Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do #rodzice #tatacontent Jak sobie radzicie z nieprzespanymi nocami? Bo ja mam wyjątkowy z tym problem. Młody skończył już roczek, teoretycznie powinien już przesypiać całą noc, ale tak nie jest. Przespane były pojedyncze noce. I tak czasami są 2, czasami 3 pobudki. Niektóre trwają po 2 godziny. No i chodzimy potem zdenerwowani, zestresowani, czuć napięcie między mną i żoną (staram się ja wstawać, żeby ją odciążyć, też chodzi do pracy).

Co zrobić, żeby dziecko lepiej spało?

#dzieci #rodzicielstwo
chud - Mam pytanie do #rodzice #tatacontent Jak sobie radzicie z nieprzespanymi nocam...

źródło: Dziecko-budzi-si%C4%99-w-nocy-z-p%C5%82aczem-co-robi%C4%87-930x500

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chud: ale budzi się z jakiego powodu? Jest głodny? Zasikany, zasrany? Coś go wybudza, tzn czy śpi sam w pokoju czy z wami? Czy młody jest nauczony rutyny nocnej? Co robicie jak się budzi w nocy? Za mało informacji żeby coś doradzić.
  • Odpowiedz
@Filip3k91: świetna rada, szczególnie jak ktoś mieszka w bloku a gonwiak wyje od godziny. Do OPa: regres snu w tym wieku jest normalny, wszystkie moje około roku miały etap urzędowania w nocy ( ͡° ͜ʖ ͡°) najczęsciej skorelowany z rozwojem mowy lub chodzenia. Trzeba przeczekać, niedługo będzie lepiej. Rad o wypłakiwaniu nie słuchaj, długotrwały płacz u dziecka może uszkadzać mózg, tylko nie pamiętam, dziecka czy rodzica
  • Odpowiedz
@marcysia025: wiem ze swietna, po 3 dniach moj mlody zaczal przesypiac cale noce bez zadnego problemu, wiec sasiedzi z bloku raczej wdzieczni ¯\(ツ)/¯

Uszkadzanie mozgu xD skad Wy to k---a bierzecie. Naczytacie sie p-----l a potem myslicie ze pozjadaliscie wszystkie rozumy.
  • Odpowiedz
@chud: co-sleeping i praktycznie nie mieliśmy żadnych nieprzespanych nocy. Czasem zdarzała się jedna pobudka w ciągu nocy (czasem na 15 min czasem na 2 godziny) ale było to rzadko.
  • Odpowiedz
@chud: nic nie zrobisz, u nas trwało 2-3 lata zanim zaczęła jako tako spać a o tak bywa różnie, trzeba się uzbroić w cierpliwość
  • Odpowiedz
@chud: jak wyglądają ostatnie 2 godziny przed snem? Może jest przebodżcowane i odreagowuje w nocy? Jakiś telewizor jest przed snem albo nawet po południu? Mozg taki nie umie jeszcze filtrować.U nas syn pełne noce przespał po 3 roku życia ale to były pobudki i spał z nami dalej, córka podobnie. Po roku też były dłuższe przerwy w nocy. Jam z tym żyć? Mówiłem sobie ze wszystko minie w końcu. Nie
  • Odpowiedz