Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Panowie korpo-kołchoźnicy czy wy lubicie swoją pracę? Czy to jest to co zawsze chcieliście robić?
Mimo, że zmieniałem już kilka #korpo to i tak z wiekiem czuje tylko wypalenie a na myśl o korpo robi mi się niedobrze. Być może to kwestia, że mam bardziej duszę artystyczną aniżeli zamiłowanie do cyferek i budowania raportów. Z wiekiem bardziej cenie sobie czas wolny, brak presji, swobodę i pracę w swoim tempie. Do korpo trafiłem przypadkiem, a że mogę zarobić więcej niż w "zwykłej" pracy to tak siedzę od kilku lat ale coraz więcej rzeczy mnie irytuje, coraz bardziej robie na minimum a zewsząd słychać, że trzeba ciąć koszty i wszystko automatyzować a jeszcze trzeba robić szkolenia i rozwijać się w imię firmy.

Kiedyś radzono kończ studia, ucz się języków (i to działało), potem idź w IT (chyba się dezaktualizuje) a teraz..? Nawet jakbym chciał coś zmienić to nie wiem na co. Nie wiem jaka jest teraz ścieżka żeby mieć fajną pracę, co będzie potrzebne za X lat. Na pewno nie chciałoby mi się robić studiów lekarskich czy prawniczych bo już nie te lata i nie ta głowa.

#zalesie #przemyslenia #praca #korposwiat #przegrywpo30tce #depresja #nerwica #zarobki #inflacja #pieniadze #rozwojosobisty #blackpill #wypalenie #it #programowanie #nauka #przegryw


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Panowie korpo-kołchoźnicy czy wy lubicie swoj...

źródło: maxresdefault

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na pewno nie chciałoby mi się robić studiów lekarskich


@mirko_anonim: to i dobrze, bo ja nie chciałbym być obsługiwany (nie mylić z leczony) przez człowieka który poszedł w to wyłącznie dla pieniędzy
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja lubię swoją pracę, jeżdżę tirem przez 8.5-9 miesięcy w roku a 3-3.5 miesiąca to Bajlando w ciepłych krajach w zimę.
Żyć nie umierać, do tego ekspedycja bikepackigowa i czas mega zwalnia więc 1 rok mam wrażenie trwa 3-4 lata
  • Odpowiedz
@DrGreen_2: a jakie Ty masz? mała firma projektowa IT to wyciska programistę jak cytrynę, bo dla nich płacić X i żeby ziomek robił mało to jest skandal plus ciągle tam na spinie trzeba robić nie raz w weekend bo się to wszystko rozwija i trzeba dowozić

fajna opcja dla kogoś kto chce się dużo nauczyć w szybkim czasie

a duże korpo to powoli na spokojnie, zanim dostaniesz dostępy do kodu,
  • Odpowiedz
@Dietetyq: pracuje w fajnym e-com start upie w UK i mogę powiedzieć same dobrze rzeczy! Nikt nikogo nie ciśnie, dezycję podjemnowane często są wspólnie razem z właścicielami. Praca zdalna czy w biurze jak kto chce, do tego dobra kasa, ogromna elastyczność, brak idiotycznych spotkań, udziały w firmie itd.

Tak, mamy różne doświadczenia!
  • Odpowiedz
start upie w UK i


@DrGreen_2: no to w UK a nie w PL - u nas to jest januszerka raczej w tym obszarze, oczywiście nie pracowałem w każdej jednej firmie możliwej tak więc niech OP sam rozsądzi co mu lepiej pasuje
  • Odpowiedz