Wpis z mikrobloga

Spotykacie się czasami z tym że na rozmowach rekrutacyjnych macie pokazać część swojego kodu, oraz opowiedzieć o nim? Generalnie miałem jeden taki przypadek, że firma chciała, abym coś takiego przygotował, jednak finalnie podziękowałem ponieważ znalazłem w tym samym czasie inną ofertę. Jednak zastanawia mnie czy jest to częste + w większości nie mam kodu którego piszę z racji, że jest to wszystko na firmowych lapkach z VPN i trzeba byłoby przenosić + nie wiem na ile mógłbym coś takiego robić, bo trochę wydaje się to dziwne. Generalnie mam bardziej pytanie jak podchodzicie do czegoś takiego?

#programista15k #programowanie #rekrutacja
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jednak zastanawia mnie czy jest to częste + w większości nie mam kodu którego piszę z racji, że jest to wszystko na firmowych lapkach z VPN i trzeba byłoby przenosić


@bruce: No ja nie wiem czy w rekrutacji chciałbym pokazywać kod napisany dla innych klientów. To chyba nie tak do końca legalne w większości przypadków xD
  • Odpowiedz
@bruce: W 99% przypadków nie możesz pokazać kodu, który produkujesz dla innej firmy bo ona ma do niego prawa autorskie. Albo chodziło im o kod, który piszesz w wolnym czasie i wystarczyło powiedzieć, że nie programujesz poza pracą albo mega śliska firma jak zaproponowali pokazanie kodu innej firmy.
  • Odpowiedz
@bruce: Nie. Ale wiem, że niektóre firmy wręcz tego wymagają. Aplikowałem rok temu na stanowisko, przez formularz firmy, który wymagał podania prywatnego githuba. Bez tego nie dało się wysłać cv. Na poziomie powyżej juniora to absurd, chyba że aplikujesz do jakiegoś Neuralinka.
  • Odpowiedz
  • 1
@JamesJoyce: Ja na GH mam jeden kod publiczny z 2014 roku, akurat z wtyczką do wykopu, która zapewne już nie działa, a drugi z 2020. Nie wiem czy by ich to zachęciło :D
  • Odpowiedz