@KapitanONeil: Mało kto by zapewne wtedy z tego korzystał, i ludzie bardziej wrócili by do tego co kiedyś, czyli więcej wyjść na miasto / klubów, lub więcej by pisali na czatach czy fb itp.
Ile według was jest warta możliwość pełnej pracy zdalnej? Innymi słowy, ile musieliby wam zapłacić więcej, żebyście wrócili na stałe do biura? Albo wyobraźmy sobie sytuację: zarabiacie full remote pewną kwotę i chcecie zmienić pracę, ale w nowej firmie jest tylko praca w biurze (ewentualnie 1 dzień w tygodniu zdalny). Ile ta nowa firma musiałaby wam dołożyć, żeby was przekonać? Można podawać wartości bezwzględne jak i procenty. #programista15k #pracazdalna
Może to i niepopularne, ale te zarobki musimy podnieść i to bardzo. Inaczej albo kompetentni ludzie nie pójdą do polityki albo będą kraść jak ziobryści.
Jak podają średnie krajowe oraz jak informują ile to ludzie w Polsce nie zarabiają to podają wynagrodzenia w brutto, a jak polityk mówi o swoim to w netto.
Mam więcej niż 10. lat doświadczenia jako programista .NET. Pracując na umowę o pracę w Warszawie, zarabiam na rękę 12 000 zł. Zastanawiam się czy to ja mało zarabiam, czy na wykopie ludzie zawyżają swoje zarobki, bo tu każdy to programista 15k....... Tak wiem, że teraz jest kryzys i liczą się jeszcze umiejętności, ale ciekaw jestem opinii.
@aleksc: Generalnie biorąc pod uwagę, że jest to ponad 20k netto na fv + urlopy i chorobowe / tacierzyńskie to nie ma tragedii. Wiadomo mogło być lepiej, ale teraz takie czasy, że być może nie jest to najlepszy moment na zmianę jeżeli obecna praca ci odpowiada.
Jakis czas temu wykopowicze wypróbowali darmowa aplikacje do poprawy wymowy w jezykach obcych. Autorzy aplikacji dodali wiekszost brakujacych funkcjonalnosci. Aplikacja wciaz jest darmowa.
@Tiengos: Aplikacja fajna, z ulepszeń które mogę zaproponować to większe nastawienie na konkretne słowa lub nawet dźwięki. Czytam zdanie, dostaje wynik słów z którymi nie poszło mi najlepiej, wybieram słowo które chciałbym poćwiczyć (bo źle mi poszło) i ćwiczę tylko to słowo, następnie wracam to zdania i patrzę jak teraz idzie mi całość i czy już to słowo dobrze wypowiedziałem w tym zdaniu. Dodatkowo dodam, że chciałem na nowo wygenerować
W dzisiejszej Uwadze! wracamy do jednego z najbardziej wstrząsających wypadków ostatnich lat. Są coraz większe obawy czy wymiar sprawiedliwości poradzi sobie z tą sprawą i sprawca zostanie postawiony przed sądem i należycie ukarany mówi adwokat bliskich rodziny, która zginęła w ubiegłym
"jechol czysta" i zabił, tuszował sprawę, potem uciekł, akurat to jest jednak z tych spraw, która wydaje się bardzo klarowna i nie wiem co by się musiało stać, abym powiedział: Faktycznie @umgebung miał rację, niepotrzebnie za szybko go oceniliśmy.
Większość klubu PiS zagłosowała właśnie wraz z koalicją rządzącą za zmianą definicji gwałtu. Ustawa uchwalona. Ofiary gwałtów nie będą co prawda lepiej chronione, ale za to rujnowanie ludziom życia fałszywymi oskarżeniami stanie się dużo łatwiejsze.
@omgzpwnd: a pamiętam jak w bieżących wyborach zwolennicy PO straszyli, że jak konfederacja zdobędzie dużo głosów to będą głosować z PISem. Gdzie są teraz ci ludzie?
O jej działalności pro uchodźczej: https://www.mt.de/lokales/porta-westfalica/Joanna-Steinmann-aus-Porta-Westfalica-holt-Gefluechtete-aus-Polen-ab-ihre-Familie-hat-Platz-im-Haus-geschaffen-23209090.html
Wpisałem w ChatGPT 4o aby przeczytał ten artykuł i go przetłumaczył i dał mi taki wynik:
Artykuł z Bild.de opisuje tragiczne wydarzenie, które miało miejsce w Bad Oeynhausen, gdzie młody mężczyzna o imieniu Philippos Tsanis został śmiertelnie pobity podczas balu maturalnego w Ratsgymnasium Minden. Atak miał miejsce w nocy 22 czerwca 2024 roku, gdy Philippos uczestniczył w balu jako gość swojej siostry. Został brutalnie zaatakowany przez grupę dziesięciu mężczyzn i mimo szybkiego przetransportowania
Trochę cienko ostatnio u mnie w firmie z kasą, a potrzebowałem wdrożyć zmiany na własnym sklepie. Z pomocą przyszedł mi ChatGTP w wersji 4.0. To rozwiazanie jest o tyle fajne, że pozwala mi zmieniać koncepcję w trakcie ralizacji (co jest nieuniknione a przy pracy peogramsty generowaloby koszty...).
Zrealizowałem: -fixy do pluginu i poszerzenie jego działania o nowe funkcje -galerię obrazów do użycia przy konfigurowaniu produktu -wizualizacje produktu w 3d oraz zaciąganie na nią odpowiednich elementów
@czotoco: No też mi trochę ciężko w to uwierzyć, chat pomaga, ale równie często się myli, więc jeżeli nawet to działa to miałbym spore wątpliwości czy dobrze/bezpiecznie
Do prokuratury wpłynęło niedawno zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Piotra Panasiuka z art. 130 (działalność na rzecz obcego wywiadu) Piotr Panasiuk startował w wyborach do sejmu w 2018r. z list konfederacji.
@BreathDeath: 7,5k średnio miesięcznie na podróże + 1k/msc na rower? To jak myślałem, że ja sporo podróżuje, ale szacunek może kiedyś mnie będzie stać, aby tyle wydawać i nie było szkoda :D
@Niesondzem: U mnie to głównie: - podróże mniejsze i czasami większe - 35-40k rocznie (2 osoby + mały) -
Będziemy musieli nielegalnym imigrantom zapewnić taki poziom życia, jaki zapewniają Niemcy, Francuzi albo Szwedzi! Poziom zasiłków dla Polaków w Polsce będzie niższy"
@kobiaszu: Państwo ma zapewnić mieszkanie azylantowi wraz z opłatami, ubezpieczenie zdrowotne (nawet gdy nie podejmie pracy), wyżywienie i "darmową pensję" o jeszcze nie określonej wysokości. Biorąc pod uwagę ilość wszystkich przywilejów wydaje mi się, że sama kwestia ile ta pensja wyniesie nie ma większego znaczenia, choć zapewne nie będzie mała. Ale twój komentarz w skrócie podnosi takie problemy jak mylne formalne określenie migranta z azylantem i braku jeszcze ustalonych kwot
Mam pytanie, ale muszę nakreślić sytuację. Dopiero co zmieniłem pracę (robię tu od miesiąca). Robota jest ok, nie narzekam, szału też nie ma. Rynek pracy widzę, że wraca trochę na właściwe tory, dostałem ofertę pracy (od większej firmy) z tym, że nie mają na razie zaznaczonych widełek. Obie prace 100% remote. Stanowisko praktycznie to samo, wiele by się nie zmieniło. No i z racji, że nie bardzo chce mi się tak skakać
@4mmc-enjoyer: Jeżeli nie robisz czegoś dla siebie to nie ma celu z---------ć, tylko po prostu wykonywać swoją pracę. Jeszcze nie słyszałem, aby komuś z-------l coś dał, poza większą ilością pracy oczywiście
Janusz mi nie płaci w terminie, trzy miesiące temu spóźnił się dzień, potem trzy, potem pięć i jutro będzie 6 dzień kiedy z kolejną fakturą się spóźnia.
Myślę co teraz zrobić, bo na kolejny miesiąc wyrobiłem już 20 dni pracy i jak ta zapłaci, to z kolejną znów się będzie spóźniał.
Powiedzieć mu jutro że zaptrzestaje prac i niech się tłumaczy klientom, skoro obecnie jestem jedynym devem, czy to głupi pomysł bo