@Yahoo_: no to są gestapowcy, przesłuchuja programistów na daily, wyzywają na retro pokazując jak zepsuli burndown charty, to szefowie, zarządcy, nadzorcy, poganiacze, panowie i władcy programistów
Scrum Master to zwykł szef prywaciarz a programista to jego parobki. Scrum Master dostaje kary gdy programiści nie dowożą w sprintach lub pracują 30h zamiast 40h tygodniowo oraz dostają premie gdy co spring programiści dowiozą więcej story pointów i wymuszą pracę pod korek 40h
Też macie takie odczucia, że każda karyna teraz idzie w branże beauty - paznokietki, fryzjerstwo, zabiegi jakieś? Chyba z 20% znajomych ze szkoły średniej uderza w te klimaty xD, czasem ludzie po Politechnikach, Uniwersytetach Ekonomicznych itd. xD
@VaizardOmbre: taa też to zauważyłem, w ogóle beka że ciągle się szkolą i wstawiają w kółko fotki z tych szkoleń. W ogóle ciekawe że jakaś babka robic jakieś tam szkolenia a za chwilę szkoli z tego inne. Ciekawe kiedy pęknie banka
Elitarność, szacunek społeczeństwa, prestiż oraz branża IT - jak „nie” z czasownikami, piszemy osobno.
Wyciąg z kodeksu etyki lekarskiej, lekarze potrafią trzymać się razem i rzadko kiedy rzucają sobie nawzajem kłody pod nogi.
Solidarność przejawia się m.in. w tym, że dbają o swoje miejsca pracy i stawki, poniżej 120zł/h pracuje tylko złodziej albo idiota po medycynie na Ukrainie.
@Milo900 piszę w przenośni jakby ktoś nie ogarnął, po prostu jak osoby z rodzin lekarskich w danym mieście mają lepszą opiekę w szpitalach i to jest fakt
Potem jak syn innego lekarza pójdzie do szpitala gdzie pracuje matka tamtego to też będzie miał lepsza opiekę niż NPC programista 30k z ulicy, tak to działa
Zmiana środka zapobiegawczego z izolacyjnego (areszt) na nieizolacyjny (poręczenie majątkowe) oznacza, że nie ma obawy matactwa, ukrywania się podejrzanego jak również wpływania na ewentualnych świadków itd.
Po ludzku oznacza to, że Budda i Grażyna rozje*ali się jak stare rajtuzy na współwinnych( ͡°( ͡°͜ʖ( ͡°͜ʖ͡°)ʖ͡°) ͡°)
@Exil12 w polskich warunkach nie ma takiej sytuacji, że prokuratura od tak rezygnuje z aresztu bo dla niej to zawsze wygodne i pomocne. Jedyna opcją jest brak zgody sądu na przedłużenie albo… pójście na współpracę ;) więc rozpruł się na 100% i to raczej nie na tych co już teraz mają zarzuty
wmawiasz każdemu, że IT to kraina mlekiem i miodem płynąca, 15k na łapę za 2h roboty dziennie
studenci kulturoznawstwa, AWF oraz ASP podłapują temat, ale się nie boisz bo wiesz, że IT to wiedza tajemna dla inteligencji
rynek zalewają kodoklepacze wszelkiej maści
pikachu face
chcesz zmienić kontraktornie, bo wiesz że kończy się duży projekt i będą zwolnienia, więc chcesz wykonać pierwszy ruch celem znalezienia bezpiecznej przystani
@VaizardOmbre: Po prostu pękła banieczka sztucznie pompowana od 2008-2009r. A nie dlatego, że kodojebcy zaczęli rozpowiadać, że w Polsce można zarobić nawet 3k euro, będąc dość sporej klasy specjalistą, podczas, gdy byle cieć w DE zarabia niewiele mniej.
@Santiago_de_Var ta "bańka" to było przeniesienie ryzyka z kryzysu finansowego. Po prostu takiego Niemca czy Francuza nie można było tak o zwolnić bo związki zawodowe.
Pewien zaradny Francuz właśnie tak zrobił, zakładając kontraktornia w krainie mlekiem i miodem płynącej, gdzie wyrzucenie człowieka z pracy z dnia na dzień za próbę założenia związków zawodowych, a pasjonaci jadą po chłopie zamiast po wyzyskiwaczu xD
@VaizardOmbre: @mieszanamieszana co wy gadacie, każdy jest kowalem własnego losu i każdy człowiek ma wolną wolę. Gdyby wam się chciało to byście byli milionerami.
@ZamaskowanyTajemniczySzachista: no pewnie, wyciągnę spod poduszki dwa miliony i postanowie swój zakład spelniajac wszystkie poronione przepisy odnośnie ochrony środowiska, które cała wschodnia Azja ma głęboko w dupie ( ͡°͜ʖ͡°)
Co kupić dziewczynie z którą się spotykam w ramach prezentu na święta? Ustaliliśmy, że miło byłoby jakbyśmy siebie nawzajem obdarowali prezentami na Boże Narodzenie.
Poznaliśmy się na apce randkowej, spotykamy się od 2 miesięcy i relacja ewidentnie zmierza do związku.
Myślałem nad jakimiś słodyczami i kupnem np. perfumów typu ysl Libre za ok. 350 zł, ponieważ byliśmy ostatnio w galerii i jej się spodobał, ale nie wiem czy to nie przesada?
Okazuje się, że Ministerstwo Zdrowia jest właścicielem szpitala, w którym jest lekarz wystawiający "rekordowe" faktury . :). Metoda zasłony dymnej i samozaoranie. Tymczasem o fakcie, że od kilku lat błędnie przeliczamy PKB na zdrowie i rząd nie chce nic z tym zmienić ( mityczne n-2) cisza. :)
@stefan_1971: Akurat co do zawodów prawniczych piszesz bullshit. Od 2008 r. (?) nastąpiło otwarcie zawodów prawniczych i teraz byle kto może zostać radcą/adwokatem/notariuszem/sędzią. W dodatku w każdym mieście powiatowym masz Wyższą Szkołę Głupoty, na której wykładają prawo. Kiedyś musiałeś mieć 3 x 80% z matur, aby iść na prawo (np. UAM, UJ), teraz wystarczy ledwo zdana matura i Wyższa Szkoła Gówna chętnie Cię wyszkoli :).
@gownopiorun: No widzę, że zawód jest mało opłacalny i wszyscy moi znajomi też to widzą ;). Zamysłem reformy było to, aby cena usług prawnych spadła, przy czym obecna liczba absolwentów jest taka, że wydziały prawa można zamknąć na 10 lat, a prawników i tak by starczyło.
Szkoda jest jedynie mojej młodości i młodości innych ambitnych dzieciaków, którzy cisnęli, aby dostać się na dobry Wydział Prawa (Uniwersytet) i zdać egzaminy. Rzeczywistość
Spora część osób nie rozumie na czym polegają podatki. Tylko 60% Polaków wie, że płaci VAT, a 50% - akcyzę za alkohol, wyroby tytoniowe i paliwo. To znacząco gorszy wynik niż wynikałoby z samooceny naszej podatkowej wiedzy.
No bo teoretycznie nie płacimy podatku VAT, a jedynie ponosimy jego ekonomiczny koszt - podatek płaci przedsiębiorca, który sprytnie dolicza go do ceny usługi lub towaru. Ten wynik procentowy wynika głownie z treści zadanego pytania:)
Na marginesie, zorientujcie się ile zarabia doradca podatkowy w VAT/dochodowych. Niektórzy programiści się chowają, a zawód w dodatku bardziej prestiżowy, bo to taki quasi prawnik, gdzie ten zawód zazwyczaj właśnie jest wykonywany przez prawnika.