Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko165
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
JC97

JC97

Dołączył 5 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 9848
  • Znaleziska 1236
  • Mikroblog 8612
  • Obserwujący 5
  • Obserwowane 6
Wilczynski
Wilczynski
5 godz. i 33 min temu
  • 0
#polityka

Co wybierasz?

  • Ktoś bliski umiera na SORZE przez polityka. 22.6% (7)
  • Rządzi Kaczyński z Braunem. 77.4% (24)

Oddanych głosów: 31

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 5 godz. i 13 min temu via Wykop
  • 0
@Wilczynski:
JC97 - @Wilczynski:

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
fremmm
fremmm
19.06.2026, 21:39:42
  • 0
A Wy dalej 8 sekund do setki w waszych 250km gruchotach z wyzylowanym silniczkiem? Ja mam tesle bo mnie stac na 2 silniki i 5 koni oraz 8 kamer dookola samochodu.
#samochody
fremmm - A Wy dalej 8 sekund do setki w waszych 250km gruchotach z wyzylowanym silnic...

źródło: Screenshot_20260619_233454_Stopwatch Pro

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 20.06.2026, 18:06:21 via Wykop
  • 0
@fremmm: 5 koni to trochę mało.
  • Odpowiedz
mpetrumnigrum
mpetrumnigrum
mpetrumnigrum
19.06.2026, 18:16:53
  • 5
#endurodogruzji #samochody
Ktoś zna ten samochód z widzenia na żywo? Bo to citroen i jest tak biedny że okna ma jak w tarpanów nie chowane tylko składane do dołu na zawiasie. (Tarpan miał przesuwane)
Więc ktoś coś więcej wie co to za pojazd?
mpetrumnigrum - #endurodogruzji #samochody
Ktoś zna ten samochód z widzenia na żywo? ...

źródło: 1000006697

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 19.06.2026, 20:53:31 via Wykop
  • 0
@Octarine: Czterokołowiec, ma blachy w małym, kwadratowym formacie jak skutery.
  • Odpowiedz

8

Tesla na szczycie, Chiny gonią. Mamy dane o dopłatach do elektryków

Tesla na szczycie, Chiny gonią. Mamy dane o dopłatach do elektryków

Tak wyglądają dopłaty do elektryków. Na czele finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy programu NaszEauto są firmy z USA i Chin. Do chińskich marek łącznie trafiło ok. 100 mln zł wynika z danych otrzymanych przez Business Insider Polska.

Nauta
z
businessinsider.com.pl
dodany: 16.06.2026, 08:18:40
  • 12
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
JC97
JC97 19.06.2026, 20:49:25 via Wykop
  • 0
@konkarne: Cały program kosztował mniej niż 1 miesiąc dopłat do cen paliw, które nadal trwają.
JC97
JC97 19.06.2026, 20:50:36 via Wykop
  • 0
Po pierwsze: TYLKO AUTA PRODUKOWANE W EU


@Tesseract: Chcieli to zrobić to się zesrali ludzie. Inna sprawa, że zmiana zasad w trakcie, ale próbowali.

przede wszystkim auta miejskie "dla mas", a nie dopłata do aut typu Porsche Taycan za 800k.


Ale co Ty za chochoła stawiasz, w programie był limit ceny do 225k netto. Żadnego Taycana za to nie kupisz.
Kempes
Kempes
19.06.2026, 20:37:39
  • 125
#ukraina #rosja #wojna #polityka #bekazpisu #bekazlewactwa #pansutener

Jak myślicie, komu na następnej kolejności odbierze order Pan Sutener? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kempes - #ukraina #rosja #wojna #polityka #bekazpisu #bekazlewactwa #pansutener 

Jak...

źródło: 1000079767

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 19.06.2026, 20:47:12 via Wykop
  • 3
@Kempes: Ruski agent Schroeder też ma.
  • Odpowiedz
Fatalista1988
Fatalista1988
16.06.2026, 15:40:45
  • 10
O c--j Sakiewicz wycofuję Niemieckich reklamodawców - prędzej k----e bęben pęknie niż on nie weźmie pieniędzy XD

TANGO DOWN

#polityka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 16.06.2026, 15:44:32 via Wykop
  • 1
@Fatalista1988: Emeryci załatają dziurę.
  • Odpowiedz
simirgone
simirgone
12.06.2026, 20:26:53
  • 0
Jeśli mial ktoś wątpliwości czy Izera to był projekt na serio ( ͡° ͜ʖ ͡°) to tu potwierdzenie https://www.auto-swiat.pl/testy/testy-nowych-samochodow/leapmotor-b05-pierwsza-jazda-218-km-za-107-tys-zl-jaki-jest-chinski-kompakt/qjymqlv?utm_campaign=autoswiat-page-post&utm_content=article-fresh&utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_term=cde-facebook-fresh-articles-weekday-4691&fbclid=IwY2xjawSZSaxleHRuA2FlbQIxMABicmlkETF3YzlJaUZ5RVlrTGJUMjFEc3J0YwZhcHBfaWQQMjIyMDM5MTc4ODIwMDg5MgABHutf2Dh5EvBVkSnQgZ-niN0ByOZVaa4VDPrvILSZrJ5GCQecoSI1rFC4VAsr_aem_DS2vO2IC5LzScrc0-EsPSA#omp-gallery-anchor #izera #auto #samochody #motoryzacja #polityka
simirgone - Jeśli mial ktoś wątpliwości czy Izera to był projekt na serio ( ͡° ͜ʖ ͡°)...

źródło: izlep

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 12.06.2026, 23:39:39 via Wykop
  • 1
@simirgone: Tylko to jest Leapmotor, a Izera miała być przebranym Geely.
  • Odpowiedz
maszynista_grot
maszynista_grot
08.06.2026, 15:18:12
  • 8
Nienawidzę Tuska i KO.

Dlaczego?

Bo za jakiś czas przyjdą znowu wybory, i znowu będę musiał na niego i jego bandę nierobów i partaczy zagłosować.

Czy
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 08.06.2026, 15:41:34 via Wykop
  • 0
@maszynista_grot: Złoto w skarbcach NBP już się grzeje do w-----------a na kolejną rundę kiełbasy wyborczej, która znowu w--------i inflację w kosmos. Do tego wyjście z UE jest jak najbardziej w grze jak dojdą do koryta takie tuzy intelektu jak Czarnek czy Braun.
  • Odpowiedz
ebolek22
ebolek22
06.06.2026, 18:01:21
  • 27
A w tej bajce były smoki?

#f1
ebolek22 - A w tej bajce były smoki?

#f1

źródło: image

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 06.06.2026, 18:32:19 via Wykop
  • 8
@winsxspl: Hamilton w formie poskładałby go w kantkę, a w 2021 jakby razem z Hamiltonem zabierali sobie punkty to Verstappen by to wygrał na parę wyścigów przed końcem.
  • Odpowiedz
JC97
JC97 06.06.2026, 21:46:41 via Wykop
  • 0
@winsxspl: Czyli jest jeszcze bardziej odklejony niż komukolwiek się wydawało jeśli twierdzi, że miałby tam być zamiast Hamiltona.
  • Odpowiedz
Niebadzsmokiem
Niebadzsmokiem
06.06.2026, 18:22:08
  • 3
Ktoś wie może co takiego Tusk, KO, lub ktokolwiek z koalicji rządzącej ma z tych dotacji dla paso... artystów, że tak uparcie próbują to cisnąć?

Widzę pewną analogię z dopłatami dla deweloperuchów. Tak jak wtedy oprócz oprócz jednej wąskiej grupy (deweloperów i może jeszcze pośredników) nikt tego nie chciał, tak teraz jest podobnie, bo chyba tylko paso... artyści, a w zasadzie niedoszli artyści tego chcą i nikt poza tym. Tylko wtedy grupa
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 06.06.2026, 18:30:27 via Wykop
  • 1
@Niebadzsmokiem: Pewnie poparcie i rozgłos.
  • Odpowiedz
ish_waw
ish_waw
06.06.2026, 10:11:59
  • 8
Pan Premier Donald Tusk jest zdaniem Polaków najlepszym premierem RP w XXI wieku.

#bojowkadonaldatuska #polityka #bekazpisu
ish_waw - Pan Premier Donald Tusk jest zdaniem Polaków najlepszym premierem RP w XXI ...

źródło: IMG_5200

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 06.06.2026, 11:00:47 via Wykop
  • 0
@polski_polak_z_polski: To jest rok po wyborach.
  • Odpowiedz
Kostor95
Kostor95
31.05.2026, 18:18:29
  • 0
Opozycja musi być zawsze przeciwko i dziwię się, że tak wam to przeszkadza a później robicie dokładnie to samo XD #polityka

Macie świadomość, że gdyby SAFE był na takich samych warunkach ale amerykański, a u władzy byłby PiS to byście piali jakie to złe? Tak by po prostu było, bo taka jest polityka. Czy to złe, czy dobre nie wiem… TAK PO PROSTU JEST w każdym kraju
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 31.05.2026, 20:20:40 via Wykop
  • 0
@Kostor95: Gdyby za tego rządu był amerykański to też byłby zły, bo jesteśmy już wystarczająco uzależnieni od USA. Trzeba dywersyfikować dostawy i inwestować w nasz przemysł.
  • Odpowiedz
futanari
futanari
30.05.2026, 19:18:22
  • 2
w sumie czy jest sens to kupować doradźcie mi. niby myszka i klawiatura to podstawowy sprzęt do pracy. ale nie wiem czy ta myszka jest git. dodatkowe kółko i można zaprogramować wydaje mi sie że będzie??...

tak samo myslalem dzis czy samsung s ultra 26 czy iphone 17 pro max
tak na przyszle 5-10 lat nie wiem czy lecieć w mac booka i iphona
czy samsung i jakieś inne asusy albo MSI
futanari - w sumie czy jest sens to kupować doradźcie mi. niby myszka i klawiatura to...

źródło: Zrzut ekranu 2026-05-30 211411

Pobierz

myszka i klawa dobra czy nie dobra??

  • iphone 17 pro max i lecieć w mac booka 57.1% (12)
  • samsung s ultra 26 i lecieć w asusy/ msi 42.9% (9)

Oddanych głosów: 21

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
JC97
JC97 30.05.2026, 19:37:58 via Wykop
  • 1
@futanari: Miałem kilka tych myszek poprzednich generacji i zawsze padały im kliki. Ogólnie przyjemnie się z nich korzysta, ale nie są specjalnie wytrzymałe. Klawiatura git, o ile pasuje Ci układ z krótkim shiftem.
  • Odpowiedz
EtenszynDrimzKamynTru
EtenszynDrimzKamynTru
13.05.2026, 14:46:12
  • 10
Już zapomniałem że coś wysyłałem xD

#f1
EtenszynDrimzKamynTru - Już zapomniałem że coś wysyłałem xD

#f1

źródło: 1000024854

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 13.05.2026, 15:18:01 via Wykop
  • 3
@rutekboss: Nie spodziewali się, że ktoś się zgłosi i 2 tygodnie temu to zaczęli ogarniać kontakt do chińczyka, żeby je zrobił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
KlawiaturowyKomandos
KlawiaturowyKomandos
11.05.2026, 04:26:05
  • 6
Hej! Mam obecnie iPhone 14 pro. No i w sumie oprócz tego, ze zjechałem juz baterie (80%), to telefon działa idealnie. Jest szybki, ma fajny ekran, robi świetne zdjęcia. Do tego używam go czasem jako kamerki internetowej podczas calli - jakość jest po prostu rewelacyjna. Zastanawiam się czy jest sens wymiany tego modelu na nowy, ale nie widzę po prostu żadnych argumentów. Wymienię baterie za około 300zl i będzie idealnie. Co myślicie?
  • 82
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 11.05.2026, 10:03:06 via Wykop
  • 0
@KlawiaturowyKomandos: Jedynym argumentem dla mnie było USB-C, bo dzięki temu praktycznie wszystkie sprzęty jakie mam ładuję tymi samymi kablami, nie trzeba specjalnie szukać kabli Lightning.

Ale jak dla CIebie to nie ma znaczenia to nie ma po co zmieniać. Wymień baterię i śmigaj kolejne kilka lat. 14 jeszcze ze 3-4 lata wsparcia powinien mieć.
  • Odpowiedz
Rainmaker97
Rainmaker97
07.05.2026, 12:53:43
  • 462
W całej Polsce pożary, w dziesiątkach gmin przerwy w dostawie wody, w połowie kraju nie padało od miesięcy, rzeki osiągają najniższy poziom wody w historii, a prezydent będzie walczył z polityką, która ma złagodzić skutki błyskawicznie przyspieszającego kryzysu ekologicznego wyłącznie dla celów politycznych i zaspokojenia potrzeb lobbystów. Jedziemy pod prąd na autostradzie i dodajemy gazu.

#polityka #bekazpisu #bekazprawakow
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 07.05.2026, 13:00:34 via Wykop
  • 58
Jaka polityka jest blokowana, która ma błyskawicznie rozwiązać te problemy?


@Basiura89: A konkretnie to dlaczego stawiasz chochoła?
  • Odpowiedz
JC97
JC97 07.05.2026, 13:34:04 via Wykop
  • 5
@Basiura89: Ty piszesz nie na temat, bo zadajesz pytania o twierdzenia, które u OP nie padły.
  • Odpowiedz
PiotrFr
PiotrFr
24.04.2026, 16:55:10
  • 2
Jak spada to rośnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#samochody #samochodyelektryczne
PiotrFr - Jak spada to rośnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#samochody #samochodyelektryczne

źródło: 1000033993

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 25.04.2026, 12:59:47 via Wykop
  • 0
@eSUBA94: @zibizz1 Śmieszne w sumie, że nawzajem łapiecie się na swoje zarzutki XD
  • Odpowiedz
JC97
JC97 25.04.2026, 14:26:12 via Wykop
  • 0
@zibizz1: Nie wiedziałem, że polski rynek to wszyscy. Zresztą rozmawialiśmy w kontekście technologii, a nie sprzedaży. Przestarzałe Tesle sprzedają w niskich cenach to schodzą. Zresztą po ostatniej kolumnie widać kto idzie do przodu, a kto stoi w miejscu.
  • Odpowiedz
JC97
JC97 25.04.2026, 14:51:03 via Wykop
  • 1
Przestarzały był S/X i były już za drogie.


@zibizz1: Przypomnę tylko, że cytat, który wyciągnąłeś był z komentarza pod filmem o S. A 3 i Y też są przestarzałe, ale ratuje je cena.

Technologiczne to zapraszam na prezentację roadstera 2 w przyszłym
  • Odpowiedz
JC97
JC97 25.04.2026, 17:29:50 via Wykop
  • 0
Technologicznie na rynku nie ma auta zauważalnie lepszego do mojej 3-letniej Tesli X(ta sama platforma co S). Taka platforma Ev9/ionic 9 ma 560V i ładuje się podobnie, zużycie większe. Też ratuje je tylko cena i troche wiecej miejsca w 3 rzędzie, mocy dużo mniej. Dopiero w tym miesiącu Mercedes uruchomił w Niemczech konfigurator zauważalnie lepszego VLE, z BMW cos lepszego w tej klasie będzie dopiero w 2028 roku. Nadal dziś nie można
  • Odpowiedz
JC97
JC97 25.04.2026, 21:24:10 via Wykop
  • 0
a caly czas nie rozumiem na czym polega to odjechanie ze w lusterku nie widać?


929km WLTP, ładowanie 350kW.

Jeśli wsadzisz do auta 25% większa baterię która 10-50% ładuje sie 15 minut a zużycie masz 8% większe.

To jak to zostawia w tyle auto które ładuje baterię 10-50% w niecałe 12 minut, w 15 minut załaduje 1kWh więcej i przejedzie 10% km więcej na tym co naładuje, a przy tym w podstawie ma 15%
  • Odpowiedz
JC97
JC97 04.05.2026, 19:38:29 via Wykop
  • 0
Technologiczne to zapraszam na prezentację roadstera 2 w przyszłym tygodniu, prawdopodobnie 500kW ładowania.


@zibizz1: Podeślesz linka do prezentacji? Przez majówkę byłem zajęty, chętnie nadrobię.
  • Odpowiedz
JC97
JC97 05.05.2026, 08:50:30 via Wykop
  • 0
@zibizz1: Za dużo na reddicie siedziałem, poznaję ten link :/
  • Odpowiedz
JC97
JC97 05.05.2026, 10:45:27 via Wykop
  • 0
Są, ale to z reguły auta z niższą max mocą. I świetnie pokazują, że te napinki na max DC są bez sensu, bo szybciej ładujesz się na dużo słabszej ładowarce (więc większy wybór), do tego nie potrzebujesz podgrzewania przed ładowaniem (mniejsze zużycie)


@PiotrFr: No nie do końca. Na szybszej ładowarce znowu nie skorzystasz wtedy z wyższej mocy. Przecież przykładowo takie BMW iX3 na ładowarce 200kW nadal będzie lecieć na płaskim
  • Odpowiedz
JC97
JC97 05.05.2026, 12:35:25 via Wykop
  • 0
@PiotrFr: Mówisz o MEB, one płaskiej krzywej nie mają, tylko normalną, bardziej płaską od Tesli. Tesla ma wyjątkowo beznadziejną krzywą.
  • Odpowiedz
JC97
JC97 05.05.2026, 11:08:12
  • 0
Uwaga - podaję sposób na rozwiązanie problemu dziury NFZ i to kosztem:

1. Banku
2. Rodaków słynnego akwarelisty.

Austriacki Erste Bank daje właśnie 1500zł/msc przez 3 miesiące za założenie u nich konta firmowego i spełnienie prostych warunków:
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97
Autor
05.05.2026, 12:31:25 via Wykop
  • 0
@zibizz1: Działa w takim sensie, że nie blokuje promocji, tylko trzeba wpływ zapewnić z konta innego niż prywatne Santander/Erste.
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
29.04.2026, 09:33:47
  • 3
W marcu 2025 zarejestrowano w całej UE 8.291 nowych samochodów BYD. W marcu 2026 już 21.158. Skromne 155% wzrostu rok do roku. A impreza dopiero się rozkręca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#byd #samochodyelektryczne
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 29.04.2026, 15:09:46 via Wykop
  • 0
Co europejskiego dostaniesz w tej cenie?


@Anal_Vibes: 100x lepszego ID.7 Tourer
  • Odpowiedz
JC97
JC97 30.04.2026, 10:11:19 via Wykop
  • 1
w czym jest lepszy, poza zasięgiem i zużyciem energii?


@Anal_Vibes: Poza najważniejszymi aspektami EV? XD

ID.7 ma pełne wyposażenie, wygodniejsze fotele, lepiej działających asystentów, większy bagażnik, więcej miejsca w środku i przy tym mniejszą średnicę zawracania. To pytanie raczej trzeba by było odwrócić i spytać w czym lepszy jest ten BYD, bo jeśli tylko przyspieszenie to beka. No i fun z prowadzenia ponad 2-tonowego SUV-a XDDD
  • Odpowiedz
JC97
JC97 30.04.2026, 17:28:59 via Wykop
  • 0
@Anal_Vibes: Dosłownie wszystko poza nikomu niepotrzebną mocą masz w ID.7, tylko lepsze.
  • Odpowiedz
JC97
JC97 02.05.2026, 19:24:25 via Wykop
  • 0
Bo BYD daje ludziom tego, czego potrzebują. W dobrej cenie. Te wymienione elektryczne passaty (to jest Wasz majesat!) z tymi samymi ficzerami są 50 tysięcy droższe. Podziękuję. A jak wejdzie Denza (brand ze stajni BYD), którą też projektuje Egger z chłopakami to nie będzie co zbierać, bo śmieszny ID.7 za 300k Denzie za 300k będzie mógł co najwyżej pęto opierdzielić.

A jakby jeszcze Szeged to klepnął i zeszło cło...to Volkswagen może się
  • Odpowiedz
gbsh
gbsh
29.04.2026, 19:59:05
  • 17
Pamiętacie zbiórkę ssakiewicza na wóz transmisyjny za 5,5 miliona? To kupili ( ͡º ͜ʖ͡º) #polityka #bekazpisu #bekazprawakow
gbsh - Pamiętacie zbiórkę ssakiewicza na wóz transmisyjny za 5,5 miliona? To kupili (...

źródło: IMG_0819

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 29.04.2026, 22:23:10 via Wykop
  • 3
@gbsh: Ducato za 5,5mln? XD
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 23
  • Strona 1 z 23
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 03.08.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 05.10.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 21.10.2024

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking