Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko203
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
bigos555
bigos555

bigos555

Dołączył 17 lat i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 13378
  • Znaleziska 3559
  • Mikroblog 9819
  • Obserwujący 7
  • Obserwowane 63

1349

Radny Ursusa anestezjolog rocznik 1997 zarobił w 2025 1,6 mln zł

Radny Ursusa anestezjolog rocznik 1997 zarobił w 2025 1,6 mln zł

Średnio miesięcznie ponad 130k. Nie ma sensu więcej komentować. Należą się podwyżki.

DeoLawson
z
x.com
dodany: 09.06.2026, 20:27:35
  • 211
  • #
    medycyna
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    korposwiat
  • #
    polska
bigos555
bigos555
bigos555 10.06.2026, 05:54:28 via Wykop
  • -1
Temat zamykam.


@Krzewiciel_prawdy: I słusznie towarzyszu. Tylko władza ludowa, doprowadzenie planu do każdego stanowiska pracy i kontrola partii może nas uratować. Precz że zgniliną prywaciarską i bumelandztwem. Niech żyje pierwszy sekretarz!
m_a_t_e_u_s_z
m_a_t_e_u_s_z
m_a_t_e_u_s_z
09.06.2026, 08:12:43
  • 3
Jeśli nie wrócimy do tego co było kiedyś to moim zdaniem zostaniemy zastąpieni przez tych bardziej "zacofanych" cywilizacyjnie. Wolny rynek zweryfikuje co jest skuteczniejsze.

#demografia
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 09.06.2026, 13:53:46 via Wykop
  • 1
Jeśli nie wrócimy do tego


@m_a_t_e_u_s_z: Nigdy nie ma powrotu do tego co już było. Identyczny zespół cech nigdy się nie powtórzy, więc zapomnij.

Gdzie jest


Tam gdzie znajdą się wszystkie.
  • Odpowiedz
breakdown1
breakdown1
08.06.2026, 11:49:37
  • 423
Nie musicie mieć wiedzy by zacząć inwestować. Po prostu kupcie akcje i potraktujcie to na początku typowo jak h----d, inwestować nauczycie się w trakcie

Pozdrawiam

#gielda
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 08.06.2026, 12:32:53 via Wykop
  • 2
na początku


@breakdown1: Na początku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
qeti
qeti
03.06.2026, 14:35:57
  • 2
#motoryzacja #samochody

A dla mnie najgorsze jest to że samochody często wygladaja ostatnio jakby były plastikowymi zabawkiami. Nie wiem czym to jest spowodowane, może lakierem?
qeti - #motoryzacja #samochody

A dla mnie najgorsze jest to że samochody często wygl...

źródło: HJNlk14XsAAgfYg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 03.06.2026, 19:14:07 via Wykop
  • 0
ostatnio jakby były plastikowymi zabawkiami.


@qeti: No i lux. Dlaczego to mialoby być źle?
  • Odpowiedz
bigos555
bigos555
bigos555 05.06.2026, 12:46:55 via Wykop
  • 0
bo to nie plastikowe zabawki?


@qeti: No i co z tego. To tyko narzędzie. Jak wygląda zabawnie, to nie ma w tym nic złego.
  • Odpowiedz
bigos555
bigos555
bigos555 08.06.2026, 09:58:05 via Wykop
  • 0
no jednemu wygląda ładnie, a drugiemu nie


@qeti: Raczej - jednemu coś się podoba a drugiemu co innego.
  • Odpowiedz
bArrek
bArrek
31.05.2026, 16:52:49
  • 44
W-----a mnie jeżdżenie z kimś to mu się chce szczać to kawę to po kawie znowu szczać to wszystko wydłuża czas podróży ja to kiedyś jak częściej po Polsce jeździłem to jak wsiadłem w auto na lubelszczyźnie to wysiadłem dopiero w Gorzowie Wielkopolskim a i to dlatego że paliwo się kończyło
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 31.05.2026, 18:52:50 via Wykop
  • 0
jeżdżenie z kimś to


@bArrek: Jeździj sam. Problem solved.
  • Odpowiedz

37

Rośnie problem. GUS alarmuje: Polska wymiera

Rośnie problem. GUS alarmuje: Polska wymiera

Mamy 1.06 dzietności. Ile stawiacie w 2026 roku?

Wouxus
z
money.pl
dodany: 27.05.2026, 13:31:12
  • 51
  • #
    polska
  • #
    dzietnosc
  • #
    demografia
  • #
    ekonomia
  • #
    dzieci
  • #
    gospodarka
bigos555
bigos555
bigos555 28.05.2026, 05:54:34 via Wykop
  • 0
@lshxhx-uegdbhxh: To co ta norweska premier tak wylewa łzy nad niska dzietnoością, skoro jest tak dobrze?
DoktorMorela
DoktorMorela
DoktorMorela
27.05.2026, 05:43:55
  • 289
Eksperci:poród drogami natury jest lepszy
Badania:poród drogami natury niesie mniejsze ryzyko i powikłan niz cesarskie cięcie
Konsensus:cięcie cesarskie jest zabiegiem ratunkowym

Tymczasem polki: zesransko
Ja wiem lepiej,cesarka na zyczenie, a bo koleżance matki siostry wypadł płuco przez odbyt.
DoktorMorela - Eksperci:poród drogami natury jest lepszy
Badania:poród drogami natury...

źródło: Screenshot_20260527_072033_Samsung Internet

Pobierz
  • 505
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 27.05.2026, 07:17:28 via Wykop
  • 22
poprawi dzietności bo zwiększa ryzyko w kolejnych ciążach


@DoktorMorela: Niechęć do przechodzenia porodu naturalnego wpływa znacznie bardziej, niż to o czym piszesz.

zabieg jest niebezpieczny


@DoktorMorela: Nie jest niebezpieczny.
  • Odpowiedz
PrzodownikPracyZaGrosze
PrzodownikPracyZaGrosze
27.05.2026, 02:24:35
  • 8
Hej Homo Sapiens, gdzie jest k---a kres waszej chciwości? Do jakiej liczby wzrośnie ta zaraza? 9? 12 miliardów?

Sky is the limit.

Ogarnijcie się k---a bo już miejsca i zasobów zaczyna ostro brakować, a jak będziecie się tak mnożyć bezmyślnie to wam p----------ę jakimś superwulkanem i się posracie w cottonworldy.

Podpisano.
PrzodownikPracyZaGrosze - Hej Homo Sapiens, gdzie jest k---a kres waszej chciwości? D...

źródło: 17798484120314455481907107098014

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 27.05.2026, 05:34:46 via Wykop
  • 0
Podpisano. Ziemia


@PrzodownikPracyZaGrosze:

Ps

Jak już jesteście, to pomóżcie usunąć tą całą zarazę biologiczną pasożytującą na mojej pięknej skalistości. Wszędzie te mchy,krzaki, porosty, drzewa i bakterie. Jak już jesteście to przydajcie się do czegoś i wyczyśćie mnie z tego gówna.
  • Odpowiedz
DaudeX
DaudeX
DaudeX
24.05.2026, 19:14:29
  • 2
Czy nas naprawdę stać na to, aby wydawać 5% PKB na wątpliwej jakości zabawki militarne, które być może NIGDY nie zostaną użyte w boju? Czy my INWESTUJĄC te środki, brane często na chory kredyt mamy jakichkolwiek plan na ich użycie w interesie Rzeczpospolitej Polski? Kto kupuje czołgi za miliardy w 2026 roku, gdy wystarczy dron za 1000 dolarów aby je zniszczyć? Mam wrażenie, że komuś w naszym rządzie marzą się podboje i
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 26.05.2026, 06:41:48 via Wykop
  • 1
Ale masz rację, to strata hajsu te ubezpieczenia


@SoplicaTadeusz: No tak jak to w kasynie. Raczej nikt nie wygrywa, ale może ty będziesz ten wyjątkowy. Więc warto pójść na ruletkę.
  • Odpowiedz
Sophos
Sophos
Sophos
25.05.2026, 09:08:19
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 25.05.2026, 10:51:43 via Wykop
  • 0
ylko raz w miesiącu” nie jest normą dla zdrowej


@Sophos: Mylisz normę ze średnią. Taka częstotliwość może być zupełnie normalna.
  • Odpowiedz
Punkt_M
Punkt_M
21.05.2026, 16:05:28
  • 11
#punktm

Dwie przyczyny niskiej dzietności w Polsce:
- brakuje pewnie z 4mln młodych, zdrowych kobiet;
- obciążenia psychiczne;

Fajnie,
Punkt_M - #punktm

Dwie przyczyny niskiej dzietności w Polsce:
- brakuje pewnie z 4ml...

źródło: WhatsApp Image 2026-05-21 at 07.30.13

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 22.05.2026, 05:57:31 via Wykop
  • 0
@Punkt_M: Wiadomo, chłop w norze ulepionej z gówna bez okien, przymierajacy głodem, miał nieuprzykrzone życie i był dobrze traktowanym ssakiem, więc rodziła mu się szóstka dzieci.
  • Odpowiedz
prostymirek
prostymirek
21.05.2026, 09:37:20
  • 4
A co powiecie na to żeby od jutra każdy pracował na własną emeryturę?
Zamiast toczyć wojenki o to ile komu się należy i w jakim wieku może przejść na emeryturę lub o zgrozo propozycje zabrania emerytur bezdzietnym, zreformować system aby każdy pracował sam na siebie.

#demografia #emerytura
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 21.05.2026, 10:24:13 via Wykop
  • 1
mocny argument


@saib75: To jest żaden argument. Młody człowiek mający mieć dzieci żyje tu i teraz a nie działa myślac o niepewnej, mglistej i mało przewidywalnej przyszłosci dotyczącej jego najmniej atrakcyjnych stetryczałuch lat. Do tego, dzieci to ryzyko, ryzyko swoje i wzięcie na barki ryzyka potomstwa. A ty myślisz, że zmotywujesz do ryzyka zalęknionych asekurantów, którzy w wieku dwudziestu paru lat już obawiają się co będzie po siedemdziesiątce i myślą
  • Odpowiedz
moll
moll
21.05.2026, 05:33:01
  • 138
868 + 1 = 869

Tytuł: Depopulacja. Polska i świat w obliczu katastrofy demograficznej
Autor: Radomir Nowakowski
Gatunek: popularnonaukowa
Ocena: 8/10
moll - 868 + 1 = 869

Tytuł: Depopulacja. Polska i świat w obliczu katastrofy demogra...

źródło: 1157122-352x500

Pobierz
  • 169
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 21.05.2026, 06:52:40 via Wykop
  • 11
Gdyby to od facetow zalezalo


@OskarDeveloperski: Zależy i oni również ich nie chcą.
  • Odpowiedz
bigos555
bigos555
bigos555 21.05.2026, 07:12:32 via Wykop
  • 5
Bzdura


@OskarDeveloperski: Pod każdym tym archaicznym badaniem, ludzie tłumaczą dlaczego to uogólnienie jest z d--y a wynik bez wartości. Jeszcze 1000 raz. Pytano również kobiety posiadające dzieci i ich wynik wrzucano do tego samego wora. Latało 6 lat temu na wykopie, zostało wyjaśnione dlaczego to bzdura i zniknęło. Teraz, sześć lat później od nowa to odkopaliście. Trochę krytycznego myślenia warto mieć.

Ty wiesz co to jest
  • Odpowiedz
presburger
presburger
presburger
20.05.2026, 21:55:37
  • 1
Pytanie zupełnie serio. Jesteś katolikiem - napisz jak technicznie wyobrażasz sobie, co dzieje się po śmierci. Konkretnie i ze szczegółami. Mam na myśli twoją wizję, krok po kroku, co się dzieje z Twoją duszą.

#katolicyzm #religia #chrzescijanstwo #wiara
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 21.05.2026, 06:37:28 via Wykop
  • 0
I zapewne gdybym poprosił Cię


@presburger: Ale do wiary w życie po śmierci, nie jest ci potrzebny żaden dokładny obraz. Możesz dopuścić element niepoznanego. Z resztą po tej stronie też musimy dopuścić.
  • Odpowiedz
efil
efil
efil
21.05.2026, 02:34:42
  • 11
#antynatalizm
#demografia

Swiat realnie zawiera tak dużo przewidywalnej krzywdy że sprowadzenie nowej osoby do istnienia bez jej zgody nie jest neutralnym aktem, tylko wprowadzeniem jej do systemu, który już historycznie i współcześnie regularnie zawodzi. W takim ujęciu brak zgody nie jest detalem, lecz centralnym problemem moralnym.

Można to ująć jeszcze ostrzej: im więcej mamy dowodów na strukturalną p-----c wobec dzieci i osób zależnych, tym trudniej bronić tezy, że narodziny są automatycznie
efil - #antynatalizm
#demografia

Swiat realnie zawiera tak dużo przewidywalnej krzyw...

źródło: 2603e00b24624e95ba0888b7d9937c26301c1931ae6a49f8f8f85e23faf5b8f2

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 21.05.2026, 05:47:46 via Wykop
  • 1
stwierdzenie faktu


@efil: To nie jest fakt. To twoja osobista subiektywna ocena. Oczywiście jak najbardziej możesz ją mieć, musisz tylko rozumieć, że nie odkrywasz żadnych prawd ostatecznych.
  • Odpowiedz
efil
efil
efil
20.05.2026, 03:47:29
  • 31
#zalesie #demografia takie pojęcie jak katastorfa demograficzna to oksymoron, Jest to nadrzędnie pozytywne zjawisko, nikomu niepotrzebne istnieć w syfie zwanym ziemią, obcując z prymitywami, których i tak żeżrą końcowo robaki lub zwyczajnie kostucha upomni.

Ujemny czynnik demograficzny to rzecz jak najbardziej pożądana - w polsce - na całym globie, przydałoby się zwyczjanie wporwadzić odpowiednie kroki zaradcze przeciwko płodzenniu kolejnych zbędnych jednostek #antynatalizm #efilizm #
efil - #zalesie #demografia takie pojęcie jak katastorfa demograficzna to oksymoron, ...

źródło: r-OUnx-LN

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 20.05.2026, 06:30:53 via Wykop
  • 8
nadrzędnie


@efil: To nie jest "nadrzędność". To tylko twoje subiektywnie arbitralne wartościowanie. Ktoś sobie zrobi tabelkę z innymi wartościami i wagami i wyjdzie mu co innego.
  • Odpowiedz
bigos555
bigos555
bigos555 20.05.2026, 16:41:49 via Wykop
  • 0
kompletnie nielogiczne


@Psychut: Jaka sprzeczność i w której logice by zaszła?

być na zielono, ponieważ jedyne


@Psychut: Ale na zielono czy czerwono są i tak arbitralnie dobrane wartości. Możesz sobie wstawić inne i przyznać im dowolne oceny. To i tak będzie twój subiektywny system wartości, który sobie założyłeś. Kolorki możesz sobie pozamieniać, jedynie co się stanie, to ktoś stwierdzi, że on inaczej wartościuje. Chyba nie sądzisz, że dotarłeś
  • Odpowiedz
adamsowaanon
adamsowaanon
20.05.2026, 08:36:51
  • 18
Jak by rządy chciały to by zwiększyły dzietność.

Rządy od setek lat potrafiły na całym świecie naganiać na siebie propagandą całe narody żeby się zabijali, gnębili,torturowali w wojnach a nie potrafiłyby sprawić żeby się obywatele skutecznie ruchali? XD² i mieli 2.5-3 dzieci na babę?

Propaganda na bycie matką, duża rodzina, ciąża od 18-20 roku życia,
Zaprzęgnąć: Filmy, muzyka,FB, tiktok, bilbordy, Instagram. feminazistki, lewaczki,
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 20.05.2026, 14:39:39 via Wykop
  • 0
propagandą całe narody żeby się zabijali,


@adamsowaanon: Dziwne, że rząd Ukraiński nie korzysta z twojego doradztwa. Zamiast zamykać granice i robić lapanki mógłby po prostu oczarować ich propagandą.
  • Odpowiedz
bigos555
bigos555
bigos555 20.05.2026, 16:18:08 via Wykop
  • 0
większość chwyciła zarzutke


@adamsowaanon: To bierna uległoś i brak alternatywy. Jak fantazjujesz o dzietności, to musisz podać jaki powód tego miałby być. Propaganda propaństwoea idzie pełną parą, a naiwnych "patriotów" coraz mniej.
  • Odpowiedz
adamsowaanon
adamsowaanon
20.05.2026, 08:32:28
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 20.05.2026, 08:39:50 via Wykop
  • 1
samo prosiło


@adamsowaanon: Nigdy jednak nie mówicie co prosiło, dlaczego prosiło, jak prosiło i po co prosiło. No wisz pan, tak samo się wzięło i prosiło ale tak dokładnie to nie wiem co i czemu.
  • Odpowiedz
JestemFrenem
JestemFrenem
20.05.2026, 05:35:02
  • 1
o c--j chodzi w tym nagraniu? XD gościu oplem skręca w lewo, a ten trąbi na niego i pisze, że wymusił.

Może to ja jestem jakis p----------y, ale czy takie coś serio jest wymuszeniem? tam nawet linia przerywana jest, to mógł skręcić. Ten z naprzeciwka opla to jedzie tez jak na jutro XD

#motoryzacja #przepisy #prawo #samochody
JestemFrenem - o c--j chodzi w tym nagraniu? XD gościu oplem skręca w lewo, a ten trą...
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 20.05.2026, 08:27:52 via Wykop
  • 1
Ale żeś skamielinie sprzed 12 lat wykopał.
  • Odpowiedz
greedy_critic
greedy_critic
20.05.2026, 07:53:08
  • 3
Biorąc pod uwagę poziom inteligencji współczesnych polek - bardzo dobrze.

Sam mam partnerkę z innego kraju i nie wyobrażam sobie jak ktoś może skazywać dziecko na to by matką była polka.

#logikarozowychpaskow #rozowepaski #demografia #pieklokobiet
greedy_critic - Biorąc pod uwagę poziom inteligencji współczesnych polek - bardzo dob...

źródło: image_picker_F6B51848-AAB5-4BB2-A0DF-E9CDCAE421C0-1126-0000001EA1F19DC3

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 20.05.2026, 08:14:34 via Wykop
  • 0
jak ktoś może skazywać dziecko na to by matką była polka.


@greedy_critic: Sto procent. Ale w cieniu pozostaje jeszcze druga tragedia. Wciąż liczne dzieci skazywane są na to, by ich ojciec był polakiem. Ale o tej niegodziwości się ciągle milczy.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17
  • Strona 2 z 17
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 29.09.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 22.03.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 08.02.2012

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 24.04.2017

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking