Wpis z mikrobloga

Ogólnie #straz to są jakieś cybrogi. 20 jakiś pod specjalizacji no wszystko zrobią. Masz zawał? Chłopie ogarniemy
Trza cię wyciągać z fury r--------j na drzewie? Pewnie.
Powódź na jakiś kajakach, nurkowanie, polatamy se jeszcze śmigłowcem i się z niego spuścimy (na liniach).
Zaufanie społeczne 90%+. Zazwyczaj po prostu mili, skromni i profesjonalni.

Czemu kazda służba mundurowa po prostu nie może taka być xD? Przecież od razu lepiej by się żyło w tym kraju

A no i OSP, które robi za friko albo za 30zl

#powodz
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RwandyjskiFront: Nie wiem, może trzeba mieć jakiś zestaw cech odpowiednich by zdecydować się na taką służbę. Twoim zadaniem jest pomagać innym. Jak pomyśle to zazwyczaj w rodzinie czy po znajomych, na strażaków idą właśnie takie poczciwe chłopy do rany przyłóż.

Z policja jest inaczej, często idą jakieś sebki, cwaniaki, "twardziele"

Ratownicy też raczej są znieczuleni bo taka natura pracy w służbie zdrowia, często przykra, niewdzięczna.

Strażacy myślę mniej też obcują
  • Odpowiedz
@RwandyjskiFront: Mam w rodzinie zarówno strażaka jak i policjanta. Ostatnio trochę popiliśmy i sporo ciekawych rzeczy naopowiadali jak wygląda codzienna praca jednego i drugiego. Niestety byłem mocno wypity to nie mogę przytoczyc konkretnych przykładów xD ale wnioski były takie, że straż ma trochę lepszy hajs i nieco lepsze przywileje emerytalne oraz mniej roboty na codzien, a papierkowej to już w ogóle no i właśnie cieszy się dużym szacunkiem w społeczeństwie.
  • Odpowiedz
@RwandyjskiFront: wszystko zależy. U strażaka praca to często tylko przerwa w wypoczynku podczas dyżuru. W porównaniu do pogotowania, które z--------a cały czas, strażacy piją herbatki i wyjeżdżają okazyjnie na wyjazdy, zarabiając więcej. Dlatego jest taki popyt na pracę w straży a w ratownictwie biednie. Cieszą się większym szacunkiem, mimo że robią co do zasady o wiele mniej niż ratownicy. Miałem styczność że strażakami, którzy jedyne co robili to pili, bili
  • Odpowiedz