Wpis z mikrobloga

Mnie jako zawodowego strażaka i kierowcę autobusu miejskiego (około 60 godzin miesięcznie) oraz moja żonę pielęgniarkę w szpitalu na Lindleya nie było stać na życie w #warszawa. W perspektywie mieliśmy kupno mieszkania 50m2 na obrzeżach, za który rata z opłatami wynosiłaby około 5500-6000 zł miesięcznie (na BK2 się nie kwalifikowaliśmy).

W Niemczech za pracę jako kierowca autobusu oraz moją żona też jako pielęgniarka jesteśmy w stanie wynająć 110 metrowy dom za 1700 euro z opłatami (coś w stylu państwowego TBS z gwarancją ceny i najmem długoterminowym) w Stuttgarcie (jednym z najbogatszych miast w Niemczech, taka Warszawa nie ma podjazdu). 7 minut pieszo mamy kolejkę, którą jest jakieś 25 minut do centrum. Po pół roku odłożyłem na kupno 5-letniego Golfa w najwyższej wersji (50% oszczędności z 6 miesięcy pracy). Obecnie staramy się o dziecko, a planujemy mieć docelowo trójkę lub czwórkę (mamy na to warunki w domu i wiemy, że o takie rzeczy jak przedszkole nie będziemy musieli się martwić). Dodatkowo razem chodzimy na darmowe lekcje języka niemieckiego.

Ciekawostka - średnia cena za m2 w Stuttgarcie to około 4900 euro (około 21000 zł). W mieście, w którym siedziby mają takie spółki jak Mercedes-Benz, Porsche, Bosch. Gdzie średnia pensja to 4300 euro. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W Polsce na takie życie się nie kwalifikowaliśmy, czekała nas jedynie codzienna walka, życie w smrodzie, korkach. Patrzenie jak zwykłe życie jest niedostępne jeśli nie urodziło się w bogatej rodzinie. Emigracja to była najlepsza decyzja w naszym życiu.

#nieruchomosci #polska #gospodarka #feels #emigracja #wygryw #chwalesie
  • 136
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 65
Bo może jakbyś w Polsce poszukał 25 min od centrum Warszawy pociągiem to też byś znalazł?


@Bumelante: Dom 110 m2 25 minut kolejką podmiejską w Warszawie to kosztuje jakieś 3 miliony. Jak nie więcej. Akurat na budżet kierowcy autobusu i pielęgniarki w Warszawie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
Skoro jesteś strażakiem, a żona pielęgniarka to dlaczego sprowadziliście się do Warszawy, a nie tańszego miasta?


@MamByleJakiNick: Bo ja dostałem się tylko do Warszawy, a żona skończyła studia w Warszawie.
  • Odpowiedz
@Kam_sekwaw: p0lak robaczy u Niemca, gdzie jest traktowany jak obywatel drugiej kategorii bez znajomych i rodziny, mieszka w mieszkaniu socjalnym na #!$%@? ale jest dumny z siebie bo kupił 5 letniego golfa. Nie ma ratunku dla tego narodu. Był jest i będzie #!$%@? tak jak 1000, 500, 100 lat temu i teraz. Będzie #!$%@? bo istnieja właśnie takie jednostki jak autor tego wpisu. Za 10 lat będzie płacz bo murzyn
  • Odpowiedz
@Kam_sekwaw: super porównanie, kupno mieszkania 50m2 do wynajmu domu 110m2 xD wiesz, że jakbyś to 50m2 w warszawie też wynajął to byś płacił może z 3k zł? a teraz w DE i tak z tego wynajmu nic nie będziesz miał na stare lata.
niemniej jednak gratuluję jeśli jesteście zadowoleni i powodzonka
  • Odpowiedz
  • 33
Za 10 lat będzie płacz bo murzyn zgwałcił mu córkę


@bugzer: ogólnie z większością co napisałeś bym się zgodził, ale rzeczywistość jest taka że za 10 lat to i w warszawie murzyni będą gwałcić xD
  • Odpowiedz
@Kam_sekwaw: nie żebym wam liczył, ale pielęgniarki z wysługą lat zarabiają po 7-10k zł, a Ty jako strażak też nie mniej niż 6 tysięcy, zależnie od wyjazdów, wiadomo że zmiany masz po 24 godziny, więc mając jeszcze nigdzie pół drugiego etatu masz dodatkowe 3k, no to jak was nie stać, weź już nie przesadzaj
  • Odpowiedz
  • 46
p0lak robaczy u Niemca, gdzie jest traktowany jak obywatel drugiej kategorii


@bugzer: To w Polsce byłem obywatelem 4 kategorii, bo nie miałem mieszkania w spadku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kam_sekwaw: okej no to jesteś sobie teraz w Niemczech, będziesz zarabiał oczywiście dużo więcej, ale z daleka o świata który znasz, rodziny, znajomych,jesteś tylko Ty i żona
To już mogłeś się przeprowadzić gdzieś w okolice Warszawy, żyć spokojnie, w Polsce też są TBS-y swoją drogą.
Wyprowadzając się do powiatowego z waszymi kompetencjami mogliście zarabiać tyle samo, a koszta życia mieć o połowę niższe.

A no i jak strażak w wieku
  • Odpowiedz