Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do #rodzice #tatacontent Jak sobie radzicie z nieprzespanymi nocami? Bo ja mam wyjątkowy z tym problem. Młody skończył już roczek, teoretycznie powinien już przesypiać całą noc, ale tak nie jest. Przespane były pojedyncze noce. I tak czasami są 2, czasami 3 pobudki. Niektóre trwają po 2 godziny. No i chodzimy potem zdenerwowani, zestresowani, czuć napięcie między mną i żoną (staram się ja wstawać, żeby ją odciążyć, też chodzi do pracy).

Co zrobić, żeby dziecko lepiej spało?

#dzieci #rodzicielstwo
chud - Mam pytanie do #rodzice #tatacontent Jak sobie radzicie z nieprzespanymi nocam...

źródło: Dziecko-budzi-si%C4%99-w-nocy-z-p%C5%82aczem-co-robi%C4%87-930x500

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przeczekać. Te wszystkie "dziecko w tym wieku powinno już..." są gowno warte. Mój ma 3 i dopiero mogę powiedzieć że jakoś to wygląda... Ale tez w 100% nie przesypia wszystkich nocy.
  • Odpowiedz
@Filip3k91: bardzo zły pomysł. Płacz to barrzo ważny element komunikacji dziecka z rodzicem. Jeżeli tak zrobisz to nie zasygnalizuje nastepnym razem że coś mu się dzieje.
  • Odpowiedz
@otacon: w najgorszym wypadku wystarczy że potem jego połowę może łazić po psychologach. Zaburzenia relacji z rodzicami wychodzą zawsze bokiem.
  • Odpowiedz
@chud Trzymać się stałego harmonogramu, wtedy jest mniej niespodzianek. Ale dzieci maja takie skoki rozwojowe co parę miesięcy że zupełnie wszystko się wywraca do góry nogami. 2h ja posiedze z dzieckiem a 2h żona. Dwie takie noce z rzędu i jest ciężko, ale w weekend staramy sie nadrobić.
zibizz1 - @chud Trzymać się stałego harmonogramu, wtedy jest mniej niespodzianek. Ale...

źródło: temp_file8082836766994620709

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@chud nic nie zrobisz, musisz to przeczekać, koło 3 roku życia zrobi się lepiej, dużo daje rezygnacja z drzemek w ciągu dnia, ale na to chyba za wcześnie.
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 0
@chud jest jeden patent, ale jak masz kuchnię indukcyjną to nie zadziała( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Klimbert potwierdzam. Nie wiem po co kupiliśmy łóżeczko. Do 3 lat spał z nami i nie wiem czym jest nieprzespana noc (protip to ofc szerokie łóżko min 180cm). Teraz już śpi u siebie w pokoju od 2 lat ale nadal w nocy/nad ranem przychodzi do nas.
Dla nas to była świetna opcja - my wyspani do pracy, dziecko wyspane, zero pobudek na dłużej w nocy niż 10-15 min.
A uprzedzając komentarze
  • Odpowiedz
@chud polecam na insta konto: cienwiatru
I ogólnie poczytać o śnie, rutynach itp

A jak se radzimy to idziesz spać wcześniej ;p gdy
potrzebujesz 8h snu to usypiasz wieczorem dziecko, szybko się ogarniasz i idziesz spać. I będziesz sumarycznie spał może 6 a może 9h ;)
  • Odpowiedz
@na_ulicy_maslo_trzaslo jak z drzemki zrezygnować wtf, roczne dziecko powinno mieć 2 drzemki na około 2,5h w ciągu dnia.

Są "normy" ile w jakim wieku powinno spać czy przybierać - nic nie bierze się z niczego.

@chud ile sumarycznie śpi w czasie doby? Może jest przemęczony. Polecam rutyny nocne, nam z każdym dzieckiem dużo dało przeniesienie do osobnego pokoju (zazwyczaj "wywalalismy" koło 8 miesiąca - brak obawy o śmierć łóżeczkową)
  • Odpowiedz
@chud: ok godzinę przed usypianiem żadnych intensywnych zabaw. Niech się wyciszy.
Po nocnym przebudzeniu minimalizuj bodźce. Żadnej zabawy, bajek, zagadywania itd. Starajcie się nie zapalać intensywnego światła.
Jeśli po przebudzeniu chce spać z wami, to mu pozwólcie. A jak zaśnie to chyc do łóżeczka z powrotem.
Miej przygotowane mleko do szybkiego rozpuszczenia i podania w dzioba żeby jak najkrócej trwała przerwa w śnie.
Trafił Ci się taki model. Musisz przetrzymać. Może kilka tygodni może miesięcy.
U nas nocne wędrówki trwały intensywnie przez prawie rok. Teraz jest
  • Odpowiedz
@na_ulicy_maslo_trzaslo ale ja mam więcej dzieci (ʘʘ)

No cóż a ja uważam że są normy budowlane, są normy jakie jest "normalne" zdrowie ciśnienie czy wyniki krwi u człowieka i tak wiem za są wyjątki, różne przypadki ale zdecydowana większość populacji mieści się w normach - poto one są ;)
  • Odpowiedz
@chud: najlepiej to by bylo byc bogatym, przed slubem jasno dac do zrozumienia, ze podzial obowiazkow jest jasny - on dba o pieniadze, ona o dzieci i nie mieszkac z zona i dzieckiem dopoki nie skonczy ono 4-5 lat

przynajmniej ja tak to widze jako chyba jedyna mozliwosc, zebym mogl rozwazyc kiedykolwiek zalozenie rodziny

a tak w bardziej przyziemnej sytuacji to nie potrafie dac sensownej rady
  • Odpowiedz
Młody skończył już roczek, teoretycznie powinien już przesypiać całą noc, ale tak nie jest.


@chud:
Ech po prostu trzeba przetrwać. O ile nie popełniacie jakiś dramatycznych błędów to może dziecko zwyczajnie tak ma.
Córka nie przesypiała całych nocy do 2 lat. Syn ma właśnie dwa latka... i dochodzi do wniosku, że na razie też nie będzie ich całych przesypiać xD. A jakiś czas temu miał momenty, że budził się o
  • Odpowiedz
ważna jest rutyna, szczególnie przed snem, jak najmniej bajek, zresztą nie pamiętam, żeby roczniak potrzebował jakiekolwiek bajki. Im mniejsze dziecko tym bardziej bajek nie potrzebuje bo ich zwyczajnie nawet nie rozumie. Tak więc 0 bajek, wyciszanie przed snem. Kolacja, kąpiel, jakaś książeczka przed snem. Małe światełko do spania. Można też dać ciepłą butlę z mlekiem przed snem.
  • Odpowiedz