Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko180
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

534

Tak wygląda finansowa katastrofa przedsiębiorców w Polsce. ZUS ujawnia dane

Tak wygląda finansowa katastrofa przedsiębiorców w Polsce. ZUS ujawnia dane

Wysokie obciążenia podatkowe i wysokie koszty zatrudniania na umowę o pracę, a do tego dochodzi spowolnienie gospodarcze. Niektóre firmy ledwie wiążą koniec z końcem. Cała prawda o tej biedzie z nędzą wygląda ze statystyk Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

staryjednaknowy
staryjednaknowy
staryjednaknowy
z
forsal.pl
dodany: 30.04.2026, 05:08:17
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
  • #
    zus
  • 214
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (214)

najlepsze

Restrukturyzacja
Restrukturyzacja
Restrukturyzacja
30.04.2026, 09:54:56 via Wykop
  • 197
Neuropki jak zwykle przyszli ze swoimi wynurzeniami. Przedsiębiorca wróg nr jeden i trzeba go maksymalnie dojechać, bo lewakom się życie nie udało i na kogoś trzeba frustrację przelać. Ja życzę wszystkim neuropkom srogiego bezrobocia i dalszego wzrostu cen. Niech dzięki swoim ideałom posrają się i jedyne co mogli włożyć do gęby to siusiaka kolegi Jaruska czy innego Gromoty.

A najlepsze zawsze i tak jest jak porównują podatki w Polsce do innych krajów
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Restrukturyzacja
Restrukturyzacja
Restrukturyzacja
30.04.2026, 12:56:27 via Wykop
  • 41
@aresius: szczuciem? Nie na temat? Wypowiedziałem się na temat cymbałów, którzy wypowiadają się w komentarzach pod każdym znaleziskiem o przedsiębiorcach.

O moją majówkę się nie martw. ;)
  • Odpowiedz
malkontent
malkontent
30.04.2026, 17:48:25 via Android
  • 82
@Cztero0404: a zagraniczne firmy, które unikają płacenia podatków i wyprowadzają zyski za granicę to co? Przecież polski janusz konkuruje na niesprawiedliwym rynku i poniekąd musi ciąć koszty. Jak ma rozwijać firmę? Dlaczego tego nie widzicie?
  • Odpowiedz
MagicznyMariusz
MagicznyMariusz
30.04.2026, 12:08:24 via Wykop
  • 147
Dwudziesta gospodarka świata mordo.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

malkontent
malkontent
30.04.2026, 15:33:17 via Android
  • 10
@MagicznyMariusz: patrząc na te tabelki czuję, że jestem bogatszy i żyje mi się lepiej i łatwiej ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
marek_s80
marek_s80
marek_s80
01.05.2026, 01:54:57 via Wykop
  • 3
@MagicznyMariusz: Excel wszystko przyjmie, poza tym mowa o malutkich więc oni się nie postawią a będą musieli kombinować albo skończyć na etacie
  • Odpowiedz
malkontent
malkontent
30.04.2026, 09:20:46 via Android
  • 126
No kto mógłby to przewidzieć, że bez wspierania rodzimego kapitału, przemysłu i technologii będziemy dziadami? Tego nie dało się przewidzieć dlatego nasze nierządy od dekad utrudniają życie polskim przedsiębiorcom, a wspierają zagranicznych. Przecież kapitał nie ma narodowości ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mendium
mendium
mendium
30.04.2026, 17:35:42 via Wykop
  • 8
@malkontent: kapitał nie ma narodowości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Prawda
Prawda
  • Odpowiedz
MalinowyGarncarz
MalinowyGarncarz
MalinowyGarncarz
01.05.2026, 13:46:13 via Wykop
  • 3
@malkontent: A o nie płaceniu podatków przez tech gigantów od naszego pseudo "sojusznika" z JU ES EJ słyszałeś?
  • Odpowiedz
Drill90
Drill90
Drill90
30.04.2026, 15:00:37 via Wykop
  • 71
Przecież te niebotyczne wzrosty kosztów są robione celowo i nikt mi nie powie, że nie.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

piotr53365
piotr53365
piotr53365
30.04.2026, 16:45:21 via Wykop
  • 40
@Drill90: Jak piszę, że jesteśmy pod okupacją od dziesięcioleci to mnie minusują, ale i tak nic nie zrobimy. Epidemia to pokazała.
  • Odpowiedz
jerry-snow
jerry-snow
jerry-snow
30.04.2026, 19:50:23 via Android
  • 4
@Cztero0404

Jeszcze prowadzac w Polsce biznes nie kontestowalem placy minimalnej.

Wrecz uwazalem, ze jest to dobry mechanizm.
  • Odpowiedz
benedykt-ciasto
benedykt-ciasto
benedykt-ciasto
30.04.2026, 19:02:14 via Wykop
  • 49
ZUS to najgorsze postsowieckie dziadostwo na usługach s---------o państwa polskiego.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

death070
death070
01.05.2026, 04:38:33 via Wykop
  • 3
@benedykt-ciasto: bez przesady że zaraz sowieckie po prostu piramidka finansowa
  • Odpowiedz
PawelM1980
PawelM1980
PawelM1980
04.05.2026, 11:32:22 via Wykop
  • -1
@benedykt-ciasto: zlikwidowac i nie placic. niech sluzba zdrowia bedzie jak w USA ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
olokynsims
olokynsims
30.04.2026, 19:18:30 via Wykop
  • 31
Myślę żę w pierwszej kolejności trzeba znieść całkowicie podatki dla zagranicznych korpo, to na pewno pomoże, a nie czekaj.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Blaskun
Blaskun
30.04.2026, 21:11:45 via Wykop
  • 3
@olokynsims: znieść minimalną i przywrócić pańszczyznę! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
SmerfMaruda-777
SmerfMaruda-777
30.04.2026, 22:25:14 via Wykop
  • -1
@moj_wykopowy_login: tak. Z dobrego serduszka inwestują nieswoje (wygenerowane przez system rezerw cząstkowych) pieniądze.

Polecam hasła: petrodolar, system rezerw cząstkowych, MFW, jak Niemcy i Francja masowo dodrukowywując swoją walutę praktycznie za darmo przejęły prywatyzowane polskie przedsiębiorstwa oraz zdominowały wiele branż unikając jednocześnie bezpośredniej inflacji spowodowanej dodrukiem.

A nie. Tego ostatniego nie znajdziesz. Jak ostatnio szukałem to już nigdzie.
  • Odpowiedz
Restrukturyzacja
Restrukturyzacja
Restrukturyzacja
30.04.2026, 09:49:30 via Wykop
  • 30
Lewaki już przyszli z pomocą wprowadzając reformę PIP dzięki czemu część przedsiębiorców nie będzie już musiała męczyć się z zatrudnianiem pracownika, a ten będzie miał dużo czasu na przemyślenia i oglądanie netflixa.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

slec22
slec22
30.04.2026, 19:52:20 via Wykop
  • 12
@acototo:
Pracownika zatrudnia sie tak dlugo jak to sie oplaca, jak wprowadza przymus uop od pana urzednika to osoba zatrudniona na zleceniu juz nie bedzie zatrudniona -> bedzie miala bardzo duzo czasu na przemyslenia bo to bedzie zwalniani ludzi lawinowo, pojdzie sygnal albo uop albo kary, wiec firmy zaczna sie pozbywac ludzi i przerzucac reszte obowiazkow na niezbedny personel. Najbardziej po dupie dostana mikrofirmy zatrudniajace 1-4 pracownikow. I czesc po
  • Odpowiedz
ipkis123
ipkis123
30.04.2026, 20:11:48 via Wykop
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Tomek3322
Tomek3322
30.04.2026, 20:07:59 via Wykop
  • 26
Miałem kiedyś JDG (do 2016 roku).
Największymi beneficjentami owoców mojej działalności były urząd skarbowy, biuro rachunkowe i zus.
Zamknąłem w cholerę, kiedy okazało się że na byle etacie na czysto wychodzi tyle samo.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

xUnf
xUnf
30.04.2026, 19:18:49 via Wykop
  • 20
Rok bez armageddonu przedsiębiorców, rokiem straconym xD
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MagicznaRuda
MagicznaRuda
30.04.2026, 20:28:54 via Wykop
  • 1
@xUnf: Już gównoprzedsiębiorcy piszą, że wprowadzenie UOP to będzie dosłownie RZEŹNIA. Tak samo jak było wprowadzenie 5 dniowego tygodnia pracy, czy 8 godzinnego dnia pracy. Od 100 lat ta sama śpiewka. A stanie się to co stawało się wcześniej

Gównofiremki sobie upadna, a te które się dostosują przetrwaja. I tyle.
  • Odpowiedz
death070
death070
01.05.2026, 04:39:49 via Wykop
  • 3
@MagicznaRuda: spox niech zostaną same molochy bedzie git
  • Odpowiedz
byaQya
byaQya
byaQya
30.04.2026, 20:32:19 via Wykop
  • 16
Przypominam, że ten siwy karzełek z PiS mówił, że jak nie umiecie w takich warunkach prowadzić firmy to się do tego nie nadajecie ;) Oczywiście sam nigdy złotówki nie zarobił prywatnie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

daretti877
daretti877
01.05.2026, 17:48:50 via Wykop
  • 2
@byaQya: no i dobrze mowil
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
3213
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3172
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3108
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3049
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2623
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking