Wpis z mikrobloga

Wykopki wytłumaczcie mi jaki jest sens ODBUDOWY infrastruktury, domów itp. w tych wszystkich miejscowościach podgórskich typu Głuchołazy itp.? Już są apele o pomoc kasę na remonty itp. Synoptycy i spece od klimatu alarmują, że takie zjawiska będą się powtarzać coraz częściej, a tych miejscowości ponoć nie da się skutecznie ochronić przed takimi zjawiskami. Przecież to jest jakaś amba, bo scenariusz będzie się regularnie powtarzał. Ci sami ludzie byli w tych samych miejscach zalani w 97 roku, a teraz mamy powtórkę z rozrywki.

Tym ludziom jak najbardziej trzeba pomóc, ale IMO absolutnie nie na zasadzie, żeby sobie w tym samym miejscu dom wyremontowali/odbudowali…

#powodz #niepopularnaopinia
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kuba-rozpruwa:

Ale co zrobisz jak nic nie zrobisz? Tutaj nie ma złotej rady. Rozdać mieszkania tylu ludziom? Wysiedlić ich? Co można zrobić?


Ale czemu to my mamy cokolwiek robić?

Mieli 25+ lat by wyciągnąć wnioski z 97. Mogli się z 10x wynieść. Albo chociaż ubezpieczyć.
  • Odpowiedz
  • 0
@Szmalu @kuba-rozpruwa @Mihaueck W USA są gigantyczne zmiany i wymogi w budownictwie tam gdzie są huragany i pożary. Więc to wcale się tak nie powtarza

Wg mnie zakaz budowy/odbudowy wszędzie gdzie coś w tych powodziach zmiotło. Kamienice i domy które przetrwały OK ale też są wnioski do modernizacji. Widziałem w Danii jak zalało i np biurowiec za oknami miał wodę na metr i nic się nie działo
  • Odpowiedz