Po dzisiejszych wzrostach wyjdę w okolice zera ze swoimi ETFami i plus niezły zysk na złocie. Miało być inwestowanie długoterminowe, a mam ochotę s--------ć z tego kasyna. #gielda
@MakaronowyStwor: takie komentarze są krzywdzące, nie pisz tak proszę. Wzbudza tylko obojętność w obywatelach. Trzeba siać oburzenie by demokracja mogła działać!
Siema, prowadzę badania do pracy magisterskiej - dlatego potrzebuję waszych odpowiedzi. Więc robię #rozdajo na 100 PLN bliczkiem. Losowanie za tydzień jednej osoby z plusujących ten wpis + screen w komentarzu, że wypełniłeś/aś ankietę.
Ankieta krótka i mam nadzieję przyjemna - temat zakupu nowego telefonu i znajomości marki. Link do ankiety: https://forms.gle/xoKGTNtrFVV1Dpyg7
- NCBiR ma budżet, jaki mają miasto Łódź czy Wrocław. Do wydania jest tam 5 miliardów rocznie. W porównaniu z tym wille ministra Czarnka to "drobne". Afera w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju stała się na tyle dużym problemem dla władzy, że do dymisji podał się wiceminister Jacek Żalek.
@corran: to co piszesz jest bardzo szkodliwym memem dla społeczeństwa - utwierdza społeczeństwo, że nic nie możemy zrobić. To nie jest prawda, nie musimy skończyć jako bezsilni obywatele niczym w Rosji czy Chinach. Opór zawsze ma sens! kropla drąży skałę, nigdy nie wiesz kiedy pojawi się efekt kuli śniegowej
@Swiecorek: po złożeniu takiego PIT-36L widzisz go gdzieś na e-urzędzie skarbowym? Pytam, bo poprzedni PIT-36 za 2020 jest widoczny, a L już nie...
Ja składałem przez wfirme i totalnie bez problemu. UPO jest, walidowałem dodatkowo przez Adobe z wtyczką edeklarację, chyba nawet 64bit. Ważne było, by to odpalać przez program, a nie przez przeglądarkę i działało od razu.
Rosyjskie władze postanowiły pomóc wdowom po żołnierzach zabitych na froncie wojny jaką Rosją rozpętała w Ukrainie. Wysokość jednak tej pomocy może bardziej wdowy zirytować niż im pomóc. W rosyjskich gazetach pojawiły się informacje o pomocy jaką rząd przeznacza dla wdów po jak to...
nie jestem rusofilem ani onucą, ale sprawdziłem newsa zanim przekazałem go dalej: - 11000 rubli jest za pochówek dowolnego obywatela, ale może być to kwota aż do 20k. Źródło prosto z ich prawa: https://tiny.pl/98256
- Za żołnierza mają osobny budżet, ale nigdzie jeszcze nie znalazłem jaka to jest kwota. Ta strona sugeruje, że aż 3mln rubli:
@LordMrok: nie jestem rusofilem ani onucą, ale sprawdziłem newsa zanim przekazałem go dalej: - 11000 rubli jest za pochówek dowolnego obywatela, ale może być to kwota aż do 20k. Źródło prosto z ich prawa: https://tiny.pl/98256
- Za żołnierza mają osobny budżet, ale nigdzie jeszcze nie znalazłem jaka to jest kwota. Ta strona sugeruje, że aż
W ostatnim czasie gros depozytów oprocentowanych jest dziś średnio na poziomie 0,5%. Tyle kosztuje banki pozyskanie finansowania. Tymczasem 3-miesięczny WIBOR sięga już 3,3%, a 6-miesięczny 3,78%. To siedmiokrotna przebitka.
#gielda