddy
doddy
doddy 14.01.2019, 09:47:39
  • 0
@szkudlarekmat: Mam podobną konfigurację - dysk wd red 1tb, w tym zamiast plexa mam server mindlna dostępny z poziomu pluginów OMV. Dodatkowo wpiąłem sobie własną chmurę (seafile) z domeną dostępną na zewnątrz. Całość śmiga mi już z 1.5 roku.
Z tego co widzę, plexa moża odpalić na RPI, więc zakładam, że na bananie pójdzie bez problemu. Uważam, że możesz zacząć działać; większość ogarnie Ci klikane OMV (torrent i plex plugins).
  • Odpowiedz
doddy
doddy
doddy 14.01.2019, 10:07:20
  • 1
@szkudlarekmat: Kabel SATA do bpro dostarczany jest ze złączem zasilania, które wpinasz w banana. Nie potrzebujesz dodatkowego zasilania (tutaj uwaga bo na płytce są dwa wtyki pod zasilanie, ważne jest byś wpiął we właściwy, inaczej nie zakręci Ci dyskiem).
  • Odpowiedz

713

IRC kończy dziś 30 lat!

IRC kończy dziś 30 lat!

#gimbynieznajo

massu
z
arstechnica.com
dodany: 15.10.2018, 08:41:02
  • 219
  • #
    swiat
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    zainteresowania
  • #
    rozrywka
  • #
    komputery
doddy
doddy
doddy 15.10.2018, 14:43:04
  • 1
@slecrumi: Ha, również dołączam się do pozdrowień. da nNm team 4eva /doddy. Nie pozdrawiam VooVoosa, który stał się ircopem ;->

https://tinyurl.com/yawwop3t

349

Java 11 – płatna czy darmowa?

Java 11 – płatna czy darmowa?

Chyba pora się przesiąść na pythona

javaman
z
teamquest.pl
dodany: 12.10.2018, 06:40:34
  • 431
  • #
    technologia
  • #
    java
  • #
    programista15k
  • #
    programowanie
  • #
    python
  • #
    informatyka
doddy
doddy
doddy 13.10.2018, 08:36:56
  • 0
@Brzemie: pokaż mi jeden komercyjny system bankowy napisany w pythonie.


@rekoj: Akuratnie możesz się zdziwić, bo jeden z największych banków na naszym rynku ma 'kliencki' backend napisany w pylonsach i całkiem sprawnie sobie z tym radzi.
sowier
sowier
sowier
26.09.2018, 21:01:43
  • 1
Nie umiem zainstalować Python 3.6 w kali linux taki błąd wyskakuje #linux #python #oprogramowanie #software #kalilinux #pomoc #pytanie
sowier - Nie umiem zainstalować Python 3.6 w kali linux taki błąd wyskakuje #linux #p...

źródło: comment_9PKzOKfN1SpMUiN3oKEKy5OvjeNtNCBW.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

doddy
doddy
doddy 27.09.2018, 05:41:45
  • 10
@sowier: Poważnie, jeżeli masz problem jak na pierwszym screenshot'cie (404 not found) i nie wiesz co zrobić, odpuść sobie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz

629

X-KOM.PL ogromne problemy z reklamacją. NIE POLECAM

X-KOM.PL ogromne problemy z reklamacją. NIE POLECAM

Chętnie podzielę się informacją o tym jak znana i popularna sieć sklepów z elektroniką szanuje swoich klientów. Dzięki X-KOM.PL za takie traktowanie, warto było zostawić u Was niemal 2 tysiące złotych tylko po to, by nie móc korzystać z zakupionego sprzętu! 03.04.2018 kupuję Samsunga S7 Edge za...

klientkaxkomu
z
wykop.pl
dodany: 19.09.2018, 22:30:57
  • 273
  • #
    reklamacja
  • #
    xkom
  • #
    pomocy
  • #
    samsung
  • #
    zakupy
  • #
    gwaranc
doddy
doddy
doddy 20.09.2018, 12:04:48
  • 1
@another_throwaway23: Również mam same pozytywne odczucia. Od stycznia dokonałem ponad 15 zwrotów droższych monitorów i z zamówieniem, dostępnością, odbiorem, kurierem i zwrotem nie było najmniejszych problemów.

1107

Snoop Dog naśladuje sposób rapowania "nowej fali".

Snoop Dog naśladuje sposób rapowania "nowej fali".

Jak w opisie.

konto usunięte
z
youtu.be
dodany: 02.09.2018, 07:53:58
  • 190
  • #
    snoopdog
doddy
doddy
doddy 03.09.2018, 05:08:13
  • 2
@Dobry_Ziemniak: Wszystkie te horror rapy Wojtek podsumował w innym kawałku
doddy - @Dobry_Ziemniak: Wszystkie te horror rapy Wojtek podsumował w innym kawałku

76

Heart of Darkness - niezwykła podróż w głąb dziecięcej wyobraźni

Heart of Darkness - niezwykła podróż w głąb dziecięcej wyobraźni

20 lat temu twórcy Another World stworzyli oryginalną ale niedocenioną z perspektywy czasu platformówkę.

konto usunięte
z
youtu.be
dodany: 19.08.2018, 10:32:39
  • 20
  • #
    rozrywka
  • #
    ciekawostki
  • #
    gry
  • #
    retro
  • #
    90s
  • #
    nostalgia
doddy
doddy
doddy 20.08.2018, 08:04:54
  • 0
@Neurohaox: Jako dzieciak - nie miałem problemu by ją ukończyć. Gra super!

498

Od dziś cała Rosja żyje na podsłuchu FSB

Pokaż treści 18+

Od dziś cała Rosja żyje na podsłuchu FSB

Swobody w internecie i komunikacji telefonicznej jest w Rosji coraz mniej. Właśnie weszły w życie przepisy nakazujące gromadzenie nagranych rozmów telefonicznych i SMS-ów.

piotre94
z
belsat.eu
dodany: 09.07.2018, 17:05:49
  • 132
  • #
    swiat
  • #
    rosja
  • #
    technologia
  • #
    internet
  • #
    telekomunikacja
  • #
    komputery
doddy
doddy
doddy 10.07.2018, 09:45:56
  • -16
@Pifpaf:
doddy - @Pifpaf:

źródło: comment_KKtXsO0zKdbl8W5CuRytmTIyhIa8zXI4.jpg

Pobierz

48

Utracona tożsamość palacza, przez nią tak trudno rzucić...

Utracona tożsamość palacza, przez nią tak trudno rzucić...

Osoby, które rzuciły nałóg palenia, poza fizjologiczną reakcją organizmu mogą mieć dodatkową, psychologiczną motywację, by do niego wrócić - twierdzą na łamach czasopisma "Journal of Substance Use" naukowcy z University of East Anglia. Ich zdaniem, rozstanie z nałogiem zmienia społeczne...

WroTaMar
z
twojezdrowie.rmf24.pl
dodany: 06.07.2018, 19:05:23
  • 24
  • #
    nauka
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    ciekawostki
doddy
doddy
doddy 07.07.2018, 09:58:32
  • 5
@stringer: Trzymam kciuki! Miałem dziesiątki podejść, dopiero nocny atak duszności sprawił, że po 18 latach rzuciłem... Leci właśnie 3 rok, a mi dalej brakuje wyjścia na dymek i pogawędek.

2231

Zadyma pod koniec meczu Lech Poznań - Legia Warszawa...

Zadyma pod koniec meczu Lech Poznań - Legia Warszawa...

Zadyma pod koniec meczu 37. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018, KKS Lech Poznań - Legia Warszawa w dniu 20 maja 2018...

tramspoker
z
youtu.be
dodany: 20.05.2018, 18:35:03
  • 520
  • #
    polska
  • #
    sport
  • #
    pilkanozna
  • #
    ekstraklasa
  • #
    lechpoznan
  • #
    mecz
doddy
doddy
doddy 20.05.2018, 19:16:39
  • 1
Zezwierzęcenie ( ಠ_ಠ)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

RedBulik
RedBulik
17.04.2018, 22:24:54
  • 8
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

doddy
doddy
doddy 18.04.2018, 10:18:06
  • 0
@RedBulik: Solus kończy się tam, gdzie trzeba zainstalować sobie customowy soft, którego nie ma na tą platformę. Wcześniej czy później znajdziesz takie oprogramowanie.
  • Odpowiedz
K.....n
K.....n
konto usunięte 18.04.2018, 06:55:40
  • 3
Mirasy, kupiłem jakiś czas temu na znanym i lubianym portalu aukcyjnym ( ͡° ͜ʖ ͡°) chromebooka od Samsunga XE303C12. Cudów się nie spodziewałem, bo w sumie 100 ziko i ChromeOS, ale stwierdziłem że jak mi się nie przyda to w sumie czemu by nie dać Mamie, bo jej przeglądarka do używania lapka powinna wystarczyć. Samym sprzętem się jednak pozytywnie zaskoczyłem (bateria nieźle trzyma, wygodna klawiatura), ale do samego
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

doddy
doddy
doddy 18.04.2018, 10:14:42
  • 0
@KrzyGon: Ubuntu Mate nawet działa sprawnie. https://ubuntu-mate.org/blog/ubuntu-mate-vivid-armhf-rootfs/
  • Odpowiedz

386

Ciekawa akcja z psem K9

Ciekawa akcja z psem K9

Ciekawa akcja z psem K9

Duzy_Kotlet
z
youtube.com
dodany: 10.04.2018, 15:41:51
  • 75
  • #
    usa
  • #
    policja
  • #
    psy
  • #
    zwierzeta
doddy
doddy
doddy 12.04.2018, 14:14:28
  • 0
@LuCzadoreQ:
Luczek, gdy pies gryzie to ręce starają się go odciągnąć a nie próbują wgniatać gałki oczne.
Gilley
Gilley
07.03.2018, 23:08:12
  • 1
#debian user z tej strony już od dłuższego czasu i naszła mnie ochota na zmianę ale boję się że będzie mi brakowało rzeczy z debiana.
Z racji że większość rzeczy w domu staram się puszczać w CentOS to rozważam przesiadkę na #fedora
Z drugiej znów strony nie wiem czy jest sens zmieniać distro podstawowe.
Myślałem również nad #archlinux , ale nie wiem czy chce mi się

Gdybyście wybierali na co się przesiąść to co by to było?

  • Ja bym został przy debianie. 38.2% (26)
  • Fedora 20.6% (14)
  • Arch bo to jedyny słuszny system :) 41.2% (28)

Oddanych głosów: 68

  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

doddy
doddy
doddy 08.03.2018, 08:32:36
  • 0
od ponad roku korzystam z Manjaro i ten system polecam, bo na domowy pecet nadaje się idealnie


@niepodszywamsiepodbiauka: A ja nie polecam dystrybucji rolling release na desktopy, no chyba, że ma się czas na naprawianie czegoś co działało przed update'ami ( ͡° ͜ʖ ͡°) (z własnego doświadczenia: jedna wtopa z gentoo 8 lat temu, trzy z manjaro w 2017).
  • Odpowiedz
doddy
doddy
doddy 08.03.2018, 12:01:30
  • 1
@niepodszywamsiepodbiauka: akuratnie ten issue nie rozwiązuje problemu, wyrównuje tekst do lewej co jest mega nieestetyczne.. sorry, szukać trzeba głębiej
doddy - @niepodszywamsiepodbiauka: akuratnie ten issue nie rozwiązuje problemu, wyrów...

źródło: comment_Gsd7Hm1m0UEEm0JHpqaIOHfweXe2ssI9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
doddy
doddy
doddy 09.03.2018, 07:45:00
  • 0
@niepodszywamsiepodbiauka: To jest wirtualka manjaro, aktualizacja odpalona po pół roku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myślę, że jest to kwestia theme/czcionek.. Jak wspominałem wyżej... to jest kolejny dowód na to, że roling release nie jest zbyt dobry dla codziennego desktopa.
  • Odpowiedz
DuchTwBolca
DuchTwBolca
12.02.2018, 21:38:04
  • 1
#linux #windows #android #vmware
Ostatnio ktoś pytał czy da się uruchomić adndroida na VMware.Nie i tak, bo jak wiekszosc programow na linuxa tylko wygladem przypomina te z windowsa.Na windowsie tak, na linuxie nie.
DuchTwBolca - #linux #windows #android #vmware
Ostatnio ktoś pytał czy da się urucho...

źródło: comment_C8NmKU5abVLeUTeOo0pFZLw0aAA55RRN.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

doddy
doddy
doddy 13.02.2018, 08:57:18
  • 1
@fervi: Rozumiem, że skoro vmware mi śmiga a virtualbox muli to muszę zmienić komputer, tak? :-)
  • Odpowiedz
doddy
doddy
doddy 13.02.2018, 10:11:22
  • 0
@fervi: Nie, nie mam starego komputera, wręcz przeciwnie. Look&feel dla mnie jest dużo lepszy w vm niż w vb (tak, mam wirtualizacje włączoną w biosie, nie, nie mam wolnego linuksa, LFS). Doszedłem do tak niskiego poziomu z VB, że zacząłem go kompilować z różnymi flagami.. straciłem tylko czas. Rozwiązanie outofbox jakie oferuje mi vm jest wystarczające.
Ale Internety i tak wiedzą co jest dla mnie lepsze ;)
  • Odpowiedz
doddy
doddy
doddy 13.02.2018, 11:08:31
  • 0
@fervi: Tego nigdy nie uświadczyłem, może dlatego, że vm siedzi u mnie w packages.mask. Co do archa to się nie wypowiem, bo nie korzystałem dłużej niż miesiąc.
  • Odpowiedz
doddy
doddy
doddy 13.02.2018, 11:15:27
  • 0
@fervi: A to już się zdarzyć może wszędzie... jak podbijesz kernel nie zbuduje Ci się moduł dla maszyn. Żeby było śmieszniej, vboxaddons też mi się dla kernela sprzed miesiąca nie chciało skompilować. Same sh1t, different story.
  • Odpowiedz
Dpdp
Dpdp
22.01.2018, 00:47:35
  • 6
Ma ktoś może pomysł jak osiągnąć w #ubuntu #linux poniższy efekt?

Chciałbym by pewna usługa regularnie w każdej godzinie(albo po prostu w takich odstępach) po 40 minutach była zatrzymywana na 20 minut, ponownie uruchamiana na 40, zatrzymywana na 20 itd.
Najlepiej gdyby restart maszyny był temu rozwiązaniu niestraszny.

Nie wiem niestety nawet jak szukać rozwiązania, jak to odpowiednio opisać.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

doddy
doddy
doddy 22.01.2018, 11:16:09
  • 0
@Dpdp: Dwa wpisy w cronie: jeden na uruchamianie po 40, jeden na zatrzymywanie po 20. Żadnych sleepów, po co ma coś w tle wisieć?
  • Odpowiedz

502

Jak się grało w sieci w Quake II w 1998 roku.

Jak się grało w sieci w Quake II w 1998 roku.

Dzisiaj, kiedy chcemy pograć z kumplami w sieci, zgadujemy się na GG czy Steamie, odpalamy grę, siedząc wygodnie w domu i łączymy się w internecie. W XX wieku nie było to takie łatwe.

konto usunięte
z
joemonster.org
dodany: 14.01.2018, 04:52:40
  • 242
  • #
    polska
  • #
    swiat
  • #
    quake
  • #
    90s
  • #
    gry
  • #
    retro
doddy
doddy
doddy 15.01.2018, 08:54:01
  • 0
Warto dodać, że polska scena quake 2 miała więcej klanów niż reszta europy graczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na dwudziestolecie tej wspaniałej gry odpalono ponownie ligę, a ja gram do dzisiaj i śmieję się do żony, że przegrałem w tą "głupią grę" więcej niż pół życia.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3500

Mam 6 lat i wiem juz wszystko

Mam 6 lat i wiem juz wszystko

Witam. Jestem jego tatą. Mój syn stwierdził, że za rok nie pójdzie do szkoły podstawowej bo i tu dokładny cytat wie juz wszystko. Wiec, jako że wie juz wszystko przez godzinę będę zadawał mu każde pytanie od was o ile będzie stosowne i podam wam odpowiedzi. Mile widziane pytania z fizyki...

WezelGordyjski
z
wykop.pl
dodany: 04.01.2018, 20:49:14
  • 807
  • #
    ama
doddy
doddy
doddy 05.01.2018, 15:55:01
  • 3
Co się stanie gdy Pinokio powie "Za chwilę mój nos urośnie"?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Strona 7 z 11
  • >
  • Warszawa

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 09.01.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 28.03.2016

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking