Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko106
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Trique

Trique

Dołączył 9 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 7555
  • Znaleziska 379
  • Mikroblog 7176
  • Obserwujący 14
  • Obserwowane 33
Ravick
Ravick
25.11.2022, 17:09:27
  • 0
Szanowni Państwo, czy jest gdzieś w internecie jakieś forum, mapa bądź wykaz miejsc w których najczęściej Policja, ITD, Straż Graniczna czy Służba Celno-Skarbowa stoi i robi kontrole drogowe?

Chodzi mi głównie o województwo małopolskie i śląskie.
Mam w planach zrobić samemu interaktywną mapkę z zaznaczonymi takimi miejscami. A nie bardzo mam możliwość jeździć po całym województwie i zapamiętywać takie miejsca.

#policja #transport #yanosik #mapy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Trique
Trique 25.11.2022, 18:24:29
  • 0
@sberatel:
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

642

Te samochody nie wjadą do miasta. To pierwszy taki zakaz w Polsce

Te samochody nie wjadą do miasta. To pierwszy taki zakaz w Polsce

Samochody wyprodukowane przed 2000 rokiem nie będą mogły wjechać do pierwszej w Polsce strefy czystego transportu. Kraków zdecydował, że na terenie całego miasta zacznie obowiązywać SCT. W praktyce oznacza to zakaz wjazdu dla aut z silnikiem Diesla i benzynowych o określonej normie emisji...

kmwtq
z
auto.dziennik.pl
dodany: 25.11.2022, 07:27:06
  • 504
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    prawo
  • #
    krakow
  • #
    samochody
Trique
Trique 25.11.2022, 12:23:08
  • 1
@JanImperator:
w Rotterdamie było podobnie, benzyna euro 3, diesel euro 5, sprawdzane wg kamer ruchu miejskiego po tablicach rejestracyjnych, mandaty potrafiły przychodzić bez żadnej kontroli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
OdmieniecGerwant
OdmieniecGerwant
24.11.2022, 08:06:05 via Android
  • 1951
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 231
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Trique
Trique 24.11.2022, 11:49:21
  • 1
@Maslacki:
pamiętam jak za dzieciaka bitwe na moście powtarzałem kilka razy żeby udało się go uratować przed zniszczeniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Knagulec
Knagulec
24.11.2022, 11:13:19
  • 4
1. Około 15% z blisko 17 000 agencji zatrudnienia w Holandii świadomie łamie holenderskie prawo pracy i wykorzystuje pracowników migrujących. Oznacza to, że około 2500 agencji zatrudnienia płaci mniej niż płaca minimalna, narusza przepisy dotyczące czasu pracy lub niesłusznie nakłada kary na pracowników tymczasowych.

Inspektorat Pracy przeprowadził badanie rozpoznawcze w tej sprawie, jednak określa te szacunki jako ostrożne dane. Wciąż trwają prace nad ostateczną kalkulacją, która może przynieść nawet podwojenie tych danych.

Komisja kierowana
Knagulec - 1. Około 15% z blisko 17 000 agencji zatrudnienia w Holandii świadomie łam...

źródło: comment_1669288357i0ttDmwsboeQY8S77KJyiG.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Trique
Trique 24.11.2022, 11:37:57
  • 0
@PiotrFr:
kiedyś podobno robiło się tak w budowlańce czy wykończeniówce, że przykładowo była ekipa 5 robotników, jeden otwierał agencje pracy na którą wynajmował dom czy samochód oraz kupował narzędzia, resztę ekipy brało się jako swoich pracowników tymczasowych, wtedy koszty zakwaterowania i dojazdu wliczało w koszta "fikcyjnej" agencji i efektem czego każdy pracownik zarabiał więcej niż na własnej działalności lub pracując na umowie.

Ale tak jak napisałem, słyszałem o tym, ale
  • Odpowiedz
Mariusz_Drugi
Mariusz_Drugi
23.11.2022, 14:23:08 via Android
  • 0
O co chodzi z tymi firmami ze nie rozmawiaja z pracownikiem w ogóle, a jak cos im nie pasuje to piszą do agencji pracy xD p------o im sie cos w główkach #pracbaza #holandia
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Trique
Trique 23.11.2022, 14:29:33
  • 3
@Mariusz_Drugi:
to jest z powodów istnienia agencji, pracodawcy nie muszą wchodzić w interakcje z pracownikiem skoro płacą za to komuś innemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
D.....4
D.....4
konto usunięte 22.11.2022, 10:57:12
  • 0
Siema Mirki, Czy mógłbym takim autem jeździć po #niemcy i #holandia jeżeli jest fabrycznie bez DPF?

Na przykład takim https://www.olx.pl/d/oferta/peugeot-308-1-6-hdi-90-km-2008r-bez-dpf-i-dwumasy-zadbany-CID5-IDRXnQo.html

#samochody #motoryzacja #diesel
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Trique
Trique 22.11.2022, 11:04:12
  • 0
@Denial94:
Jeśli jest fabrycznie bez dpf to jak najbardziej, tylko prawdopodobnie ma inne normy spalin niż auto z DPFem więc trzeba uważać jeśli trafisz do "czystych stref"
  • Odpowiedz

938

Prominentny prawnik zginął w płonącej Tesli bo nie można było otworzyć drzwi

Prominentny prawnik zginął w płonącej Tesli bo nie można było otworzyć drzwi

Ratownicy nie mogli szybko pomóc pasażerowi rozbitej Tesli bo bez klamek nie dało się otworzyć tylnych drzwi. Kierowcy udało się uciec i zeznaje że na chwilę przed wypadkiem Tesla "zwariowała", samoistnie zaczęła przyspieszać oraz chować i wypuszczać lusterka.

Mercurius
z
reuters.com
dodany: 21.11.2022, 10:30:55
  • 350
  • #
    swiat
  • #
    tesla
  • #
    elonmusk
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
Trique
Trique 21.11.2022, 13:22:37
  • 0
@Glos-prl:
on był od oszacowania czy lepiej wyciszyć, czy wprowadzać poprawki w danym modelu, ale też mi to przyszło do głowy

754

Operatorzy mają instalować rządowe aplikacje na prywatnych smartfonach

Pokaż treści 18+

Operatorzy mają instalować rządowe aplikacje na prywatnych smartfonach

MSWiA nie wycofuje się z pomysłu instalowania na prywatnych telefonach aplikacji RSO i Alarm 112. Pierwotnie resort chciał ten obowiązek przerzucić na niezdefiniowanych autoryzowanych sprzedawców telefonów. W najnowszej wersji projektu ustawy o ochronie ludności oraz stanie klęski żywiołowej...

Emigrant1
z
prawo.pl
dodany: 18.11.2022, 04:34:22
  • 283
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    telefony
  • #
    bekazpisu
  • #
    inwigilacja
Trique
Trique 18.11.2022, 10:57:22
  • 8
@JasiuWytrzyjKurze_aGdzieJestTaKura:
są jeszcze jacyś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Trique
Trique 18.11.2022, 22:39:40 via Android
  • 0
@JasiuWytrzyjKurze_aGdzieJestTaKura
Z ciekawości na jakim sprzęcie z symbiana korzystasz?
Ewertman
Ewertman
17.11.2022, 16:04:01
  • 203
Uwaga! #rozdajo

Mirki i Mirabelki, zwracam się dziś do Was w imieniu mojego starszego brata, który bierze udział w konkursie na remix piosenki „Miłość” zespołu Myslovitz. Chłop w warunkach domowych zrobił moim zdaniem całkiem fajną robotę i wyszedł mu kawałek w klimatach 80’s synthewave. Muzycznie, wydaje mi się, że track wypada bardzo dobrze i liczę, że prawdziwi wykopowi audiofile go docenią ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jego utwór oznaczony jest cyferką
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Trique
Trique 17.11.2022, 20:56:27 via Android
  • 1
@Ewertman
Głos oddany :)
  • Odpowiedz
Valak
Valak
17.11.2022, 13:25:52
  • 0
Pal/sorc 50 lvl, jaka miejscówka fajna do expienia?
Do tej pory Stonefindery robiłem pod Venore ze stealth ringiem i coś podobnego bym chciał na niewidoku robić przyjemnie poexpić
#tibia
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Trique
Trique 17.11.2022, 13:27:57
  • 0
@Valak:
ile kręcisz na stonefinderach expa?
  • Odpowiedz
Trique
Trique 17.11.2022, 13:39:21 via Android
  • 0
@Valak
Pytam ile robiłeś expa k/h a nie ile mobo dają expa ;)
  • Odpowiedz
Trique
Trique 17.11.2022, 13:50:08 via Android
  • 1
@Valak
Jak masz dobre skile i ogarniasz gierkę to próbuj wyrmy w lb, przy pustym respie powinien się ładnie kręcić exp
  • Odpowiedz

2856

Katar śmieje się światu w twarz. "Pracownicy zaczęli się ukrywać"

Katar śmieje się światu w twarz. "Pracownicy zaczęli się ukrywać"

"Przełożeni krzyczą i obrażają, gdy pijemy wodę czy idziemy do toalety. Biją, abyśmy pracowali szybciej. Nie możemy odpocząć nawet dwóch minut. Jeśli odpoczywasz, słyszysz obelgi" - mówią anonimowo pracownicy budowlani w Katarze. Gospodarz mundialu robi wiele, aby FIFA ich głosu nie słyszała...

dr00
z
sport.pl
dodany: 16.11.2022, 12:17:27
  • 147
  • #
    swiat
  • #
    katar
  • #
    mundial
  • #
    pilkanozna
  • #
    ms2022
Trique
Trique 16.11.2022, 13:39:14
  • 1
@suqmadiq2ama:
tylko bez wódki bo alkoholu to nie bardzo tam wolno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W.....n
W.....n
konto usunięte 15.11.2022, 10:56:36
  • 0
Czytam o offline treningu i pytanie czy ktoś może przetłumaczyć z polskiego na nasze, najlepiej na przykładzie:

Pasek odnawia się gdy jesteśmy online, luPasek odnawia się gdy jesteśmy online, lub nie trenujemy offline w stosunku 1:1.

nie trenujemy offline w stosunku 1:1.

#tibia
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Trique
Trique 15.11.2022, 10:57:52
  • 0
@Wappyn:
Minuta gdy jesteś w grze lub offline (ale bez treningu) to dodatkowa minuta offline treningu
  • Odpowiedz
Trique
Trique 15.11.2022, 11:04:34
  • 1
@Wappyn:
jeśli masz czas "offline treningu" to world save na to nie wpływa, trening dalej idzie aż do końca czasu offline treningu
  • Odpowiedz

675

Polakom brakuje pieniędzy, zastawiają majątek w lombardach

Polakom brakuje pieniędzy, zastawiają majątek w lombardach

Jak drożyzna dotknęła Polaków, widać w lombardach. Ruch w lombardach rośnie, a ludzie zastawiają coraz więcej rzeczy. Asortyment w lombardach zależy oczywiście od okolicy, w jakim lokal się znajduje. Im okolica bogatsza, tym towar bardziej wysublimowany. Przed świętami ruch będzie jeszcze większy.

Superbiz
z
superbiz.se.pl
dodany: 13.11.2022, 13:36:20
  • 291
  • #
    polska
  • #
    inflacja
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
  • #
    bieda
  • #
    lombard
Trique
Trique 14.11.2022, 12:52:00
  • 1
@Tommy__:
Rzeczy oddane pod zastaw w lombardzie pojawiają się w ofertach za miesiąc od dnia zastawu, o ile ktoś nie opłaca samego wydłużenia terminu bez wykupu, bo tak to i pół roku mogą czekać na możliwość wystawienia.
Trique
Trique 14.11.2022, 12:55:52
  • 1
@xer78: > lepiej dorzucić te 30-40% ceny więcej mieć nowe ze sklepu z gwarą i rękojmią

lepiej też dorzucić 30-40% do nowej fury i mieć klasę premium z salonu zamiast Opla czy Dacii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Trique
Trique 14.11.2022, 13:03:15
  • 0
@xer78:
https://polszczyzna.pl/kupowac-czy-kupywac-oto-jest-pytanie/

sekunda w google
Trique
Trique 14.11.2022, 13:54:02
  • 0
@Itsjustonlyme:
Taka sama logika występuje przy telefonie, samochodzie czy wszystkim innym.
W dużym skrócie, jeśli kogoś stać by dołożyć lub odłożyć te 30-40% na zakup nowej rzeczy (czymkolwiek ona jest), to to robi. Jeśli ktoś potrzebuje na już albo cena za nowy produkt jest dla niego zbyt duża to kupuje używaną. A czy kupuje używkę na allegro, w komisie, lombardzie czy od ziomka co ma akurat na sprzedaż to już
Vaclav
Vaclav
13.11.2022, 15:32:32
  • 0
#godofwar #grykomputerowe

Widziałem gameplay i aż oczy przecierałem. Przejścia między lokacjami to takie przeciskanie powolne, żeby mapka się wczytała, jak w tych starych Tomb Raiderach xD
Oni to zrobili na prehistorycznym silniku? W 2022 roku? Next gen experience na konsolach za każdym kochanym razem :-)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Trique
Trique 14.11.2022, 09:28:07
  • 0
@Vaclav:
mówisz o wersji na ps4, ps4 pro czy ps5?
  • Odpowiedz
Trique
Trique 14.11.2022, 13:14:30
  • 1
@Vaclav:
To o czym wspominasz jest głownie spowodowane tym, że gra musi działać zarówno na ps4 (dysk hdd) jak i na ps5 (dysk ssd) na czym pewnie mocno traci, więc tak długo jak gra wychodzi na starą i nową platformę tak długo takie rzeczy będą mieć miejsce.

Z tego co czytałem w przypadku gier ekskluzywnych na playstation to ten GoW był ostatnią grą która wyszła zarówno na ps4 jak i
  • Odpowiedz
Floydian
Floydian
14.11.2022, 05:32:41
  • 0
Szukam TV do salonu, budżet około 4.5-5k.

Odległość sofy od TV około 2.8 metra.. i tutaj kminię czy 65" nie będzie za duże? W rogu kanapy do TV będzie około 1.5M. 32" całe życie here.. ale czas na jakiś update ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Znalazłem QE65Q77B - wart uwagi?

#telewizor #telewizory #rtv #tv #pytanie #pytaniedoeksperta #
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Trique
Trique 14.11.2022, 08:14:44
  • 1
@Floydian:
mam jakieś 3m w linii prostej do tv 75 cali, kusi zamiana na 85 cali jak trochę stanieją
  • Odpowiedz
MordechajGajusz
MordechajGajusz
11.11.2022, 10:02:12 via Android
  • 0
Chciałem kupić jakiegoś chara na optional pvp z dobrym skillem. Co sądzicie o Olima?
Polecacie jakiś inny serwer?
#tibia
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Trique
Trique 11.11.2022, 11:00:38
  • 0
@Essagit123:
za tyle tc kupi spokojnie coś z lepszym skilem
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 24
  • Strona 5 z 24
  • >

Maciej

  • Some of them want to use you, some of them want to get used by you, some of them want to abuse you, some of them want to be abused

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 08.07.2017

    Komentator
  • Rocznica
    od 20.11.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 19.11.2016

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 19.02.2017

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking