Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko226
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
bruce
bruce

bruce

Dołączył 18 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1339
  • Znaleziska 473
  • Mikroblog 866
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 42

364

Kto trafi do armii po wybuchu wojny? Wojsko wyjaśnia

Pokaż treści 18+

Kto trafi do armii po wybuchu wojny? Wojsko wyjaśnia

Za naszą wschodnią granicą końca wojny nie widać, a Europa powoli szykuje się na ewentualność ataku Rosji na kraje Wspólnoty. Polacy coraz częściej zastanawiają się, czy w przypadku powszechnej mobilizacji wszyscy trafią do armii. Okazuje się, że pewne grupy na pewno nie otrzymają karty mobilizacyjn

robert-kuzba
z
polsatnews.pl
dodany: 23.04.2024, 09:18:42
  • 541
  • #
    wojsko
  • #
    wojna
  • #
    wojskopolskie
  • #
    obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    kwalifikacjawojskowa
bruce
bruce
bruce 24.04.2024, 06:32:48 via Wykop
  • -9
@Squatlifter: @PoloManolo: Ale wy macie zniewolone mózgi, jedyny sposób aby uniknąć wojny to zbrojenie się już teraz, zarówno państwowo, jak i obywatele we własnym zakresie, jak 50% cywilów będzie miało b--ń to każde państwo mocno się zastanowi, czy warto atakować. A jeżeli robimy tak jak obecnie, czyli cywile bezbronni, a w razie wojny powołują każdego faceta na front, i wtedy nagle potrzebujemy mnóstwo broni której nie mamy, to

306

Milionerka z PiS musi szukać nowej pracy. Przez ponad 20 lat przebywała na...

Pokaż treści 18+

Milionerka z PiS musi szukać nowej pracy. Przez ponad 20 lat przebywała na...

Małgorzata Sadurska, była posłanka PiS i była szefowa Kancelarii Prezydenta RP, po wyrzuceniu z zarządu PZU musi sobie szukać nowej pracy. Chciała wrócić do swojego starego zajęcia w Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie, gdzie przebywała na bezpłatnym urlopie od ponad 20 lat. W marcu br. instytucja ro

raul7788
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 22.04.2024, 10:22:45
  • 60
  • #
    polityka
  • #
    bekazpisu
  • #
    sejm
  • #
    neuropa
bruce
bruce
bruce 23.04.2024, 06:47:33 via Wykop
  • 7
@Gieekaa: Czyli wychodzi, że na miesiąc średnio wychodziła ~164k? To się nazywa pensja.
dzbanzyciowy
dzbanzyciowy
17.04.2024, 21:48:36
  • 0
I jak teraz z robotą bo kilka miesiecy temu ch%%jnia była pamietam ?
#programista15k #programowanie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bruce
bruce
bruce 18.04.2024, 11:57:34 via Wykop
  • 0
@dzbanzyciowy: Już lepiej na role iść, tam przynajmniej składki małe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

432

Alarm! Polaków w dramatycznym tempie zacznie ubywać

Alarm! Polaków w dramatycznym tempie zacznie ubywać

Liczba ludności w Polsce w 2060 r. wyniesie 30,9 mln - podał GUS w opracowaniu Rozwój regionalny Polski - raport analityczny 2023. Według raportu GUS z września 2023 r. liczba ludności Polski na koniec roku 2022 wyniosła 37 mln 766 tys. osób

janusz_z_czarnolasu
z
wgospodarce.pl
dodany: 08.04.2024, 09:17:42
  • 468
  • #
    polska
  • #
    demografia
  • #
    ludzie
  • #
    gus
  • #
    rozowepaski
  • #
    niebieskiepaski
bruce
bruce
bruce 09.04.2024, 08:35:49 via Wykop
  • 3
@Bijelodugme: Nie wiem jak wyszedłeś z zdania: "grzebać bez sensu w prawie i zmieniać definicje gwałtu" na "Znaczy chcesz zezwolić na gwałty", ale gratulacje rozumienia czytania.
polzwed
polzwed
28.03.2024, 12:37:27
  • 0
Jak tam u Was w firmach, wypowiedzenia lecą przed świętami?
#pracait #programista15k
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bruce
bruce
bruce 28.03.2024, 17:25:06 via Wykop
  • 2
@IksdeHeheh: serio zadajecie pytania typu co to framework?
  • Odpowiedz
atpl77
atpl77
atpl77
28.03.2024, 10:56:45
  • 2
Pozdrawiam wszystkich którzy w te święta będą mieli robotę z przepinaniem stawek VAT. Ci, którzy to nam fundowali powinni do końca życia z---------ć przy takich procedurach. I pamiętajcie, że mamy tak świetne prawo, że o stawce VAT nie decyduje data faktury, ale data dostarczenia towaru bądź wykonania usługi. #it #programista15k
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bruce
bruce
bruce 28.03.2024, 11:00:58 via Wykop
  • 1
@atpl77: Jak to się ma do #programista15k, bo mówisz o stawce na żywność tak?
  • Odpowiedz

393

Nowa teoria. Wszechświat nie ma ciemnej materii i jest starszy, niż sądzimy

Nowa teoria. Wszechświat nie ma ciemnej materii i jest starszy, niż sądzimy

W zeszłym roku fizyk z Ottawy zaproponował hipotezę zakładającą, że Wielki Wybuch wydarzył się nie 13,8, ale aż 26,7 mld lat temu. Teraz przedstawia jej rozwinięcie. Nie występuje w nim pojęcie ciemnej materii.

troll234
z
national-geographic.pl
dodany: 26.03.2024, 18:12:22
  • 279
  • #
    wszechswiat
  • #
    kosmos
  • #
    astronomia
  • #
    liganauki
  • #
    swiatnauki
  • #
    nauka
bruce
bruce
bruce 27.03.2024, 14:53:44 via Wykop
  • 0
Ok tam, 100% różnicy w te czy w te :D
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

266

Blender 4.1 został wydany [en]

Blender 4.1 został wydany [en]

Wielkich ficzerów brak w tym wydaniu (w tym Eevee Next), ale wciąż jest sporo usprawnień dla modelowania, geometry nodów, animowania i renderowania. Na stronie znaleziska jest streszczenie zmian w formie filmu.

strasznyzwierz
z
blender.org
dodany: 26.03.2024, 17:21:50
  • 84
  • #
    blender
  • #
    grafika
  • #
    grafika3d
  • #
    grafikakomputerowa
  • #
    gamedev
  • #
    zainteresowania
bruce
bruce
bruce 27.03.2024, 11:23:52 via Wykop
  • 77
Blender jest to jeden z niewielu open sourców, który tak prężnie się rozwija, szczerze, aż jestem pod wrażeniem.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bruce
bruce
bruce 25.03.2024, 16:57:41
  • 0
Tak sobie czytam #programista15k i mnóstwo wpisów #sztucznainteligencja tu, sztuczna inteligencja tam, strach bo zastąpi programistów, ale tak z innej beczki to nie bardziej się obawiacie że wybuchnie wojna w Rosją czy ogólnie jakiś konflikt Polsko - Rosyjski, który zaangażuje obywateli do walki? Tak patrząc na te dwie kwestie to AI wydaje się być średnim zagrożeniem (przynajmniej na dzień bieżący bo gpt4 to taki tępak że szkoda gadać),

Jak jest u was?

  • Bardziej obawiam się AI, mieszkam w Polsce 21.3% (20)
  • Bardziej obawiam się AI, mieszkam za granicą 0% (0)
  • Bardziej obawiam się wojny, mieszkam w Polsce 41.5% (39)
  • Bardziej obawiam się wojny, mieszkam za granicą 5.3% (5)
  • Programuje i nie myślę o żadnej z tych rzeczy 31.9% (30)

Oddanych głosów: 94

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bruce
bruce
bruce
Autor
25.03.2024, 17:10:50 via Wykop
  • 0
@raneli: dasz mu cokolwiek z dłuższym kontekstem to gubi się, traci wątek, i często piszę głupoty, co tu więcej pisać, na chwilę obecną to bardziej narzędzie, które wspiera programistę i nie czuje że jest czymś więcej.
  • Odpowiedz
bruce
bruce
bruce
Autor
25.03.2024, 17:36:39 via Wykop
  • 0
@raneli: chyba nie do tego wątku odpisałeś
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
23.03.2024, 17:44:56
  • 1
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#programowanie #naukaprogramowania

co byście powiedzieli o programiście kotlin, który był na rozmowie o pracę na mida i nie wiedział, jak w javie zabezpieczyć się przed NPE i dlaczego @Transactional nie można dać na prywatnej metodzie? Rok temu czytałem artykuł o tym i zapamiętałem tylko, że metoda musi być prywatna i wywołana z beana.

Na każdej rozmowie dostaję pytania, na które nie znam odpowiedzi i
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bruce
bruce
bruce 25.03.2024, 15:55:58 via Wykop
  • 0
@Patryk4: zarówno senior jak i mid mogą czegoś nie wiedzieć
  • Odpowiedz

777

Nowy York wyłączył pobliską elektrownię jądrową więc emisje wzrosły

Nowy York wyłączył pobliską elektrownię jądrową więc emisje wzrosły

Kiedy w 2021 r. niszczejąca i niekochana elektrownia jądrowa Indian Point w Nowym Jorku została ostatecznie zamknięta. Jej upadek spotkał się z radością ze strony ekologów, którzy od dawna domagali się jej wyłączenia. Nagle szok i niedowierzanie, bo spowodowało to wzrost emisji gazów cieplarnianych!

Jossarian
z
theguardian.com
dodany: 21.03.2024, 00:57:31
  • 72
  • #
    ciekawostki
  • #
    energetyka
  • #
    usa
  • #
    nowyjork
  • #
    ekologia
bruce
bruce
bruce 21.03.2024, 13:29:37 via Wykop
  • 6
@formac88: zawsze mógł napisać jeszcze New Jork

344

Czy właściciele domów będą karani za niedocieplone domy po wprowadzeniu dyrektyw

Czy właściciele domów będą karani za niedocieplone domy po wprowadzeniu dyrektyw

Zielińska, wiceminister MKiŚ zakłada możliwość wprowadzenie kar finansowych za brak przeprowadzania gruntownego docieplania starych domów, jeżeli nie skorzystamy z finansowych, rządowych zachęt. Artykuł 31 rewidowanej dyrektywy EPBD daje taką możliwość rządowi polskiemu. Czy będziemy karani? TAK

onepropos
z
farmer.pl
dodany: 09.03.2024, 09:48:30
  • 134
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    podatki
  • #
    ekologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    polityka
bruce
bruce
bruce 09.03.2024, 17:52:49 via Wykop
  • 8
@hrumque: za to Zielińską można, tak?
z.....n
konto usunięte 06.03.2024, 07:06:58
  • 0
w aktualnej korpo mam 165zl/h i luz totalny.
Właśnie dostałem propozycję od start upu za 280zl/h i wprost powiedzieli że oczekują nadgodzin.
Teraz człowiek się zastanawia czy iść za hajsem z ryzykiem niestabilności czy siedzieć pod tym ciepłym kamieniem.

#programista15k
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bruce
bruce
bruce 07.03.2024, 21:51:21 via Wykop
  • 0
@zackson: To jest taka różnica w stawce, że nie ma nad czym zastanawiać
  • Odpowiedz
czuczupikczu
czuczupikczu
05.03.2024, 14:34:21
  • 0
Temat jest taki, pracujecie od lat w #it i znacie juz angielski na bardzo wysokim poziomie. Checie rozszerzyc umiejetnosci o kolejny jezyk, milo by byly gdybyscie uzasadnili odpowiedz :) Zakladamy, ze obecny klient wymaga jedynie ang. To tak patrzac przyszlosciowo.


#programista15k #testowanieoprogramowania

Jaki kolejny jezyk przyda sie w pracy

  • Niemiecki 55.1% (124)
  • Francuski 8.0% (18)
  • Hiszpanski 19.1% (43)
  • Wloski 7.1% (16)
  • Inny (napisz w komentarzu) 10.7% (24)

Oddanych głosów: 225

  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bruce
bruce
bruce 07.03.2024, 14:10:42 via Wykop
  • 0
@czuczupikczu: W moim przypadku Grecki ponieważ chciałbym co jakiś czas latać sobie na wyspy greckie lub nawet czasami zdalnie pracować stamtąd, więc dlatego. W pozostałych przypadkach ciężko powiedzieć, podoba mi się francuski, jednak od czasów migrantów unikam tego kraju, więc może hiszpański.
  • Odpowiedz
bruce
bruce
bruce 24.02.2024, 19:10:41
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bruce
bruce
bruce
Autor
06.03.2024, 07:48:25 via Wykop
  • 0
@mirekwirek: Chyba jeszcze nie ma bo nie widać kandydatów, tylko same okręgi wyborcze itp
  • Odpowiedz
caru
caru
22.02.2024, 23:50:59
  • 1
Wykop działa coraz lepiej XD Ten problem występuje co najmniej od miesiąca, dwóch jak nie więcej. Ci ludzie są niepoważni.

#wykop #bekazwykopu #programowanie #it
caru - Wykop działa coraz lepiej XD Ten problem występuje co najmniej od miesiąca, dw...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bruce
bruce
bruce 23.02.2024, 08:22:41 via Wykop
  • 0
@caru: @Mega_Smieszek: @Mr_3nKi_: Może niepopularna opinia, ale wykop jest jaki jest, ale jest. Teraz ciężko o portale typu reddit czy wykop na którym są normalne treści użytkowników, tylko wszędzie portale reklamówki, których się czytać nie da.
  • Odpowiedz
Romska_Palo_Ul_Laputa
Romska_Palo_Ul_Laputa
22.02.2024, 14:02:06
  • 1
Ankieta badająca kryzysowe nastroje wykopowych programistów. Jak nisko możesz zejść z wymaganiami finansowymi, by dalej utrzymać się w branży?

#pracait #programowanie #programista15k

Jak nisko możesz zejść z wymaganiami finansowymi, by dalej utrzymać się w branży? SeniorB2B netto FV

  • Nigdy nie zejdę poniżej 30k b2b 27.5% (52)
  • 25-30k 9.0% (17)
  • 20-25k 8.5% (16)
  • 15-20k 10.1% (19)
  • 10-15k (cofnę się do 2016 roku) 11.6% (22)
  • 5-10k 6.3% (12)
  • Będę tyrał za najniższą 27.0% (51)

Oddanych głosów: 189

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bruce
bruce
bruce 22.02.2024, 21:26:23 via Wykop
  • 2
@Romska_Palo_Ul_Laputa: ta ankieta tylko pokazuje, że nie warto wierzyć ankietom, zapewne większość z tych 30 nawet tylu obecnie nie ma
  • Odpowiedz
masz_fajne_donice
masz_fajne_donice
13.02.2024, 10:49:33
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bruce
bruce
bruce 13.02.2024, 23:16:43 via Wykop
  • 0
@masz_fajne_donice: Jeżeli zespół miałby świadomość co przejmuje i pomimo tego założył termin 100 dni to zakładałbym że przynajmniej 60-70% będzie w stanie w tym czasie zrealizować, a tak z ciekawości ile % udało się nowemu rządowi?
  • Odpowiedz
bruce
bruce
bruce 13.02.2024, 23:35:49 via Wykop
  • 0
@masz_fajne_donice: a z czego konkretnie jesteś zadowolony? Przecież oprócz mocnego przejmowania koryta (do którego miały być wolne konkursy swoją drogą) oraz telewizji to w sumie nic konkretnego się nie dzieje, nawet nie sledzę tych wszystkich obiecanych konkretów (bo mi zależało tylko na kilku z nich i żaden jeszcze nie ruszony), ale zakładam że jak jest 10% zrobione to wszystko, niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę.
  • Odpowiedz
Bartisss
Bartisss
13.02.2024, 13:12:15
  • 1
Cześć,

Mam pytanie z dziedziny #programowanie #programista15k .

Nie znam się kompletnie na programowaniu i tworzeniu aplikacji. Czy łatwe jest napisanie programu który po wpisaniu referencji części samochodowej oryginalnej wypluje najniższą cenę na #allegro ? Potrzebuję programu który będzie porównywał ceny z mojego sklepu z cenami na allegro. Pozdrawiam
Bartisss - Cześć,

Mam pytanie z dziedziny #programowanie #programista15k .

Nie znam...

źródło: Zrzut ekranu 2024-02-13 140704

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bruce
bruce
bruce 13.02.2024, 23:21:28 via Wykop
  • 1
@Bartisss Jak się na tym nie znasz to bardzo trudno, a jakbyś się znał to pewnie do zrobienia ale też pewnie byś się natknąl na różne problemy, lepiej będzie jak skorzystasz z gotowych rozwiązań typu dealavo czy coś.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 17
  • Strona 6 z 17
  • >

Leo Caspi

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 30.05.2011

    Komentator
  • Rocznica
    od 01.10.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 13.02.2012

    Gadżeciarz
  • Koder
    od 27.08.2024

    Koder

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking