@WhiskeyIHaze: czyli pozwolimy oligarchą kumulować astronomiczne majątki które pozwolą im do dociskania klasy średniej i niższej oraz do korumpowania polityków by ich chronić. świetny pomysł.
@adam-kminek: no według mnie lepszy niż r--------e emerytur setkom milionów ludzi xD Bo nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że jak firma ma mcap na poziomie 10x a ty sprzedasz akcje za x to mcap nie będzie wynosił 9x tylko może spaść do np. 5x. I nagle miałeś odłożone w etf na sp500 50k a po tej genialnej akcji przekazania do państwa x twoje konto pokazuje, że masz 40k. Takie
@WhiskeyIHaze: Finansowi analfabeci robią emerytury oparte na funduszach inwestycyjnych zamiast normalnych emerytur które to fundusze przy pierwszym lepszym wstrząsie jak w 2008 wyparowują, ale zapomniałem zły ZUS przecież bankrutuje od 30 lat.
Komentatorzy, jako mankament projektu, wskazują również to, że nie obejmuje firm i dużych graczy rynku — ich mieszkania używane w działalności gospodarczej pozostają opodatkowane tak jak dotychczas (Łukasz Firek). Nie obejmuje też deweloperów i funduszy skupujących nieruchomości.
Już wiesz dlaczego? Wystarczyło przeczytać artykuł który wkleiłeś.
Finansowi analfabeci robią emerytury oparte na funduszach inwestycyjnych
@adam-kminek: no tak bo te ppk czy jakieś inne 3 filary to c--j tam xd ZUS najlepszy a jakiekolwiek oszczędzanie, żeby nie musieć z---------ć do 70 roku życia to wymysły miliarderów xd
@Maro88z: kwik bogoli albo sprzedajnej lewicy itp towarzystwa. Jak jest kwik pospólstwa to każdy p0lityk zlewa. Tylko gilotyna ma przekonujące argumenty. Do tego nawet do 20% można przewalić na areczka i mariolke to wałek a nie kataster. Ordynarny wał w celu obrabowania ludzi jeszcze bardziej. Jak by chcieli co zdziałać to kataster musiałby być nie przerzucalny np od 30-50%.
@umcumcumcbejbe: jak to jak, zajebią dumpa akcji (z giełdy wyparują biliony dolarów), tak samo obligacje przez co państwo będzie musiało płacić większy % za swój dług, a chałupy za 70 milionów zostaną przerobione na ośrodki dla bezdomnych, meneli i ćpunów.
@wloczykij83: ew. trust, który nie jest osobą więc pewnie by go to nie dotyczyło xd Ci ludzie co wymyślają takie propozycje nie mają pojęcia o tym jak świat funkcjonuje.
@duzy_krotki: Czyli zakazać np. kupowania akcji Tesli, a jak wartość akcji skoczy tak wysoko, że jakiś typ posiadający jakiś pakiet akcji stanie się miliarderem, to będziesz mu te akcje zabierał, a jak spadnie to oddawał, czy jak to zrobić?
źródło: isnt-this-extremely-uneducated-inflation-will-catch-up-v0-0ivxk7dd25yg1
PobierzKomentarz usunięty przez moderatora
Bo nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że jak firma ma mcap na poziomie 10x a ty sprzedasz akcje za x to mcap nie będzie wynosił 9x tylko może spaść do np. 5x. I nagle miałeś odłożone w etf na sp500 50k a po tej genialnej akcji przekazania do państwa x twoje konto pokazuje, że masz 40k. Takie
https://businessinsider.com.pl/prawo/podatki/podatek-katastralny-lewicy-wzbudzil-burze-polacy-oburzeni-nowym-projektem-w-sejmie/4klx73m
na glownej to samo
No ty za to jak widać jesteś finansowym vadamecum xDD.
Już wiesz dlaczego? Wystarczyło przeczytać artykuł który wkleiłeś.
@adam-kminek: no tak bo te ppk czy jakieś inne 3 filary to c--j tam xd ZUS najlepszy a jakiekolwiek oszczędzanie, żeby nie musieć z---------ć do 70 roku życia to wymysły miliarderów xd
@Maro88z: kwik bogoli albo sprzedajnej lewicy itp towarzystwa. Jak jest kwik pospólstwa to każdy p0lityk zlewa. Tylko gilotyna ma przekonujące argumenty. Do tego nawet do 20% można przewalić na areczka i mariolke to wałek a nie kataster. Ordynarny wał w celu obrabowania ludzi jeszcze bardziej. Jak by chcieli co zdziałać to kataster musiałby być nie przerzucalny np od 30-50%.
@umcumcumcbejbe: jak to jak, zajebią dumpa akcji (z giełdy wyparują biliony dolarów), tak samo obligacje przez co państwo będzie musiało płacić większy % za swój dług, a chałupy za 70 milionów zostaną przerobione na ośrodki dla bezdomnych, meneli i ćpunów.
Czyli zakazać np. kupowania akcji Tesli, a jak wartość akcji skoczy tak wysoko, że jakiś typ posiadający jakiś pakiet akcji stanie się miliarderem, to będziesz mu te akcje zabierał, a jak spadnie to oddawał, czy jak to zrobić?