Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko128
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
bonbeque
bonbeque

bonbeque

Dołączył 11 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 888
  • Znaleziska 72
  • Mikroblog 816
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 4
  • Dodane (36)
  • Komentowane (161)
  • Plusowane (619)
Sweet-Jesus
Sweet-Jesus
przedwczoraj, 15:38:36
  • 160
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sweet-Jesus
Sweet-Jesus
Autor
przedwczoraj, 15:40:33 via Wykop
  • 42
Budynek reaktora SL-1 z zewnątrz.
Sweet-Jesus - Budynek reaktora SL-1 z zewnątrz.

źródło: 706719714_1415163053977517_6448079672554412885_n

Pobierz
  • Odpowiedz
Sweet-Jesus
Sweet-Jesus
Autor
przedwczoraj, 15:40:56 via Wykop
  • 37
Demontaż reaktora 29 listopada 1961 roku za pomocą dźwigu. Kabina operatora osłonięta była 13,34 cm blachą stalową z oknem ze szkła ołowiowego.
Sweet-Jesus - Demontaż reaktora 29 listopada 1961 roku za pomocą dźwigu. Kabina opera...

źródło: 706753182_1415189583974864_7507926335232092827_n

Pobierz
  • Odpowiedz
ChlopoRobotnik2137
ChlopoRobotnik2137
przedwczoraj, 19:54:30
  • 199
Udało się dojść do wrightwood i jakaś Niemka zaoferowała ze mnie podwiezie do miasteczka więc skoczytslem bo jakoś zmęczony czuję się . Siedzę se teraz na tyłach sklepu typu hardware i jest tu hikerbox gdzie wygrzebałem p--o i pije w spokoju . Takie miejsca są niby w każdym miasteczku po drodze. Tutaj typek mówił że można se podładować telefon . Pójdę coś zjeść i wracam na szlak .
#zlomkiemprzezswiat
ChlopoRobotnik2137 - Udało się dojść do wrightwood i jakaś Niemka zaoferowała ze mnie...

źródło: image_picker_44561214-6596-4543-9986-43C60AD8C1F6-54860-000005F689D59710

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ChlopoRobotnik2137
ChlopoRobotnik2137
Autor
przedwczoraj, 19:59:22 via Wypiek
  • 67
P--o
ChlopoRobotnik2137 - P--o

źródło: image_picker_496E15DA-3A32-46E5-9545-4FF300CB9093-54860-000005F7D6E85F5F

Pobierz
  • Odpowiedz
mco111
mco111
przedwczoraj, 20:00:38 via Wykop
  • 90
U nas nie do pomyślenia takie hiker boxy i inna pomoc turystom.
  • Odpowiedz
rio574
rio574
23 godz. i 16 min temu
  • 1710
rio574

źródło: 1000068195

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

RUMUNCORE
RUMUNCORE
22 godz. i 55 min temu via Android
  • 1551
@jezdzilemmercemipalilempopularne: Człowiek, który zrozumiał Polaków, lecz zapłacił za to własnym rozumem.
  • Odpowiedz
StdPtr
StdPtr
StdPtr
22 godz. i 12 min temu via Wykop
  • 1298
@rio574: no nie wiem, wydaje mi się że w szczytowym momencie to zarabiał nawet 3300 brutto MIESIĘCZNIE więc pieniędzy mu nie brakuje...
  • Odpowiedz
ChlopoRobotnik2137
ChlopoRobotnik2137
28.05.2026, 16:01:01
  • 607
342 mile już za mną a 2313 przede mną. Powiem że mocno zostałem przeorany przez ostatnie dni. Nie spodziewałem się że ta trasa będzie szła przez tak wysokie góry ( najwyższy szczyt który zdobyłem to San Jancinto 3302 mnpm) , oraz że spanie na wysokości typu 2500 mnpm będzie normą . Wiedziałem, że szlak przechodzi się przez Sierra, ale myślałem że reszta to będzie łatwy i przyjemny trekking .Góry San Jancinto mocno
ChlopoRobotnik2137 - 342 mile już za mną a 2313 przede mną. Powiem że mocno zostałem ...

źródło: image_picker_F03B3B91-C0F3-4296-8C02-C7AF0BB229C1-49459-00000551824D4361

Pobierz
ChlopoRobotnik2137 - 342 mile już za mną a 2313 przede mną. Powiem że mocno zostałem ...
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ChlopoRobotnik2137
ChlopoRobotnik2137
Autor
28.05.2026, 16:02:36 via Wypiek
  • 175
Tu wczoraj spałem , nie wyspałem się bo ciągle ktoś trąbił i bałem się że ktoś w nocy przyjdzie
ChlopoRobotnik2137 - Tu wczoraj spałem , nie wyspałem się bo ciągle ktoś trąbił i bał...

źródło: image_picker_2FCFCB11-0B52-4467-AB93-DBA5E6662AF1-49459-000005514970283B

Pobierz
  • Odpowiedz
ChlopoRobotnik2137
ChlopoRobotnik2137
Autor
28.05.2026, 16:03:56 via Wypiek
  • 169
Niby w te góry pod chmurami co są mam iść . Trochę dziś pizga ( 8 stopni teraz )
ChlopoRobotnik2137 - Niby w te góry pod chmurami co są mam iść . Trochę dziś pizga ( ...

źródło: image_picker_7DBA0D7A-216B-480D-8A19-22E5DB8E4951-49459-00000551B2B24A92

Pobierz
  • Odpowiedz
ChlopoRobotnik2137
ChlopoRobotnik2137
27.05.2026, 21:36:50
  • 179
Dziś poszczęściło się chłopu i z samego rana jak już nikogo nie było posiedziałem se w tzw hot springs czyli gorących źródłach . Było chłopu goło i wesoło . Wreszcie coś odpocząłem po ostatnich ciężkich tygodniach marszu w upale
wiecej zdjęć

#pct #zlomkiemprzezswiat #pacificcresttrail
ChlopoRobotnik2137 - Dziś poszczęściło się chłopu i z samego rana jak już nikogo nie ...

źródło: image_picker_5FB6684A-2FC5-4C61-89A2-ADFA38B80021-38629-0000047049618DDB

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

matixrr
matixrr
27.05.2026, 21:37:31 via Wykop
  • 51
Było chłopu goło i wesoło


@ChlopoRobotnik2137: a pokaż
  • Odpowiedz
ApuNahasapeemapetilon
ApuNahasapeemapetilon
27.05.2026, 21:44:15 via Wykop
  • 203
@matixrr: Byłem akurat w okolicy i udało mi się zrobić zdjęcie, niestety tylko jedno, bo @ChlopoRobotnik2137 spłoszył się i uciekł do lasu.
ApuNahasapeemapetilon - @matixrr: Byłem akurat w okolicy i udało mi się zrobić zdjęci...

źródło: 1000002285

Pobierz
  • Odpowiedz
ChlopoRobotnik2137
ChlopoRobotnik2137
28.05.2026, 04:44:59
  • 503
Udało się dojść , zrobiłem dziś 55,56 km. Jestem w makdolca przy autostradzie , jest 21:43 i nie wiem gdzie będę spać . Chyba w jakie krzaki pójdę bo gdzie indziej . Już zimno się zrobiło no i teraz czuję te km w ciele .

To moje zamówienie , wziąłem deala z
- mc double
- 4 nugetsy
- małe frytki
ChlopoRobotnik2137 - Udało się dojść , zrobiłem dziś 55,56 km. Jestem w makdolca przy...

źródło: image_picker_B2EFBFC7-244C-43F1-83D2-9C1E71D46DF6-41203-000004A148A90AD4

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ChlopoRobotnik2137
ChlopoRobotnik2137
Autor
28.05.2026, 04:45:35 via Wypiek
  • 170
ChlopoRobotnik2137

źródło: image_picker_857B2136-A521-437A-ADFA-D9A04B7E9205-41203-000004A356B9B914

Pobierz
  • Odpowiedz
ChlopoRobotnik2137
ChlopoRobotnik2137
Autor
28.05.2026, 04:52:45 via Wypiek
  • 140
@matixrr panie , brzuch mi zara pęknie , ale jeszcze wezmę se tą kole z frytkami , bo pić mi się chce a wody nie chce ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Już naładowałem prawie wszystkie baterie a pożarłem jak króle za pół darmo. Dobrze że nie czekałem do jutra bo śniadaniem to bym się tak nie najadł i nie dają żadnych praktycznie promek na ofertę śniadań . Jeszcze
  • Odpowiedz
WolnyBLN
WolnyBLN
27.05.2026, 04:00:10
  • 212
Idę sobie do kołchozu i typ z oczyszczania miasta sra w krzakach XD
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

LubieSzaszylkiZLublina
LubieSzaszylkiZLublina
27.05.2026, 04:18:42 via Android
  • 750
@WolnyBLN samonapędzający się biznes
  • Odpowiedz
Altar
Altar
27.05.2026, 04:27:41 via Android
  • 61
@WolnyBLN: Zapewne z kasty nietykalnych.
  • Odpowiedz
lubie-sernik
lubie-sernik
26.05.2026, 22:46:58
  • 501
Od kilkunastu lat jestem na wykopie. Widziałem już wszystko, wiele ciekawych akcji, afer itd.

A w pamięci zapadło mi najbardziej to, że kiedyś Mirek X dodał jakiś wpis, pod którym Mirek Z romansował sobie z Mirabelką Y. I ten właściciel wpisu skasował go, bo był zazdrosny xD

#wykop #heheszki
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

WARKUTONU
WARKUTONU
26.05.2026, 22:49:56 via Wykop
  • 721
Mnie nigdy nie przestanie śmieszyć ta akcja XD
WARKUTONU - Mnie nigdy nie przestanie śmieszyć ta akcja XD

źródło: 17798357424928061106854527092625

Pobierz
  • Odpowiedz
edwolf
edwolf
26.05.2026, 22:54:29 via Wykop
  • 141
@WARKUTONU: Internet jest mniejszy niż się wydaje
  • Odpowiedz
Codon
Codon
26.05.2026, 20:08:08
  • 377
#gielda #portfelgrubasa nowe ATH w USD, Nvidie wywaliło poza ekran top zysków, co tu się odwala to ja już nie mam pojęcia.

Mój nowy piesek to straszny żarłok, ale z portfelem ostatnio nawet nie ma szans.

Trochę się obawiam, że powoli wchodzimy w przegrzanie hossy i pewnie najpierw zobaczę 1.5M, niż 2M, ale pozostaję optymistą.
Codon - #gielda #portfelgrubasa nowe ATH w USD, Nvidie wywaliło poza ekran top zysków...

źródło: IMG_0156

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

UsmiechnietyAnon
UsmiechnietyAnon
26.05.2026, 20:09:09 via Wykop
  • 388
@Codon: Ale upasiony... Rewelacja i gratulacje.
  • Odpowiedz
kreeker
kreeker
26.05.2026, 20:09:26 via Wykop
  • 484
@Codon: matko bosko nasdaqowsko
  • Odpowiedz
ChlopoRobotnik2137
ChlopoRobotnik2137
24.05.2026, 17:28:58
  • 223
Siedzę se w majtach i podkoszulce owinięty kurtką i robię pranie . Koszt to $2.75 plus suszenie $0.25 za 8 minut . Jest tu umywalka więc chętnie bym się przemył ale za dużo ludzi i kamery są ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#zlomkiemprzezswiat #opierunek
ChlopoRobotnik2137 - Siedzę se w majtach i podkoszulce  owinięty kurtką i robię prani...

źródło: image_picker_96CF1EE0-3920-4E16-AD2B-E0432AA3CF85-18008-0000024F685C47A4

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

761761761
761761761
761761761
24.05.2026, 18:07:52 via Android
  • 253
@ChlopoRobotnik2137: a teraz Wyobraźcie sobie wyprać w Polsce za 2.75 zł. I wysuszyć za 25 gr.
  • Odpowiedz
schnippen_schnappen
schnippen_schnappen
24.05.2026, 18:12:23 via Wykop
  • 251
@ChlopoRobotnik2137: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
schnippen_schnappen - @ChlopoRobotnik2137: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
aBuu
aBuu
aBuu
20.05.2026, 06:48:41
  • 6566
pierwszy wpis po 11 latach od założenia konta. Po porostu jestem małomówny.
  • 112
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mega_Smieszek
Mega_Smieszek
20.05.2026, 06:49:57 via Wypiek
  • 787
@aBuu Leć w gorące xd
  • Odpowiedz
Tagliacozzo
Tagliacozzo
Tagliacozzo
20.05.2026, 06:50:24 via Wykop
  • 1194
@aBuu: Ty k---a rzeczywiście. Ja już trzy konta zdążyłem zajechać a chłop dopiero pierwszy wpis robi. Smiechu warte
  • Odpowiedz
Lekkachmurka
Lekkachmurka
Lekkachmurka
18.05.2026, 07:00:26
  • 492
Dziękuję za odzew. Zgodnie z prośbą zakładam tag #customzesmietnika, żeby nie wołać i nie zawracać tyłka. Zrobię to tylko raz.

Wczoraj spędziłem kilka godzin w warsztacie i efekt jest lepszy niż się spodziewałem, ale o tym niżej.

Co to za gitara i po co to robię?
Lekkachmurka - Dziękuję za odzew. Zgodnie z prośbą zakładam tag #customzesmietnika, ż...

źródło: IMG_1165

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lekkachmurka
Lekkachmurka
Lekkachmurka
Autor
18.05.2026, 07:01:03 via Wykop
  • 63
@Lekkachmurka:
Lekkachmurka - @Lekkachmurka:

źródło: IMG_1167

Pobierz
  • Odpowiedz
o__0
o__0
o__0
18.05.2026, 07:03:53 via Wykop
  • 143
@Lekkachmurka: w końcu coś ciekawego na tym smutnym portalu
  • Odpowiedz
wfyokyga
wfyokyga
15.05.2026, 01:50:45
  • 309
wfyokyga

źródło: temp_file5984145580490842441

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

c00kier
c00kier
15.05.2026, 01:58:09 via Wykop
  • 165
@wfyokyga: rzeczna puszcza, skyrim, byłem tam.
  • Odpowiedz
BOGUSLAW_WINDA
BOGUSLAW_WINDA
15.05.2026, 04:31:31 via Wykop
  • 253
@wfyokyga: k---a ale ich wessało
  • Odpowiedz
ukojenie
ukojenie
14.05.2026, 23:09:35
  • 644
#art #sztuka #minimalizm #rysujzwykopem #kobiety #kultura
ukojenie - #art #sztuka #minimalizm #rysujzwykopem #kobiety #kultura

źródło: 1

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hellicon
Hellicon
14.05.2026, 23:10:33 via Android
  • 733
@ukojenie: Niby trzy kreski a koń z Vallony.
  • Odpowiedz
ukojenie
ukojenie
Autor
14.05.2026, 23:16:20 via Wykop
  • 59
@Lamajdama: Dla ciebie gratis, bo jesteś wspaniałym mirasem.
  • Odpowiedz
ChlopoRobotnik2137
ChlopoRobotnik2137
12.05.2026, 03:42:11
  • 953
Dzień 4 & 5
Legowisko do oceny , jest 20:37 i właśnie sobie w nim leżę . Nie jestem sam , bo dołączyly sie jeszcze 3 osoby, ale tylko ja śpię dziś bez namiotu.

Te ostatnie 2 dni to jedna wielka walka z upałami . Dziś było 33 stopnie , ale upał to w zasadzie od 9 rano tak do 18. Gdyby nie mieć ciężkiego plecaka to byłoby to jakoś znośne. Wczoraj trekking na
ChlopoRobotnik2137 - Dzień 4 & 5
Legowisko do oceny , jest 20:37 i właśnie sobie w ni...

źródło: image_picker_BE729224-00B3-4112-AA04-8B8E266073E9-59438-000007234AE601FF

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ChlopoRobotnik2137
ChlopoRobotnik2137
Autor
12.05.2026, 03:43:20 via Wypiek
  • 198
Dzisiejsze gotowanko na kolację
ChlopoRobotnik2137 - Dzisiejsze gotowanko na kolację

źródło: image_picker_3373D399-8DF4-4DAF-A5FB-081FAE73EBBE-59438-00000723CB28B99D

Pobierz
  • Odpowiedz
ChlopoRobotnik2137
ChlopoRobotnik2137
Autor
12.05.2026, 03:43:52 via Wypiek
  • 184
A to już spacer dzisiejszy w piekielni
ChlopoRobotnik2137 - A to już spacer dzisiejszy w piekielni

źródło: image_picker_C5866069-EFDD-4CC9-A4F4-BD58B669B2EE-59438-00000723EFB1B13D

Pobierz
  • Odpowiedz
MarianJanusz
MarianJanusz
MarianJanusz
11.05.2026, 20:51:55
  • 853
Jeśli na półprzewodnikach można tyle zarobić, to co dopiero będzie, jak w końcu wynajdą całe przewodniki

#gielda
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cytr0netx99
cytr0netx99
11.05.2026, 20:53:06 via Wykop
  • 182
@MarianJanusz: wyszły kilkadziesiąt lat przed półprzewodnikami, sprawdź ceny miedzi, zainwestuj w KGHM i bzikaj
  • Odpowiedz
justlooking5
justlooking5
justlooking5
11.05.2026, 20:57:12 via iOS
  • 167
@MarianJanusz: a dla tych co chcą mniejszy zysk ale bezpieczniej - ćwierćprzewodniki
  • Odpowiedz
sziszapangma
sziszapangma
10.05.2026, 21:05:00
  • 274
Imponujących rozmiarów tama boberowa została odkryta podczas dzisiejszego #spierdotrip po nieznanych dotąd mi ścieżkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
sziszapangma - Imponujących rozmiarów tama boberowa została odkryta podczas dzisiejsz...

źródło: IMG_20260510_150914

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

WentylatorDoRozrzucaniaLuznychMysli
WentylatorDoRozrzucaniaLuznychMysli
10.05.2026, 21:36:05 via Wykop
  • 60
@sziszapangma:
- hey Jessica, how is your beaver?
- busy as ever!
  • Odpowiedz
a7c8
a7c8
10.05.2026, 22:15:20 via Wykop
  • 21
@sziszapangma: bobry cos takiego wybudowały? niesamowite
  • Odpowiedz
MLeko29
MLeko29
10.05.2026, 15:24:54
  • 128
Panowie ja odnalazł spokoik boży w zagajniku czeremchowym nad ciekiem. Temperatura w sam raz. Ptacy mi tu śpiewają ale jeszcze nie wiem jacy. Szum aut z pobliskiej ekspresówki. Komarów brak. Ambony blisko więc jestem narażony na ostrzał ale co tam. Brak chmur powtarzam chmur brak słoneczko świeci. Na polanie przed chwilą pasły się daniele i bocian, a w tle widać beskid. Biere książkę w łapę, odkładam telefon i zażywam spokoiku podjadając sernika
MLeko29 - Panowie ja odnalazł spokoik boży w zagajniku czeremchowym nad ciekiem. Temp...

źródło: 1000070391

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MLeko29
MLeko29
Autor
10.05.2026, 15:25:58 via Wykop
  • 58
@MLeko29: tu ciek boży
MLeko29 - @MLeko29: tu ciek boży

źródło: 1000070393

Pobierz
  • Odpowiedz
MLeko29
MLeko29
Autor
10.05.2026, 15:27:18 via Wykop
  • 43
@MLeko29: a tu beskid widać, ekspresówka jest i przed chwilą jeszcze daniele się pasły
MLeko29 - @MLeko29: a tu beskid widać, ekspresówka jest i przed chwilą jeszcze daniel...

źródło: 1000070392

Pobierz
  • Odpowiedz
ChlopoRobotnik2137
ChlopoRobotnik2137
10.05.2026, 03:55:21
  • 361
Dzień 2 i 3 minęły jak z bicza strzelił . Co mnie najbardziej zaskoczyło , to różnorodność , jestem na ok 41 mili ( mount laguna) , a krajobraz zmienia się co chwilę . Dziś zaczęły się już pojawiać sosny , a dopiero co była praktycznie pustynia . Największym problemem jest upał który mocno daje się we znaki . Tak od 9 rano na szlaku jest straszny goronc , zresztą większość idzie
ChlopoRobotnik2137 - Dzień 2 i 3 minęły jak z bicza strzelił . Co mnie najbardziej za...

źródło: image_picker_419FADA9-60CE-49C9-BD3E-4BBE1A5384AB-42943-00000501F0FBE896

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ChlopoRobotnik2137
ChlopoRobotnik2137
Autor
10.05.2026, 03:56:07 via Wypiek
  • 70
Były już jakieś pożary , na szczęście obok i nie zamknęli szlaku
ChlopoRobotnik2137 - Były już jakieś pożary , na szczęście obok i nie zamknęli szlaku

źródło: image_picker_58D4DC7D-DE9F-4A7D-9798-9494F0195CB4-42943-0000050259DF1D3B

Pobierz
  • Odpowiedz
ChlopoRobotnik2137
ChlopoRobotnik2137
Autor
10.05.2026, 04:03:48 via Wypiek
  • 94
No i w końcu las sosnowy
ChlopoRobotnik2137 - No i w końcu las sosnowy

źródło: image_picker_44BFD47B-6C08-42DC-8655-D6E48168E6E1-42943-00000504E7016B49

Pobierz
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 35
  • Strona 1 z 35
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 29.11.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 05.04.2016

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking