Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko195
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

459

Niemcy i Czechy nie udzielają pozwolenia na lądowanie prezydentowi Tajwanu

Niemcy i Czechy nie udzielają pozwolenia na lądowanie prezydentowi Tajwanu

Niemcy i Czesi tak się boją reprymendy z Pekinu, że uznali lądowanie samolotu za problematyczne. Przy tym zarówno Frankfurt (bo o to lotnisko chodzi), jak i Praga mają regularne połączenia z Tajwanem, samoloty kursują w zasadzie dzień w dzień. To kolejny taki incydent po odwołanej osatnio podróży.

daunowix
daunowix
daunowix
z
taiwannews.com.tw
dodany: 30.04.2026, 11:45:35
  • #
    niemcy
  • #
    czechy
  • #
    tajwan
  • #
    chiny
  • #
    geopolityka
  • 81
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (81)

najlepsze

jack_
jack_
30.04.2026, 11:56:12 via Wykop
  • 219
Odciąć obu od elektroniki z Tajwanu i się skończy rumakowanie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

daunowix
daunowix
daunowix
Autor
30.04.2026, 12:06:40 via Wykop
  • 56
@jack_: No i zaraz będę dzwonić do Taipei z pytaniem czy nie chcą czegoś z Avonu xD
  • Odpowiedz
ostatni
ostatni
ostatni
30.04.2026, 12:04:27 via Wykop
  • 94
demokracje... rządy prawa... pouczają innych...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

stroggoslaw
stroggoslaw
stroggoslaw
30.04.2026, 19:50:54 via Wykop
  • 23
demokracje


@ostatni: to jeden wielki pic na wodę
  • Odpowiedz
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
04.05.2026, 09:31:00 via Wykop
  • 1
@Hanys_Mori:

mieli by traktować lot tej osoby jako lot dyplomatyczny nieistniejącej głowy państwa nieistniejącego

no dobra, ale jeśli typek jest "nikim" to czemu go blokują? jak sobie Musk leciał odrzutowcem to też go zablokujemy bo nie jest prezydentem istniejącego państwa?
  • Odpowiedz

SCAInet
SCAInet
30.04.2026, 19:42:02 via Wykop
  • 69
Skoro nie ma prezydenta Tajwanu to lot którym leci jest zwykłym lotem cywilnym, więc nie ma powodu by nie pozwalać mu lądować.
Skoro jednak nie udzielają mu pozwolenia, to znaczy, że traktują ten lot jak dyplomatyczny. a skoro tak to uznają prezydenta Tajwanu.
Jednocześnie okazują strach przed ChRL jak i godzą w politykę jednych Chin.

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

stroggoslaw
stroggoslaw
stroggoslaw
30.04.2026, 19:54:14 via Wykop
  • 17
@SCAInet:
stroggoslaw - @SCAInet:

źródło: comment_ESs7jIk3PcIN0G6NIjuvZ8jYM2ODuqeg

Pobierz
  • Odpowiedz
Czesterek
Czesterek
30.04.2026, 21:05:59 via Wykop
  • 4
@SCAInet: No właśnie. Po co informuje kraje i się pyta? Niech sobie kupi bilet i leci ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz

NaMoment
NaMoment
NaMoment
30.04.2026, 17:21:47 via Wykop
  • 57
Nie boją się pekinu, a boją się braku przelewu z pekinu, ot taka prawda. Nie oszukujmy się, w większości przepisów EU jest jednostronnie posuwana w dupolca przez puchatka. Ciekawe czemu? Może dzięki oficjalnie 300k lobbystów w parlamencie.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PolakRodakAfrykaner
PolakRodakAfrykaner
30.04.2026, 17:34:41 via Wykop
  • 4
@NaMoment:

Nie boją się pekinu, a boją się braku przelewu z pekinu, ot taka prawda.

Można powiedzieć, że na jedno wychodzi.
  • Odpowiedz
majk3l
majk3l
30.04.2026, 19:53:49 via Android
  • 0
@martwa_za_zycia: a ja nie pytałem.
  • Odpowiedz
malkontent
malkontent
30.04.2026, 16:01:41 via Android
  • 37
Oooooo niemiaszki nadal myślą, że będą w Chinach sprzedawać swoje gorszej jakości i droższe auta premium. Ale to słodkie (。◕‿‿◕。)
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Miszczu_wszystkiego
Miszczu_wszystkiego
30.04.2026, 18:31:54 via Wykop
  • 17
@malkontent: lmao gorszej jakości od czego? od chińskiego złomu? raczysz żartować
  • Odpowiedz
Bord
Bord
Bord
30.04.2026, 19:00:09 via Wykop
  • 7
Uuuu juz sie specjalisci poaktywowali, kupujcie tam sobie te gówienka w ładnym papierku. Powodzenia z serwisem potem jest w tym temacie bardzo ciekawie.
  • Odpowiedz
niecodziennyszczon
niecodziennyszczon
niecodziennyszczon
30.04.2026, 12:50:50 via Wykop
  • 20
Tak się kończy uzależnienie od plugawego chinolstwa
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

maniek-maniewski
maniek-maniewski
maniek-maniewski
30.04.2026, 11:56:33 via Wykop
  • 18
Z Niemcami jest tak, ze potrafią przełamać strach wyłącznie jak coś trzeba ukraść. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fuji
fuji
30.04.2026, 18:27:44 via iOS
  • 8
Polska powinna sama zaproponować, że przyjmiemy prezydenta Tajwanu, nawet z oficjalną wizytą, a Chińczykom powiedzieć, że jak im się coś nie podoba, to niech sobie puszczają pociągi cargo przez inny kraj ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

EmDeCe
EmDeCe
30.04.2026, 16:38:43 via Android
  • 7
Na Litwie nie mógł lądować? Oni chętnie by Tajwańską głowę przyjęły. Ciekawe dlaczego do Polski się nie zgłosili, czy my także byśmy się wystraszyli?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

daunowix
daunowix
daunowix
Autor
30.04.2026, 19:15:05 via Wykop
  • 12
@Naczelny_Cenzopapista: dopiero co w Łodzi gościliśmy z pół roku temu delegację o charakterze dość oficjalnym, była Cynthia Kiang, Wiceminister ds. Relacji Ekonomicznych Tajwanu
  • Odpowiedz
lukasol84
lukasol84
30.04.2026, 21:59:42 via Wykop
  • 0

Komentarz usunięty przez autora

Kulfonix
Kulfonix
30.04.2026, 20:42:25 via iOS
  • 6
A ja bym udzielił lądowania dla Pana Prezydenta Tajwanu. ʕ•ᴥ•ʔ Szkoda że nie mam lotniska, chętnie bym go ugościł wraz ze świtą, pysznej strawy dał dla chuopa i porozmawiał o nowinkach gombuderowych ༼ຈل͜ຈ༽
Może jakiś deal typu podzespoły gombuderowe + piękne kobiety z Taiwanu w zamian za sól z Wieliczki i wungiel ze Śląska, ale by było… jusz mi łodyga dyga, o cholera ༼ຈل
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
3979
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3177
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3128
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3056
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2627
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #polska
  • #europa
  • #emigracja
  • #historia
  • #neuropa
  • #gospodarka
  • #francja
  • #ciekawostki
  • #berlin
  • #heheszki
  • #holandia
  • #usa
  • #wydarzenia
  • #iiwojnaswiatowa
  • #4konserwy

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking