Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko105
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
VaizardOmbre
VaizardOmbre

VaizardOmbre

Dołączył 2 lata temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2377
  • Znaleziska 51
  • Mikroblog 2326
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 2
VaizardOmbre
VaizardOmbre
VaizardOmbre 06.01.2025, 09:46:11
  • 64
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

V.....r
konto usunięte 06.01.2025, 09:48:27 via Wykop
  • 26
@VaizardOmbre: Wielu tak myśli dlatego na nawet najgorsze i najmniej płatne stanowiska biurowe przychodzi po 1000 CV
  • Odpowiedz
ProstySamarytanin
ProstySamarytanin
06.01.2025, 10:36:07 via Android
  • 32
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
VaizardOmbre
VaizardOmbre
VaizardOmbre 03.01.2025, 13:20:30
  • 38
Żadna praca nie hańbi, chyba że kodojebcy.

#programista15k #heheszki #praca #pracait #prawo
VaizardOmbre - Żadna praca nie hańbi, chyba że kodojebcy.

#programista15k #heheszki ...

źródło: C36E0E9E-FC23-40B7-B9B9-995F57ACF8A9

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Yahoo_
Yahoo_
03.01.2025, 15:16:17 via Wykop
  • 8
@VaizardOmbre: przecietny "kodojebca" widząc twój wpis:
Yahoo_ - @VaizardOmbre: przecietny "kodojebca" widząc twój wpis:

źródło: IMG_2437

Pobierz
  • Odpowiedz
nad__czlowiek
nad__czlowiek
03.01.2025, 20:51:54 via Wykop
  • 3
@Yahoo_: no to są gestapowcy, przesłuchuja programistów na daily, wyzywają na retro pokazując jak zepsuli burndown charty, to szefowie, zarządcy, nadzorcy, poganiacze, panowie i władcy programistów

Scrum Master to zwykł szef prywaciarz a programista to jego parobki. Scrum Master dostaje kary gdy programiści nie dowożą w sprintach lub pracują 30h zamiast 40h tygodniowo oraz dostają premie gdy co spring programiści dowiozą więcej story pointów i wymuszą pracę pod korek 40h
  • Odpowiedz
VaizardOmbre
VaizardOmbre
VaizardOmbre 29.12.2024, 21:13:07
  • 204
Też macie takie odczucia, że każda karyna teraz idzie w branże beauty - paznokietki, fryzjerstwo, zabiegi jakieś? Chyba z 20% znajomych ze szkoły średniej uderza w te klimaty xD, czasem ludzie po Politechnikach, Uniwersytetach Ekonomicznych itd. xD

#programista15k #pracait #pracbaza #heheszki
VaizardOmbre - Też macie takie odczucia, że każda karyna teraz idzie w branże beauty ...

źródło: 1735295571992

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

card_man
card_man
card_man
29.12.2024, 21:19:56 via Wykop
  • 163
@VaizardOmbre: taa też to zauważyłem, w ogóle beka że ciągle się szkolą i wstawiają w kółko fotki z tych szkoleń. W ogóle ciekawe że jakaś babka robic jakieś tam szkolenia a za chwilę szkoli z tego inne. Ciekawe kiedy pęknie banka
card_man - @VaizardOmbre: taa też to zauważyłem, w ogóle beka że ciągle się szkolą i ...

źródło: 9f5xw0

Pobierz
  • Odpowiedz
RicoElectrico
RicoElectrico
29.12.2024, 22:25:42 via Wykop
  • 89

Komentarz usunięty przez moderatora

VaizardOmbre
VaizardOmbre
VaizardOmbre 29.12.2024, 12:53:40
  • 3
Elitarność, szacunek społeczeństwa, prestiż oraz branża IT - jak „nie” z czasownikami, piszemy osobno.

Wyciąg z kodeksu etyki lekarskiej, lekarze potrafią trzymać się razem i rzadko kiedy rzucają sobie nawzajem kłody pod nogi.

Solidarność przejawia się m.in. w tym, że dbają o swoje miejsca pracy i stawki, poniżej 120zł/h pracuje tylko złodziej albo idiota po medycynie na Ukrainie.

#programista15k #programowanie #it #pracbaza #pracauisp
VaizardOmbre - Elitarność, szacunek społeczeństwa, prestiż oraz branża IT - jak „nie”...

źródło: 3EF8CD22-15FF-4C44-98FA-7920CA17559D

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

przegrywam_przez_miasto
przegrywam_przez_miasto
29.12.2024, 13:22:34 via Android
  • 3
@Milo900 piszę w przenośni jakby ktoś nie ogarnął, po prostu jak osoby z rodzin lekarskich w danym mieście mają lepszą opiekę w szpitalach i to jest fakt

Potem jak syn innego lekarza pójdzie do szpitala gdzie pracuje matka tamtego to też będzie miał lepsza opiekę niż NPC programista 30k z ulicy, tak to działa
  • Odpowiedz
VaizardOmbre
VaizardOmbre
VaizardOmbre
Autor
29.12.2024, 13:25:46 via Wykop
  • 4
@przegrywam_przez_miasto:

Wiem jak to działa. Mam rodzinę w ochronie zdrowia, jak coś się dzieje to skaczą w szpitalu wokół Ciebie fest, a inni sobie zgonują na korytarzu xD
  • Odpowiedz
VaizardOmbre
VaizardOmbre
VaizardOmbre 23.12.2024, 17:39:43
  • 836
Zmiana środka zapobiegawczego z izolacyjnego (areszt) na nieizolacyjny (poręczenie majątkowe) oznacza, że nie ma obawy matactwa, ukrywania się podejrzanego jak również wpływania na ewentualnych świadków itd.

Po ludzku oznacza to, że Budda i Grażyna rozje*ali się jak stare rajtuzy na współwinnych( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#budda
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Termos96
Termos96
Termos96
23.12.2024, 17:41:19 via Wykop
  • 177
@VaizardOmbre: Budyń mówił że współpracuje z policja i nie kłamał. Wzór obywatelski do naśladowania!
  • Odpowiedz
pawelczixd
pawelczixd
23.12.2024, 18:48:03 via Wypiek
  • 496
@Exil12 w polskich warunkach nie ma takiej sytuacji, że prokuratura od tak rezygnuje z aresztu bo dla niej to zawsze wygodne i pomocne. Jedyna opcją jest brak zgody sądu na przedłużenie albo… pójście na współpracę ;) więc rozpruł się na 100% i to raczej nie na tych co już teraz mają zarzuty
  • Odpowiedz
VaizardOmbre
VaizardOmbre
VaizardOmbre 23.12.2024, 08:40:24
  • 2
Ustawiam zasięg na 30km, zaznaczam opcję że ma nie pokazywać profili mieszkających dalej, a i tak wyskakują profile 300km dalej xddddddd

Kiedyś tak algorytm z-----y nie był.

#tinder
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

TSR44
TSR44
23.12.2024, 08:54:06 via Wykop
  • 2
@VaizardOmbre: jak przewinąłeś wszystkie w tym zasięgu to pokazuje odrazu dalszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Skoro dalej musisz przewijać to chyba ist over dla chuopa
  • Odpowiedz
VaizardOmbre
VaizardOmbre
VaizardOmbre 16.12.2024, 11:26:08
  • 9
wmawiasz każdemu, że IT to kraina mlekiem i miodem płynąca, 15k na łapę za 2h roboty dziennie

studenci kulturoznawstwa, AWF oraz ASP podłapują temat, ale się nie boisz bo wiesz, że IT to wiedza tajemna dla inteligencji

rynek zalewają kodoklepacze wszelkiej maści

pikachu face

chcesz zmienić kontraktornie, bo wiesz że kończy się duży projekt i będą zwolnienia, więc chcesz wykonać pierwszy ruch celem znalezienia bezpiecznej przystani

300 CV na jakiekolwiek stanowisko, julki z HR
VaizardOmbre - > wmawiasz każdemu, że IT to kraina mlekiem i miodem płynąca, 15k na ł...

źródło: 741D15E7-B529-43ED-9A8A-4076BEB63197

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Santiago_de_Var
Santiago_de_Var
Santiago_de_Var
16.12.2024, 14:05:33 via Wykop
  • 3
@VaizardOmbre: Po prostu pękła banieczka sztucznie pompowana od 2008-2009r. A nie dlatego, że kodojebcy zaczęli rozpowiadać, że w Polsce można zarobić nawet 3k euro, będąc dość sporej klasy specjalistą, podczas, gdy byle cieć w DE zarabia niewiele mniej.
  • Odpowiedz
Szerszebot3000
Szerszebot3000
16.12.2024, 17:25:25 via Wypiek
  • 3
@Santiago_de_Var ta "bańka" to było przeniesienie ryzyka z kryzysu finansowego. Po prostu takiego Niemca czy Francuza nie można było tak o zwolnić bo związki zawodowe.

Pewien zaradny Francuz właśnie tak zrobił, zakładając kontraktornia w krainie mlekiem
i miodem płynącej, gdzie wyrzucenie człowieka z pracy z dnia na dzień za próbę założenia związków zawodowych, a pasjonaci jadą po chłopie zamiast po wyzyskiwaczu xD
  • Odpowiedz
VaizardOmbre
VaizardOmbre
VaizardOmbre 16.12.2024, 01:22:26
  • 14
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z.....a
konto usunięte 16.12.2024, 01:27:15 via Wykop
  • 2
@VaizardOmbre: @mieszanamieszana co wy gadacie, każdy jest kowalem własnego losu i każdy człowiek ma wolną wolę. Gdyby wam się chciało to byście byli milionerami.
  • Odpowiedz
m.....a
m.....a
konto usunięte 16.12.2024, 01:34:05 via Wykop
  • 1
@ZamaskowanyTajemniczySzachista: no pewnie, wyciągnę spod poduszki dwa miliony i postanowie swój zakład spelniajac wszystkie poronione przepisy odnośnie ochrony środowiska, które cała wschodnia Azja ma głęboko w dupie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
VaizardOmbre
VaizardOmbre
VaizardOmbre 15.12.2024, 21:18:01
  • 0
Jak tam ta ZP dla lewandowskiego?

#mecz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

VaizardOmbre
VaizardOmbre
VaizardOmbre 15.12.2024, 19:37:38
  • 0
Co kupić dziewczynie z którą się spotykam w ramach prezentu na święta? Ustaliliśmy, że miło byłoby jakbyśmy siebie nawzajem obdarowali prezentami na Boże Narodzenie.

Poznaliśmy się na apce randkowej, spotykamy się od 2 miesięcy i relacja ewidentnie zmierza do związku.

Myślałem nad jakimiś słodyczami i kupnem np. perfumów typu ysl Libre za ok. 350 zł, ponieważ byliśmy ostatnio w galerii i jej się spodobał, ale nie wiem czy to nie przesada?

Dla
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Basiura89
Basiura89
15.12.2024, 19:41:42 via Wykop
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
szzzzzz
szzzzzz
15.12.2024, 20:34:34 via Android
  • 0
@VaizardOmbre jeśli te perfumy jej się spodobały to myślę że to dobry wybór
  • Odpowiedz
VaizardOmbre
VaizardOmbre
VaizardOmbre 15.12.2024, 12:25:26
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

2-aminopirydyna
2-aminopirydyna
15.12.2024, 12:44:54 via Wykop
  • 3
@VaizardOmbre: nie mam bólu tyłka, że oni zarabiają ile zarabiają a o własne nieoptymalne wybranie ścieżki kariery xD
  • Odpowiedz
some_ONE
some_ONE
15.12.2024, 16:19:52 via Wykop
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
VaizardOmbre
VaizardOmbre
VaizardOmbre 14.12.2024, 12:09:12
  • 8
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

L.....7
konto usunięte 14.12.2024, 12:19:43 via Wykop
  • 9
@VaizardOmbre: nigdy sobie nie wybaczę tego że zostałem kodojebcą ehhh
  • Odpowiedz
wyscrollowany
wyscrollowany
14.12.2024, 12:23:27 via Wykop
  • 17
@VaizardOmbre: To ci biedni nauczyciele wpadają w drugi próg? To zapraszamy do kołchozów jak im źle.
  • Odpowiedz
VaizardOmbre
VaizardOmbre
VaizardOmbre 14.12.2024, 00:07:28
  • 0
Czy mamy na wykopie doradcę podatkowego? Najlepiej takiego, który również ma tytuł adwokata/radcy prawnego. Mam kilka pytań co do egzaminu( ͡° ͜ʖ ͡°)

#prawo #podatki #prawnik
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

timek1119
timek1119
timek1119
14.12.2024, 14:27:17 via Wykop
  • 0
@VaizardOmbre: Jestem na etapie egzaminu ustnego, z tym że zdaję z całego materiału. Od przyszłych egzaminów jest też dużo zmian.
  • Odpowiedz

948

Lekarz Rekordzista o którym mówi Leszczyna pracuje ....w instytucie MZ!

Lekarz Rekordzista o którym mówi Leszczyna pracuje ....w instytucie MZ!

Okazuje się, że Ministerstwo Zdrowia jest właścicielem szpitala, w którym jest lekarz wystawiający "rekordowe" faktury . :). Metoda zasłony dymnej i samozaoranie. Tymczasem o fakcie, że od kilku lat błędnie przeliczamy PKB na zdrowie i rząd nie chce nic z tym zmienić ( mityczne n-2) cisza. :)

korrekrot
z
x.com
dodany: 29.10.2024, 13:57:21
  • 215
  • #
    zdrowie
  • #
    leszczyna
  • #
    lekarz
  • #
    medycyna
VaizardOmbre
VaizardOmbre
VaizardOmbre 29.10.2024, 19:35:37 via Wykop
  • 14
@stefan_1971:
Akurat co do zawodów prawniczych piszesz bullshit.
Od 2008 r. (?) nastąpiło otwarcie zawodów prawniczych i teraz byle kto może zostać radcą/adwokatem/notariuszem/sędzią.
W dodatku w każdym mieście powiatowym masz Wyższą Szkołę Głupoty, na której wykładają prawo. Kiedyś musiałeś mieć 3 x 80% z matur, aby iść na prawo (np. UAM, UJ), teraz wystarczy ledwo zdana matura i Wyższa Szkoła Gówna chętnie Cię wyszkoli :).

Wiem co mówię, bo w
VaizardOmbre
VaizardOmbre
VaizardOmbre 29.10.2024, 22:41:09 via Wykop
  • -1
@gownopiorun:
No widzę, że zawód jest mało opłacalny i wszyscy moi znajomi też to widzą ;).
Zamysłem reformy było to, aby cena usług prawnych spadła, przy czym obecna liczba absolwentów jest taka, że wydziały prawa można zamknąć na 10 lat, a prawników i tak by starczyło.

Szkoda jest jedynie mojej młodości i młodości innych ambitnych dzieciaków, którzy cisnęli, aby dostać się na dobry Wydział Prawa (Uniwersytet) i zdać egzaminy. Rzeczywistość

1145

Aż 40% Polaków nie wie, że robiąc zakupy płaci podatek VAT

Pokaż treści 18+

Aż 40% Polaków nie wie, że robiąc zakupy płaci podatek VAT

Spora część osób nie rozumie na czym polegają podatki. Tylko 60% Polaków wie, że płaci VAT, a 50% - akcyzę za alkohol, wyroby tytoniowe i paliwo. To znacząco gorszy wynik niż wynikałoby z samooceny naszej podatkowej wiedzy.

Szewczenko
z
rp.pl
dodany: 30.07.2024, 12:30:50
  • 280
  • #
    polska
  • #
    podatki
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
VaizardOmbre
VaizardOmbre
VaizardOmbre 30.07.2024, 22:05:23 via Wykop
  • -1
No bo teoretycznie nie płacimy podatku VAT, a jedynie ponosimy jego ekonomiczny koszt - podatek płaci przedsiębiorca, który sprytnie dolicza go do ceny usługi lub towaru. Ten wynik procentowy wynika głownie z treści zadanego pytania:)

Na marginesie, zorientujcie się ile zarabia doradca podatkowy w VAT/dochodowych. Niektórzy programiści się chowają, a zawód w dodatku bardziej prestiżowy, bo to taki quasi prawnik, gdzie ten zawód zazwyczaj właśnie jest wykonywany przez prawnika.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • Strona 16 z 16
  • >

Osiągnięcia

  • Mikroblogger
    od 17.07.2024

    Mikroblogger
  • Rocznica
    od 31.05.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking