Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko159
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
JC97

JC97

Dołączył 5 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 9833
  • Znaleziska 1234
  • Mikroblog 8599
  • Obserwujący 5
  • Obserwowane 6
XeNinja
XeNinja
11.04.2026, 13:08:09
  • 0
#ekonomia #polityka
XeNinja - #ekonomia #polityka

źródło: obraz

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 11.04.2026, 13:10:08 via Wykop
  • 20
@XeNinja: Czyli nawet jakbyśmy sprzedali całe złoto to nawet nie starczyłoby tego zysku na safe Nawrockiego. Dobrze, że rząd dopiął swojego.
  • Odpowiedz
JC97
JC97 11.04.2026, 13:10:48 via Wykop
  • 14
sprytnie sobie to wymyslili w sumie - zysk inwestujesz w zloto


@Kermit11: Niezrealizowanego zysku w nic nie inwestujesz, bo on jest tylko na papierze.
  • Odpowiedz
JC97
JC97 11.04.2026, 18:38:11 via Wykop
  • 0
całość naszych rezerw to jakieś 340 mld,


@aezakmi213769: Ale plan nie dotyczył wartości rezerw tylko zysku. Mieliśmy sprzedać złoto i zysk wykorzystać, żeby zastąpić 180mld pożyczki z UE. Teraz wychodzi, że jakbyśmy wszystko sprzedali to tyle zysku by nie było.
  • Odpowiedz
badreligion66
badreligion66
11.04.2026, 12:57:09
  • 118
#polityka Ci co wymyślili xD
badreligion66 - #polityka Ci co wymyślili xD

źródło: 1000043836

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 11.04.2026, 13:08:56 via Wykop
  • 2
@badreligion66: O, widzę, ze przestali już udawać centrystów i poszli w pełni w konfedepis.
  • Odpowiedz
Wraczek
Wraczek
11.04.2026, 12:50:38
  • 797
Ech, oby Węgrom udało się pokonać tego raka i żebyśmy oglądali te same obrazy co w Polsce w 2023 roku.
Nawet jak partia Magyara wygra to po 16 latach orbanizacji kraju, będzie im strasznie ciężko walczyć z "podpiętymi do systemu". Polska jeszcze długo nie będzie w stanie oczyścić się z tego gnoju który zrobił PiS, a rządzili 8 lat.
Jak można aż tak nienawidzić swoich dzieci, wnuków i bliskich, żeby życzyć im
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 11.04.2026, 13:00:35 via Wykop
  • 8
Polska jeszcze długo nie będzie w stanie oczyścić się z tego gnoju który zrobił PiS, a rządzili 8 lat.


@Wraczek: I dlatego obrazki z 2023 nie wystarczą, a na Węgrzech system jest dużo bardziej zabetonowany niż u nas. Miejmy nadzieję, że jakieś lekcje od nas wyciągną i nie zaprzepaszczą szansy tak jak nasi.
  • Odpowiedz
Kempes
Kempes
10.04.2026, 21:53:21
  • 20
#polityka #wegry #usa #trump #bekazprawakow #bekazkonfederacji #bekazpisu

Oni już wiedzą, że Orban tonie (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞
Kempes - #polityka #wegry #usa #trump #bekazprawakow #bekazkonfederacji #bekazpisu 

...

źródło: 1000075271

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 10.04.2026, 21:58:06 via Wykop
  • 1
@Kempes: Na Węgrzech obowiązuje jakaś cisza wyborcza czy jutro i w niedzielę nadal będzie ta n-----------a?
  • Odpowiedz
zrzed
zrzed
zrzed
10.04.2026, 19:29:34
  • 6
#polityka
zrzed - #polityka

źródło: obraz

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 10.04.2026, 19:46:10 via Wykop
  • 0
@wypok_wypok: Ska to w sumie ich czasy.
  • Odpowiedz
bero-telefon
bero-telefon
10.04.2026, 16:23:11
  • 45
#polityka
Zawsze śmieszy tak samo XD
bero-telefon - #polityka 
Zawsze śmieszy tak samo XD

źródło: 1000037528

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 10.04.2026, 16:41:38 via Wykop
  • 96
@fidelio-fidelio: Nie wymagaj od pisowca zrozumienia czegoś tak prostego jak to, że kampania wyborcza służy dokładnie do tego, żeby ludzi przekonać do swojej strony.
  • Odpowiedz
JC97
JC97 10.04.2026, 19:45:07 via Wykop
  • 0
@bero-telefon: Nie, PiS po prostu prowadził lepszą kampanię, ale widzę, że przeczytanie ze zrozumieniem jednego zdania przerasta twoje możliwości.
  • Odpowiedz
dqdq1
dqdq1
10.04.2026, 11:33:34
  • 352
Po polsku równie beznadziejnie co po angielsku.
#polityka
dqdq1 - Po polsku równie beznadziejnie co po angielsku. 
#polityka

źródło: image_picker_6038C4DB-6CF0-4621-A104-B978990EF538-6402-000000F8F67F5B1C

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 10.04.2026, 11:35:01 via Wykop
  • 285
@dqdq1: Jak to nie zamachu?
  • Odpowiedz
domelradom
domelradom
domelradom
10.04.2026, 09:08:08
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 10.04.2026, 09:50:44 via Wykop
  • 6
@domelradom: Miałeś wakacje kredytowe to nawet wtedy trzeba bylo normalną ratę pokryć i wszystko poszłoby w kapitał. Druga sprawa jak zaczęły rosnąć stopy to czemu nie refinansowałeś na stałą? Przecież tam dobre kilka miesięcy było, żeby złapać stałą nawet na 4% to do dzisiaj miałbyś śmieszne oprocentowanie, którego jeszcze przez lata nikt nie zobaczy.
  • Odpowiedz
JC97
JC97 10.04.2026, 10:32:10 via Wykop
  • 0
No tak, w ogóle na starcie mogłem brać kredyt ze stałą ratą albo brak stałe po chwili ale ani ja ani nikt nie wiedział czy stopy pójdą górę o 2, 5 czy 20pkt. Dziś też tego nie wiesz czy co będzie za rok


@domelradom: Mówię o przejściu na stałą jak już podwyżki się zaczęły. Ruszyły w październiku 2021, ostatnia podwyżka była we wrześnu 2022. Prawie rok był na to, żeby
  • Odpowiedz
JC97
JC97 10.04.2026, 11:06:33 via Wykop
  • 0
a teraz daj dane ile osób zmieniło na stałe


@domelradom: Ale nie musisz mnie przekonywać, że przeciętny Polak jest ekonomicznym analfabetą i wybiera ruletkę z rynkiem przy zerowych stopach, bo jest 100zł taniej na racie. Zresztą masz to samo teraz. Wojna za granicą, Trump odwala syf jaki się nikomu nie śnił, ceny ropy szybują, więc powoli zaczyna się mówić, że stopy nie tylko nie będą spadać, a może trzeba będzie je
  • Odpowiedz
zalozyc_bukmacherke_w_afryce
zalozyc_bukmacherke_w_afryce
09.04.2026, 21:47:07
  • 198
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 09.04.2026, 23:16:15 via Wykop
  • 27
@QRQ: Tylko randomowy lewak jest randomowym lewakiem, a to coś jest prezydentem USA.
  • Odpowiedz
stuparevic
stuparevic
09.04.2026, 09:38:17
  • 0
Czy nadpłacając kredyt hipoteczny co miesiąc 1k PLN obniżając kwotę raty to prawdą jest stwierdzenie, że dzisiejsza nadpłata ma mniejszą wartość faktyczną niż każda kolejna? No bo zmiejszając kapitał do spłaty zmniejszam automatycznie odsetki czyli każda kolejna rata kredytu ma coraz mniejszą dysproporcję między częścią odsetkową a kapitałową. Dobrze rozumiem? #finanse #kredythipoteczny
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 09.04.2026, 22:47:54 via Wykop
  • 2
@GladysDelKarmen: To zapisujesz sobie ile wynosiła oryginalna rata, w pierwszym miesiącu nadpłacasz 1000, w kolejnym liczysz różnicę między oryginalną ratą i obecną i nadpłacasz 1000 + różnica, np. 1009, potem 1019, itd. co miesiąc coraz większa nadpłata i wyjdzie co do grosza identycznie.
  • Odpowiedz
lecho182
lecho182
08.04.2026, 19:52:50
  • 0
Co tu się proszę Państwa dzieje?

#nieruchomosci #kredythipoteczny #stopyprocentowe
lecho182 - Co tu się proszę Państwa dzieje?

#nieruchomosci #kredythipoteczny #stopyp...

źródło: image

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 09.04.2026, 00:10:23 via Wykop
  • 2
@pysznewpierdalator: Przez wojnę marzec był właśnie ostatnim momentem na ogarnięcie tematu. Dobre oferty wisiały do końca miesiąca, a niektóre jeszcze na początku kwietnia można było ogarnąć.
  • Odpowiedz
JC97
JC97 09.04.2026, 09:25:53 via Wykop
  • 0
skracam okres, pozatym racja że mozna, ale to kosztuje zazwyczaj.


@Reanef: Miałem kredyty w trzech różnych bankach i w żadnym nadpłaty nic nie kosztowały. Trzeba się postarać, żeby znaleźć bank, w którym nadpłaty są płatne.
  • Odpowiedz
JC97
JC97 09.04.2026, 10:20:10 via Wykop
  • 0
Koszty ich zgniataja.


@Arivederczi: Nie koszty zgniatają tylko po co płacić więcej jak można płacić mniej? Też robiłem refinans na początku roku i nie dlatego, że mnie rata przygniata tylko 200/msc mniej to 200/msc mniej i dlaczego mam po to nie sięgnąć?
  • Odpowiedz
JC97
JC97 09.04.2026, 11:49:49 via Wykop
  • 0
@Arivederczi: A co to jest za j-----e, żeby wysłać papiery i raz podjechać podpisać?
  • Odpowiedz
JC97
JC97 09.04.2026, 13:48:28 via Wykop
  • 0
@Arivederczi: A co ma blokować? XD Ten kredyt już 2 razy refinansowałem. Całkowity koszt jakieś 850zł, jeśli w ciągu roku miałbym znowu refinansować to kolejny już 350, bo mam ważny operat. Na poprzednim refinansie w trochę ponad rok oszczędziłem jakieś 4000zł przy podobnym koszcie, a załatwiania z tym jest do kupy jakaś godzina-dwie. Aż takiej godzinówki nie mam, żeby się nie pochylić nad takim zwrotem XD
  • Odpowiedz
JC97
JC97 09.04.2026, 18:56:57 via Wykop
  • 1
@Arivederczi: Za jakieś 2h roboty nie mam na co narzekać.
  • Odpowiedz
niemiecki_agent
niemiecki_agent
08.04.2026, 22:01:04
  • 0
kto ma aktualnie wieksze szanse wygrac na wegrzech? ale tak na serio, wg danych, a nie koncert zyczen jak z trzaskowskim ( ͡° ͜ʖ ͡°)

te sondaze to ostatnio co raz bardziej rozstrzelone jeden z drugim, juz chyba sluza tylko do manipulacji i niczego wiecej xD

#polityka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 08.04.2026, 23:18:08 via Wykop
  • 0
@niemiecki_agent: Tam sondaże to jest totalne lotto. Masz część sondażowni opłaconych przez obecną władzę, część życzeniowo-opozycyjna i c--j wie tak naprawdę co z nich można wyczytać, bo ordynację mają dodatkowo tak porytą, że Tisza może wygrać o 10 p.p. i i tak nie mieć większości.
  • Odpowiedz
haloczymnieslychac
haloczymnieslychac
haloczymnieslychac
08.04.2026, 16:01:33
  • 0
#polityka
D------i podatek cukrowy żeby ludzie w---------i więcej słodzika XD
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 08.04.2026, 16:04:52 via Wykop
  • 0
@haloczymnieslychac: Ale wiesz, że napoje słodzone słodzikami też podatek cukrowy obejmuje?
  • Odpowiedz
JC97
JC97 08.04.2026, 16:16:23 via Wykop
  • 1
Wystarczy, że mają w składzie 20% soku i nie płacą. Pytanie czemu niektórym zamiast już dać te 20% soku bardziej oplaca się walić słodzik i chemię i płakać ze podatek cukrowy.


@fidelio-fidelio: Bo 20% soku to w cholerę dużo i mocno zmieniałoby smak. W Liptonie tak to obchodzą i smak jest kompletnie inny niż kiedyś.
  • Odpowiedz
JC97
JC97 08.04.2026, 18:04:06 via Wykop
  • 0
@fidelio-fidelio: A dobra, nie doczytałem o tych od dzika, to c--j z nimi, ich napoje jakiegoś rozpoznawalnego smaku nie mają, ale do takie coli czy czegoś to nie wyobrażam sobie, żeby dodali 20% soku.
  • Odpowiedz
DonGebels
DonGebels
08.04.2026, 11:08:33
  • 11
Cztery partię w Sejmie, Konfederacja Korony Polskiej z dwucyfrowym wynikiem, ciocia z jedno procentowym poparciem. Tak właśnie na naszych oczach zmienia się scena polityczna w Polsce. Efekt wymierania ludzi skażonych komuną, a to dopiero początek. Liczę na pozbycie się całkowicie popisu w 2031 roku.

#sondaz #wybory #sejm #bekazpisu #braun #konfederacja #polityka
DonGebels - Cztery partię w Sejmie, Konfederacja Korony Polskiej z dwucyfrowym wyniki...

źródło: sejmogb

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 08.04.2026, 11:18:12 via Wykop
  • 2
tak się skończy że PSL I 2050 wystartują z 1 listy z KO i będą mieli koło 44-45% (może i lewica do tego) co pozwoli im na samodzielne rządy.


@fidelio-fidelio: Przecież nawet w najbardziej optymistycznej wersji, gdzie 100% elektoratu 2050 i PSL przechodzi grzecznie do KO nie wychodzi tyle.
  • Odpowiedz
Czoso
Czoso
08.04.2026, 08:39:57
  • 23
Decydujące argumenty, które przeważyły o wyborze:

Nawrocki = dużo wyciska na klatę i nie lubi gejów.

Duda = ma ładną córkę. I mówi bez kartki.

Szumowski
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 08.04.2026, 08:41:43 via Wykop
  • 9
@Czoso: Fantastyczna Czwórka chłopskiego rozumu.
  • Odpowiedz
Mathas
Mathas
07.04.2026, 22:19:14
  • 4
#polityka #wojna

Czuć w powietrzu tą ekscytację, która była 4 lata temu. Wtedy też masa wykopków nie wierzyła, że coś się wydarzy i szła spać. Rano budzili się w innym świecie niedowierzając.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 07.04.2026, 22:34:56 via Wykop
  • 3
@brygadzistausmiechnietejpolski: Top 3 najbardziej z-------h spinów prawackich debili.
  • Odpowiedz
WscieklyIRozjuszonyManlet
WscieklyIRozjuszonyManlet
07.04.2026, 21:11:16
  • 8
#iran #usa #polityka #bekazprawakow

Ale trzeba przyznać, że jeśli obecny konflikt nie przekona zakutych łbów do energii odnawialnej, to im już nic nie pomoże ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 07.04.2026, 21:25:15 via Wykop
  • 0
@WscieklyIRozjuszonyManlet: Sądząc po naszych rodakach prędzej spodziewam się dopuszczenia do władzy jakiegoś trepa, który będzie gadał o pojednaniu się z Rosją, żeby mieć dostęp do taniej ropy.
  • Odpowiedz
panDario
panDario
07.04.2026, 16:37:25
  • 3
#wojna #polityka #bialydom #usa #trump #iran #izrael

Można się rozejść, przecież politycy nigdy by nas nie oszukali.
panDario - #wojna #polityka #bialydom #usa #trump #iran #izrael 

Można się rozejść, ...

źródło: xxxxxxxxxx

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 07.04.2026, 16:42:28 via Wykop
  • 5
@panDario: Jemu do tej 2 w nocy jeszcze 4 razy wszystko się odmieni.
  • Odpowiedz
mike-johnston
mike-johnston
07.04.2026, 16:24:44
  • 18
Czy PiSowcy zdejmą dzisiaj czerwone czapeczki MAGA czy będą jakoś tłumaczyć że eksterminacja milionów niewinnych ludzi albo całej ludzkiej cywilizacji jest dobra dla Polski?

#polityka #iran #wojna #bekazpisu #zdrajcyzprawicy #trump #zbrodniarzewojny
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JC97
JC97 07.04.2026, 16:29:15 via Wykop
  • 8
@mike-johnston: Przynajmniej lewaków d--a boli.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 22
  • Strona 3 z 22
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 03.08.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 05.10.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 21.10.2024

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking