Wpis z mikrobloga

Jak można w ogóle lubić pracować?
Przecież to jest definicja choroby psychicznej. Wyobraźcie sobie że m----n na plantacji bawełny mówi że mu tam bardzo dobrze, ma co robić cały dzień i w zamian są zaspokajane jego podstawowe potrzeby jak jedzenie, picie, miejsce do spania. Pomyślelibyście, że jakiś nienormalny.
Za to jak ktoś powie że lubi swoją pracę na etacie, czyli identyczna sytuacja jak niewolnictwo murzyna tylko dostosowane do realiów XXI wieku to niby jest normalny? XDDD

#korposwiat #praca #pracbaza

jaki masz stosunek do swojego niewolnictwa (pracy na etacie)

  • nienawidzę 21.6% (1223)
  • nie lubię 25.7% (1456)
  • neutralny stosunek (jestem lekko chory psychicznie 29.6% (1676)
  • lubię (jestem mocno chory psychicznie) 23.0% (1303)

Oddanych głosów: 5658

  • 147
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jacekparowka może i niewolnictwo ale przynajmniej mam wybór co do pracy jaką wykonuje by była maksymalnie komfortowa czy znośna, a nie że albo pole bawełny albo umrę z głodu albo mnie zmusza batem do pracy na polu. Wybierając co się robi zawodowo można nawet trafić tak że się tą pracę lubi robić. Też dzięki temu wyborowi można pracować za większe lub mniejsze pieniądze a nie że to tylko praca za jedzenie,
  • Odpowiedz
@jacekparowka: trzeba było się uczyć to byś miał fajną pracę i nawet nie mów mi, że twoich starych nie było stać na szkołę, bo ludzie w gorszej sytuacji sobie radzili
  • Odpowiedz
@jacekparowka Porównanie z d--y. Powinieneś nie do murzyna na plantacji tylko do murzyna w Afryce na sawannie, który musiał w dzień gonić za antylopą albo zbierać robaki z ziemi żeby nie umrzeć z głodu. Tylko nikt poza prawami natury go do tego nie zmuszał.
  • Odpowiedz
Wystarczy świadomie podejmować decyzje co chce się robić w życiu a nie oddawać się w objęcia losu i robić po jakichś żabkach za psie pieniądze. Praca to tylko i wyłącznie dodatek do życia a nie samo życie. 90% ludzi nawet nie planuje swojej kariery ani nie podejmuje świadomych wyborów. Potem jęk i wycie, że robią po magazynach za 4k :D
  • Odpowiedz
@jacekparowka: Zalezy jaka prace. Jak ktos jest np. drwalem na 1 etat i se przez 8 godzin moze odpoczac od rodziny w lesie, to bedzie lubic swoja prace. Tyle ze w Polsce drwalem sie jest raczej na poltora etatu, bo bez nadgo rodziny nie utrzymasz
  • Odpowiedz
musisz być śmieciem etatowym 8 godzin dziennie bo inaczej cię nie stać na normalne życie z zaspokojonymi PODSTAWOWYMI POTRZEBAMI


@jacekparowka: właśnie o to się rozchodzi, że nie musisz. To Twój wybór. Ja na przykład wybrałam sobie pracę na część etatu i pracuję 2-4 dni w tygodniu w zależności od mojego zapotrzebowania i mi to na podstawowe potrzeby wystarcza. Jak planuję wyjazd na wakacje, to przez kilka tygodni robię po 4
  • Odpowiedz
Jak można w ogóle lubić pracować?


@jacekparowka: normalnie, wystarczy mieć fajną pracę w której się robi to co się lubi i masz satysfakcję z dobrze wykonanego zadania/pokonanego wyzwania. Tak sobie myślę, że nawet gdybym wygrał w totka, to zdecydowanie wolałbym sobie znaleźć jakąś pracę bo bez sensu tak nie mieć nic do zrobienia. No chyba że ktoś ma jakieś zajebiste hobby które potrafi go totalnie pochłonąć - spoko, jestem w
  • Odpowiedz
@jacekparowka: bo problemem nie jest praca. Problemem jest państwo które za dużo zabiera. Ludzie lubią mieć pieniądze, lubią robić coś w czym są dobrzy. I jest konieczność osadzenia tego w jakichś ramach, żeby dziki kapitalizm nas nie zeżarł. Niestety koszty tych "ram" są za duże, a jak ktoś to kwestionuje to go od razu szeregują jako ekonomicznego "konfederatę".
  • Odpowiedz