Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko182
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

347

DARMOWA mapa cen paliw PaliwoMapa.pl - aktualizacje

DARMOWA mapa cen paliw PaliwoMapa.pl - aktualizacje

Cześć Mirki i Mirabelki! Trochę dłubałem przy swoim projekcie https://paliwomapa.pl/ i wjechało sporo konkretnych zmian (od ostatniego posta) na stronie. Łapcie małe podsumowanie tego, co nowego wrzuciłem: Przykład jednej ze 118 stacji z automatyczną aktualizacją cen: Zachęcam do odwiedzenia strony

PanStworzyciel1996
PanStworzyciel1996
z
wykop.pl
dodany: 30.04.2026, 13:49:51
  • #
    polska
  • #
    motoryzacja
  • #
    ekonomia
  • #
    ciekawostki
  • #
    paliwo
  • 95
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki i Mirabelki!

Trochę dłubałem przy swoim projekcie https://paliwomapa.pl/ i wjechało sporo konkretnych zmian (od ostatniego posta) na stronie. Łapcie małe podsumowanie tego, co nowego wrzuciłem:

  • Automatyczne ceny: W systemie lata już ponad 118 stacji z w pełni automatycznymi aktualizacjami cenników. Dodatkowo wpadły też stacje benzynowe (m.in. Skierniewice, Kutno, Gostynin itd.), gdzie to same stacje bezpośrednio aktualizują u nas swoje ceny.
  • Szybkie logowanie Google: Dodałem logowanie przez konto Google (OAuth), żeby można było wejść dwoma kliknięciami, bez konieczności pamiętania kolejnego hasła do kolekcji.
  • Ranking i "Zaufany Użytkownik": Wprowadziłem ranking dla społeczności. Jeśli jesteście aktywni i rzetelnie wrzucacie ceny, możecie wbić rangę Zaufanego Użytkownika.
  • Dodawanie cen bez czekania na admina: Co daje wyższa ranga? Możecie aktualizować ceny, a te publikują się na stronie z automatu, bez czekania na moją weryfikację. (Dla bezpieczeństwa wprowadziłem oczywiście progi – jak ktoś dla żartu wpisze 20 zł za litr, to system to zablokuje, żeby uniknąć trollowania i literówek).

Przykład jednej ze 118 stacji z automatyczną aktualizacją cen:

Zachęcam do odwiedzenia strony, przeklikania nowości i zostawienia feedbacku w komentarzach. Konstruktywna krytyka od Wykopków zawsze w cenie! :)

#motoryzacja #ekonomia #paliwo #samochody #kierowcy #polska

Treści powiązane (2)

Fuelio - apka na Andka i iOS, bardziej rozbudowane i lepsze
Caban1908
z fuel.io
  • 13
Kilkuletni projekt z cenami paliw, mapą i bez logowania
sigillum
z cenypaliw.fyi
  • 1

Komentarze (95)

najlepsze

CherryJerry
CherryJerry
30.04.2026, 18:32:32 via Wykop
  • 40
Wykopałem to znalezisko, ale żeby już przy 16 wykopach było na głównej to chyba przesada. Mendokracja jest chyba bardzo zdesperowana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PanStworzyciel1996
PanStworzyciel1996
Autor
30.04.2026, 22:07:24 via Android
  • 2
@CherryJerry: dzięki za wykopanie, ja też się tego nie spodziewałem 🤣
  • Odpowiedz
MamByleJakiNick
MamByleJakiNick
MamByleJakiNick
30.04.2026, 23:04:43 via Android
  • 35
@PanStworzyciel1996 jednej rzeczy mi brakuje - daty ostatniej aktualizacji na widoku stacji. Wchodzę na stację, widzę ceny, ale pytanie - na jaki dzień to są ceny? W mniejszych miejscowościach mogą być rzadziej aktualizowane, przez co nie do końca zgodne z rzeczywistością
MamByleJakiNick - @PanStworzyciel1996 jednej rzeczy mi brakuje - daty ostatniej aktua...

źródło: temp_file3498836858930861522

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PanStworzyciel1996
PanStworzyciel1996
Autor
01.05.2026, 05:17:12 via Android
  • 0
@MamByleJakiNick: jak widzisz takie ceny to nie były one nigdy aktualizowane ręcznie, jeśli ktoś wpisywał aktualizacje ręcznie to jest data aktualizacji pod każdym dostępnym paliwem
PanStworzyciel1996 - @MamByleJakiNick: jak widzisz takie ceny to nie były one nigdy a...

źródło: 13460

Pobierz
  • Odpowiedz
PanStworzyciel1996
PanStworzyciel1996
Autor
01.05.2026, 05:21:04 via Android
  • 0
@MamByleJakiNick: tutaj masz też widok stacji automatycznie aktualizowanych
PanStworzyciel1996 - @MamByleJakiNick: tutaj masz też widok stacji automatycznie aktu...

źródło: 13461

Pobierz
  • Odpowiedz

przemek-samczuk
przemek-samczuk
01.05.2026, 12:05:51 via Wypiek
  • 4
Myślałeś żeby sprzedać się yanosikowi?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

YarpenZid
YarpenZid
01.05.2026, 12:59:34 via Wykop
  • 2
@przemek-samczuk: dziwnie piszesz sprzedać się policji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
PanStworzyciel1996
PanStworzyciel1996
Autor
01.05.2026, 13:15:50 via Android
  • 10
@przemek-samczuk: za 5 milionów każdemu się sprzedam
  • Odpowiedz

Bakx
Bakx
Bakx
01.05.2026, 11:36:46 via Android
  • 2
Fuelio jest płatne i IMHO gorsza aktualizacja cen
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

szoorstki
szoorstki
09.05.2026, 06:39:24 via Wykop
  • 0
@Bakx: jak płatne jak za darmo korzystam?
  • Odpowiedz
Bakx
Bakx
Bakx
01.05.2026, 11:26:17 via Android
  • 2
Fajny kącik kierowcy ze zniżkami na każdej stacji - wszystko w 1 miejscu
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PanStworzyciel1996
PanStworzyciel1996
Autor
01.05.2026, 13:16:22 via Android
  • 1
@Bakx: dzięki! Po majówce wrzucę aktualizacje kącika kierowcy :)
  • Odpowiedz
osobliwosc
osobliwosc
01.05.2026, 16:54:33 via Wykop
  • 1
Dziękuję! Skorzystałem i będę korzystał! Bardzo fajny interfejs - pozwala na naprawdę wiele. Troszeczkę problem z opóźnionym wczytywaniem najniższych/najwyższych/średnich cen w danym obszarze po oddaleniu mapy, ale rozumiem, że technika nie pozwala na więcej. Dziękuję! Poleciłem znajomym!
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PanStworzyciel1996
PanStworzyciel1996
Autor
01.05.2026, 17:07:49 via Android
  • 1
@osobliwosc: bardzo dziękuję :)
Jeśli chodzi o czas wczytywania to ogranicza mnie budżet, aczkolwiek wprowadzam optymalizacje, które realnie wpływają na responsywność
  • Odpowiedz
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch
01.05.2026, 08:12:59 via Android
  • 1
Ma to sens, zwlaszcza jak ceny malsymalne sa regulowane.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Uzytkownik_testowany
Uzytkownik_testowany
Uzytkownik_testowany
01.05.2026, 06:34:46 via iOS
  • 1
Jak studiowałem 20 lat temu, to był mój pomysł na projekt i komercjalizacje. Ale pojawiło się wiele problemów, w tym najważniejszy:
1. Jak pozyskiwać dane ze stacji? Nie było wtedy tak popularnych komunikatorów, nie każdy miał internet w telefonie albo miał “na monety”.

Było kilka pomysłów poza community wokół aplikacji
- oferowanie części zysku pracownikom stacji gdy projekt już wystartuje by sami wrzucali ceny ze swoich stacji.
- wynajęcie studenta który wsiadałby na rower
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Rwa_mac
Rwa_mac
Rwa_mac
01.05.2026, 10:22:21 via Wykop
  • 0
wypuszczeniu aplikacji na Androida


@PanStworzyciel1996: nie rób tego, ja nie rozumiem tego trendu na aplikacje na telefon XD wolę możliwość wejścia na x stronę z pc i z telefonu ja witrynie www
  • Odpowiedz
Uzytkownik_testowany
Uzytkownik_testowany
Uzytkownik_testowany
05.05.2026, 09:13:58 via iOS
  • 0
@PanStworzyciel1996: imo tylko nielicznym właścicielom stacji zależy na jawności cen. W sieciach to nie oni je ustalają. Tylko się.
  • Odpowiedz
Belzebub
Belzebub
30.04.2026, 22:46:28 via Wykop
  • 1
@PanStworzyciel1996 gratulacje zawsze tego szukalem w necie ale juz nie jest to az tak niezbedne jak kiedys bo teraz co dziennie w gazecie podaja ceny paliw na jutro ale i tak przydatne. Powiedz mi jest jakieś rządowe API ktore sie przyczynilo do stworzenia tego? czy to orlen i inne stacje udostepniaja przez api?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PanStworzyciel1996
PanStworzyciel1996
Autor
30.04.2026, 22:48:41 via Android
  • 1
Cześć! @Belzebub
Bardzo dziękuję za tak miłą opinie :)

Niestety brak rządowego API, żadne większe sieci nie udostępniają swoich cen publicznie - czasem robią to franczyzobiorcy ale przeważnie mniejszych sieciówek typu AVIA bądź Moya
  • Odpowiedz
ipkis123
ipkis123
01.05.2026, 05:30:47 via Wykop
  • 1
ale juz nie jest to az tak niezbedne jak kiedys bo teraz co dziennie w gazecie podaja ceny paliw na jutro ale i tak przydatne.


@Belzebub: Podają maksymalne ceny na stacjach. Wiele stacji ma taniej niż maksimum
  • Odpowiedz

Abrez
Abrez
30.04.2026, 22:16:47 via Wykop
  • 1
To jest ciekawe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Abrez - To jest ciekawe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: obraz

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PanStworzyciel1996
PanStworzyciel1996
Autor
30.04.2026, 22:20:35 via Android
  • 5
@Abrez: dane są pobrane z OpenStreetMaps - sam widziałem, że pojawiają się takie babole na mapie i na bieżąco staram się usuwać duplikaty. Proszę jak możesz to zgłoś błędy w danych stacji i zaznacz, że jest zamknięta, lub napisz to w opisie. Z góry bardzo dziękuję! :)
  • Odpowiedz
PanStworzyciel1996
PanStworzyciel1996
Autor
30.04.2026, 22:34:19 via Android
  • 2
@Abrez: zgłoś byle którą, ja to sam zweryfikuje i usunę tą niewłaściwie oznaczoną :)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
3332
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3173
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3110
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3051
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2623
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking