Czy ktoś poza szczekaniem psa i tv słyszy na nagraniu różne piski, gwizdy itp? Nie daje mi to spać, a w domu nikt poza mną tego nie słyszy. I nie używam hiperboli. Od paru miesięcy jestem zmuszony brać leki nasenne i uspokajające, a i tak mnie to wybudza, a od tygodnia jest armagedon, że muszę jeździć spać do siostry na podłodze w niedokończony mieszkaniu. Całe noce bez snu. A w dzień dodatkowo
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gorzki99: Plus poza czysto fizycznymi możliwościami odbioru dźwięku niesłyszalnego dla większości ludzi można mieć nadwrażliwość na niektóre rodzaje całkiem pospolitych, codziennych odgłosów (mizofonia). Odstraszacze ultradźwiękowe są legalne i dzielnicowy nie ma powodu do interwencji, choćby sąsiad zastawił nimi cały balkon. Szkoda czasu i nerwów na pójście tą drogą.
  • Odpowiedz
żadnych pisków imo nie słyszałem


@hansschrodinger: Jak wspomnialem piskow to ja tez nie slyszalem. Bardziej swist. Pisk to by bylo dla mnie wysoka czestotliwosc. A tu bylo "normalnie".

Wlasnie w okolo 0:51. Za chwile jeszcze raz. A potem po chwili chyba tez (ale to juz bylo za ciche zeby stwierdzic na 100% Albo inna
  • Odpowiedz
@a6riz: znany lekarz i poczytaj. Migreny to dobrze zbadany temat. Polecam prowadzenie dziennika migrenowego, pomoże w diagnistyce i leczeniu.
Tryptan twoim przyjacielem 😀
  • Odpowiedz
Widzieliście tę reklamę #dezamigren, gdzie #rozowepaski zaczyna się #migrena i #niebieskiepaski chce jej dać tabletkę, a dostaje zjebkę od koleżanki "co Ty wiesz o migrenie?!" i to ona ratuje ją odpowiednią tabletką?

Bo wiecie, migrena u #logikaniebieskichpaskow to pikuś, a u #logikarozowychpaskow prawdziwa metafizyka.

inb4: tak, wiem, kobiety częściej cierpią na migrenowe bóle głowy, natomiast wyobraźcie sobie scenariusz takiej
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Moja dotychczasową walka z migrena:

Zapobiegawczo:

Flunaryzyna 5 mg, działało dość dobrze, jednak mniej bezpieczne niż Kandesartan, może wywałać podobno parkinsona.
Kandesartan 16 mg, najwyższa dawka działa jak 5 mg flunaryzyny.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wdystrybucjiyebie: w moim przypadku Vydura jadę na tym od 4 tygodni i ani razu migreny. A nawet jak się pojawia jakiś ból to biorę tabletkę i przechodzi. A tak to co 2 dzień zapobiegawczo. Wychodzi drogo... Ale w końcu czuje że żyję i żadnych skutków ubocznych. Miesięcznie 1000 zł wychodzi 16 tabletek
  • Odpowiedz
Siema. Ma ktoś do polecenia lekarza specjalizującego się w migrenach na Śląsku?Może być i dalej ale Śląsk najlepiej. Mojej narzeczonej nic nie pomaga. Ma migreny z aurą i żadne tryptany, nic. Tryb życia jest okej. Migrena jest u niej dziedziczna i serce mi się kroi jak kolejny raz w miesiącu leży i dosłownie 3 dni ma wyjęte z życia.
Nie wiem jak to tagować
#migrena #nfz #slask
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ktoś z osób cierpiących na migrenę ma sposób jak kupić lek Vydura taniej niż jest on dostępny w aptekach w Polsce.
Może jakiś import z innego kraju? Może w #darknet jest tańszy? Albo jakikolwiek inny skuteczny pomysł

#migrena #zdrowie #vydura #leki #apteka
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SoneaSonea teoretycznie producent zaleca dwie możliwości. Można brać gdy bierze cię na migrene. Lub zapobiegawczo co 2 dzień. Ale problem jest taki że dla większości osób Vydura zapobiega przez około 12 godzin tylko. Więc najlepiej byłoby brać codziennie. Ale po pierwsze jest droga a po drugie jeszcze nie zrobili w pełni badań na dawkowanie każdego dnia. Choć już pewne badania były i nie było większych objawów niepożądanych. Ale to jeszcze nic
  • Odpowiedz
@witam12: Nie wiem czy ten lek też się łapie,ale kombatanci, osoby represjonowane itd. mają darmowe leki na receptę. Jeśli tak, to musisz poszukać wśród znajomych rodziców/dziadków taką osobę która ma dobry kontakt z rodzinnym.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Nemayu: Pije zawsze duzo wody chociaz czasami nie da sie przelkac jak migrena silna, ale energetykow ogolnie nie pije.
Zazwyczaj biore lek przeciwbolowy i odrazu ide spac, wtedy po paru godzinach migrena ustepuje, ale dzien stracony.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Program lekowy "B.133" to program Narodowego Funduszu Zdrowia, który ma na celu profilaktyczne leczenie migreny przewlekłej u dorosłych. Brał ktoś z was udział? #migrena
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Szpeju Mordo idź do neurologa i ci przypisze Frimig lub Zolmiles. Albo jedno i drugie. Poinstruuje jak brać. Ja np nie wiedziałem, że te leki bierze się w przerwie między aurą a atakiem. Czekam na kolejną k---e z Zolmilesem w kieszeni. Mam go wszędzie poutykany już xD
  • Odpowiedz
Metoklopramid popijany dwoma Efferalganami z kodeiną (,) a już szłam na rekord, tydzień mnie głowa nie bolała (,)
#migrena #zalesie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach