Wpis z mikrobloga

Wczoraj mi gruchnęła wiadomość że firma rezygnuje ze 100% home office i wprowadzić hybrydę 40% w biurze od następnego roku. Wcześniej były zapewnienia i wszelkie znaki że całkowicie zdalna się utrzyma, np pozbywanie się części biura, zatrudnianie wielu nowych pracowników z innych części Polski. To się z żoną przeprowadziliśmy na wieś gdzie jest cisza, spokój i dużo przestrzeni dla dziecka, w następnym roku miał być remont domu. Dziadkowie na miejscu opiekowali się dzieckiem gdy my z żoną w pracy. Poza tym marzenia na hodowle ptactwa, własny sad, fajną wędzarnie, stajnie na kupno konia gdyby córka kiedyś złapała zajawkę itp. Wszystko poszło się j---ć i musimy wracać do miasta żeby móc chodzić te 40% do biura, bo z małym dzieckiem nie damy rady teraz inaczej. Plus opiekunkę do dziecka trzeba będzie znaleźć bo często pracujemy do 22 i żłobek już nie działa.
Nie wspominając o tym że trzeba kupić mieszkanie większe a teraz na rynku nieruchomości wiadomo jak jest.
Fajnie mieć zrujnowane wszystkie plany i marzenia w jednej chwili.
I tak dobrze ze nie podpisaliśmy umowy na remont bo mialo się to stać na dniach.
#pracbaza #zalesie #smutek
  • 119
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fevx: Zmieniaj firmę z tego januszexu a nie będziesz se wywracał życie do góry dnem, bo wąsa piecze d--a, że nie może popatrzeć jak gapisz się w ekran.
  • Odpowiedz
@Fevx za bardzo panikujesz. Większość ludzi i tak ma gdzieś powrót do firm i pracuje zdalnie. Ew zebrać większą ekipę i położyć papier w naście osób to się zreflektują.
Ew nowej pracy szukać jak ja ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
ale w czym problem, rezygnujecie z miejskiej pracy, idziecie do najbliższego Januszeksu 8h dziennie obcinać kurom dzioby i wąchać odchody, ale za to jest wieś i blisko domu z dziećmi.

A nie, chwila, wszystko musi być podane jaśniepanu na srebrnej tacy :/
  • Odpowiedz
@Fevx a jak Cie wyjebia z roboty albo firma padnie to co zrobisz?
Nie mozesz byc uzalezniony od firmy i wszelkich decyzji zyciowych uzalezniac od pracodawcy. Szukaj sobie czegos 100% zdapnego i tyle.
  • Odpowiedz
@Fevx: najbardziej mnie r---------a jak ludzie kupują działkę i budują dom, bo mają do swoich prac 10-15km myśląc, że te prace będą wykonywać do końca życia XD a potem zonk, firma się zamyka, a najbliższa możliwa praca 50km od domu
  • Odpowiedz
5h samochodem. Nie wiem jak jest w innych firmach ale nie jest to w zasadzie niesprawiedliwe z punktu widzenia tych którzy mieszkają bliżej? To by sprawę rozwiązało ale ciekawe jak firma do tego podejdzie w takim razie bo jeszcze nie ma ustaleń.


@Fevx: To może po prostu zajdź, powiedz jak wygląda sytuacja? "Janusz" też człowiek, jak jesteś mu potrzebny to znajdziecie rozwiązanie.

I opcja numer 2 czyli dojazdy. 40% to
  • Odpowiedz
wynajmuje jakiś pokój i przyjeżdżaj tu odbebnić te parę dni,ja p------e.


@Kick_Ass: XDD ty chyba nie jestes powazny

to rzucaj papierami i elo. Jak pracujesz w IT to wciąż ofert zdalnych jest od
  • Odpowiedz
@Fevx: Nie do końca rozumiem płaczków. Z tego co piszesz firma nigdy nie obiecywała Ci gwarancji pełnej pracy zdalnej (a w umowie tego też nie miałeś) więc powinieneś się z taką zmianą liczyć. Nie wiem w jakiej branży pracujesz ale od dłuższego czasu powrót do pracy stacjonarnej lub hybrydowej to norma w setkach firm. Nie połączyłeś kropek że może to i dotknąć Ciebie?

Zignorowałeś, realia cię dopadły to teraz wylewasz
  • Odpowiedz
@Fevx: generalnie to było do przewidzenia, zastanawiałem się nawet kiedy ten wielki exodus z miast na wieś się skończy. Większość leci w kulki na pracy zdalnej i trzeba stać z batem nad nimi. Poza tym wielkie biurowce stoją puste, a ktoś w to kupe siana zainwestował i trzeba realizować w końcu zyski ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz