Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko223
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
To Znalezisko zostało wyrzucone
Duplikat: https://wykop.pl/link/7937017/ministra-kultury-podpisala-rozporzadzenie-ws-oplaty-reprograficznej

818

"Podatek od smartfonów" zatwierdzony.

"Podatek od smartfonów" zatwierdzony.

Minister Marta Cienkowska podpisała rozporządzenie dotyczące opłaty reprograficznej, potocznie nazywanej "podatkiem od smartfonów". Jest to rekompensata dla twórców za kopiowanie ich dzieł na własny użytek przez użytkowników urządzeń takich jak smartfony czy tablety. Konsumenci jej nie odczują.

epicentrum_chaosu
epicentrum_chaosu
epicentrum_chaosu
z
onet.pl
dodany: 30.04.2026, 18:43:34
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    ekonomia
  • 169
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Cienkowska chodziła na studia z patusem Pasutem
bastek66
z x.com
  • 2

Komentarze (169)

najlepsze

bartek-kowalski-12
bartek-kowalski-12
30.04.2026, 18:45:25 via Android
  • 814
Konsumenci jej nie odczują, tak jak ona nie odczuwa posiadania mózgu.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
30.04.2026, 19:34:34 via Wykop
  • 81
@bartek-kowalski-12: akurat z tym odczuwaniem mózgu może być prawda, z konsumentami - niekoniecznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Chris_Karczynski
Chris_Karczynski
30.04.2026, 20:15:31 via Wykop
  • 65
@bartek-kowalski-12: @ostatni_lantianin kogo wyście k---a wybrali XD
  • Odpowiedz
RomanKarburator
RomanKarburator
30.04.2026, 18:57:36 via Wykop
  • 546
Czyli jak zapłaciłem to mogę kopiować co mnie się podoba?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Silence369
Silence369
30.04.2026, 19:17:52 via Wykop
  • 242
Silence369

źródło: comment_16704303639NyB6Giu2cGhfz9WYjZmtO

Pobierz
  • Odpowiedz
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
30.04.2026, 19:36:31 via Wykop
  • 259
@RomanKarburator: no właśnie ten przepis to zwykły haracz i nie ma nic wspólnego z rekompensatą.
Taka opłata nałożona na każdy smartfon zakłada że każdy kradnie, w takim razie po co spotify? i czemu ścigamy ludzi za piractwo?
A największą niesprawiedliwością to chyba jest to że ludzie piracą zagraniczny szajs a kasa idzie dla tych niedojd z Polski.
  • Odpowiedz
PfefferWerfer
PfefferWerfer
30.04.2026, 18:53:05 via Wykop
  • 293
Spoko, kupię w Niemczech, nie ma problemu. VAT19% zamiast 23, a i opłaty reprograficznej nie będzie.

Ich pepper nazywa się mydealz.de a pośrednik do wysyłki do Polski w razie braku po stronie sklepu to https://bodycar1.com/
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pawelo81
pawelo81
pawelo81
30.04.2026, 19:27:34 via Wykop
  • 44
@PfefferWerfer: Opłata jest:

https://www.urheberrecht.de/urheberrechtsabgabe/
  • Odpowiedz
60groszyzawpis
60groszyzawpis
30.04.2026, 21:02:41 via Wykop
  • 76
@PfefferWerfer: I tak trzeba robić. J---ć to opresyjne państwo z kartonu. Niech zniknie z powierzchni ziemi. Sam kiedyś korzystałem z tego bodycara zamawiając GPU jak u nas po 1000 zł drożej chodziły i mogę potwierdzić, że koncepcja działa.
  • Odpowiedz
izera-grom
izera-grom
izera-grom
30.04.2026, 18:54:45 via Wykop
  • 191
Kolejny będzie podatek od posiadania mózgu bo przecież możesz się nauczyć poezji na pamięć i potem ją recytować z głowy...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Silence369
Silence369
30.04.2026, 19:14:52 via Wykop
  • 11
@izera-grom: Przychody z tego tytułu by rokrocznie spadały, lepiej podatkować narzędzia do oglądania szortów jak chińczyk defekuje i wrzuca do wiatraka.
  • Odpowiedz
tas2000
tas2000
30.04.2026, 21:06:56 via Wykop
  • 11
Kolejny będzie podatek od posiadania mózgu


@izera-grom: Zagorzali zwolennicy KO nie będą płacić.
  • Odpowiedz
ibilon
ibilon
ibilon
30.04.2026, 19:52:03 via Wykop
  • 179
Jest to rekompensata dla twórców za kopiowanie ich dzieł na własny użytek przez użytkowników urządzeń takich jak smartfony czy tablety.

To jest domniemanie winy, traktowanie każdego jak przestępcę, odpowiedzialność zbiorowa. Równie dobrze mogliby wprowadzić podatek od zakupów, w ramach rekompensaty dla supermarketów za kradzież towarów. Albo niech idą na całego i wprowadzą podatek od bycia mężczyzną, jako rekompensatę dla zgwałconych kobiet.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

malkontent
malkontent
30.04.2026, 21:38:10 via Android
  • 29
@ibilon: to ktoś bawi się jeszcze dzisiaj w kopiowanie mając Spotify? Ta baba jest totalnie odklejona, a głąby w rządzie jeszcze bardziej.
  • Odpowiedz
kowalzki
kowalzki
30.04.2026, 22:51:51 via Wykop
  • 26
wprowadzą podatek od bycia mężczyzną, jako rekompensatę dla zgwałconych kobiet.


@ibilon: K---a! Zamilcz! Nie podpowiadaj im pomyslow.
  • Odpowiedz
bubub
bubub
30.04.2026, 19:40:12 via Wykop
  • 131
Czyli wlaśnie zalegalizowano piractwo? Przestaję opłacać wszelakie abonamenty i wracam do zatoki. Ahoj!
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kosma666
kosma666
kosma666
30.04.2026, 20:43:52 via Wykop
  • 68
@bubub: nie możesz być piratem, jeśli zapłaciłeś za utwory kupując telefon.
  • Odpowiedz
tomon-g
tomon-g
tomon-g
01.05.2026, 06:01:56 via Wykop
  • 3
@bubub: to piractwo było "zalegalizowane" dawno. To nie nowy podatek, tylko update do starego. Jak kupowałeś kiedyś odtwarzacz MP3, radio, czy odtwarzacz DVD to całkiem możliwe, że już ten podatek płaciłeś
  • Odpowiedz
Catmmando
Catmmando
30.04.2026, 20:01:20 via Wykop
  • 103
fryzura się zgadza, typowa dla debilnych decyzji
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

malkontent
malkontent
30.04.2026, 21:40:18 via Android
  • 24
@Catmmando: silna, niezależna, profesjonalna psiocha ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Keruj_LCA
Keruj_LCA
30.04.2026, 23:34:57 via Wykop
  • 8
@Catmmando: Zawsze chciała być facetem ale tylko z wyglądu bo w głowie pustka i decyzje ma debilne.
  • Odpowiedz

GARN
GARN
30.04.2026, 20:58:50 via Wykop
  • 57
z jakiej partii jest ta kretynka?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

M4711v2
M4711v2
30.04.2026, 21:03:37 via Android
  • 70
@GARN: POlska 2050 nowych podatków w 4 lata
  • Odpowiedz
raziel-raziel
raziel-raziel
raziel-raziel
30.04.2026, 21:22:52 via Wykop
  • 14
@M4711v2: XD
  • Odpowiedz
ScypioAfricanus
ScypioAfricanus
30.04.2026, 21:35:37 via Wykop
  • 56
"Konsumenci jej nie odczują."

Jakby włożyć mózg cienkowskiej do głowy kury i nią potrząsnąć to mielibyśmy grzechotkę
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

halina-labuz
halina-labuz
01.05.2026, 11:51:59 via Wykop
  • 0
@ScypioAfricanus: Dzięki za poprawę humoru chłopie.
  • Odpowiedz
graf_zero
graf_zero
graf_zero
30.04.2026, 20:36:29 via Wykop
  • 53
Czyli pozyskianie JAKIEGOKOLWIEK opublikowanego publicznie dzieła bez zapłaty jest teraz ok, jeśli robię to z pomocą smartphona?

Super.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Waspin
Waspin
30.04.2026, 21:04:44 via Android
  • 4
@graf_zero: zawsze było to w 100% legalne w Polsce
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 8
  • Strona 1 z 8
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4185
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3140
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3069
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2637
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2354
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking