Wpis z mikrobloga

Wczoraj mi gruchnęła wiadomość że firma rezygnuje ze 100% home office i wprowadzić hybrydę 40% w biurze od następnego roku. Wcześniej były zapewnienia i wszelkie znaki że całkowicie zdalna się utrzyma, np pozbywanie się części biura, zatrudnianie wielu nowych pracowników z innych części Polski. To się z żoną przeprowadziliśmy na wieś gdzie jest cisza, spokój i dużo przestrzeni dla dziecka, w następnym roku miał być remont domu. Dziadkowie na miejscu opiekowali się dzieckiem gdy my z żoną w pracy. Poza tym marzenia na hodowle ptactwa, własny sad, fajną wędzarnie, stajnie na kupno konia gdyby córka kiedyś złapała zajawkę itp. Wszystko poszło się #!$%@?ć i musimy wracać do miasta żeby móc chodzić te 40% do biura, bo z małym dzieckiem nie damy rady teraz inaczej. Plus opiekunkę do dziecka trzeba będzie znaleźć bo często pracujemy do 22 i żłobek już nie działa.
Nie wspominając o tym że trzeba kupić mieszkanie większe a teraz na rynku nieruchomości wiadomo jak jest.
Fajnie mieć zrujnowane wszystkie plany i marzenia w jednej chwili.
I tak dobrze ze nie podpisaliśmy umowy na remont bo mialo się to stać na dniach.
#pracbaza #zalesie #smutek
  • 117
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fevx a ile masz tego dojazdu do pracy? Dużo? Jak dużo i masz wpisany nowy adres zameldowania to niekoniecznie będą kazali chodzić do biura. Z tego co widzę to wiele firm każe chodzi tym co mieszkają na miejscu, a tym co dalej już nie. Albo poszukaj innej pracy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Lonate 5h samochodem. Nie wiem jak jest w innych firmach ale nie jest to w zasadzie niesprawiedliwe z punktu widzenia tych którzy mieszkają bliżej? To by sprawę rozwiązało ale ciekawe jak firma do tego podejdzie w takim razie bo jeszcze nie ma ustaleń.
  • Odpowiedz
@Fevx: Albo kariera i siedzenie w robocie do 22 albo dzieci, nie da się mieć ciastka i go zjeść. Próbowałeś wyruchac system, ale to jednak system wyruchal Ciebie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 28
@Lonate będziemy pytać bo jest takich więcej osób, w zasadzie to nawet niemało ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
firma rezygnuje ze 100% home office i wprowadzić hybrydę 40% w biurze od następnego roku. Wcześniej były zapewnienia i wszelkie znaki że całkowicie zdalna się utrzyma, np pozbywanie się części biura


@Fevx: Ciekawe co ich skłoniło do częściowego powrotu do biur, a więc pójście w koszty. Czy jest możliwe, że niektórzy pracowali po 8 godzin, ale na tydzień, a przez resztę czasu odpalali mouse movery?

Przeciętna kobieta (piszę z doświadczenia
  • Odpowiedz
via Android
  • 17
@b_oski firma IT więc kto wie. Z innej strony przed pandemia i tak dużo osób siedziało ciągle w kuchni na pogaduchach więc czy coś się zmieniło?
Mój zespół pracuje 24/7 i my mamy robotę bez przerwy (analiza danych) i nie możemy pozwolić sobie na 'mouse movery' bo w ciągu godziny/dwóch będziemy w dupie więc dla nas to tym bardziej krzywdzące bo w domu się pracuje spokojnie a nie spędza czas na
  • Odpowiedz
@Fevx: Ja wiem, że teraz jest na rynku trudno z robotą, ale może byłaby opcja zmienić pracę na taką, która szanuje swoich pracowników i nie zmienia decyzji o sposobie pracy z dnia na dzień? Na rynku pracy IT wbrew pozorom jest pełno takich, sam od 4 lat pracuję wyłącznie zdalnie i nie wyobrażam sobie jakiejkolwiek zmiany dzisiaj
  • Odpowiedz
@Fevx: podziwiam Twoją naiwność w kwestii tego że chciałeś wyprowadzić się na wieś, bo teraz masz pracę zdalną i ktoś jedną decyzją zniszczył Twoje plany XD Możesz zmienić pracę ale wciąż nie masz pewności że tam też nie będziesz musiał wrócić do biura.

Teraz powrót do biur jest w modzie, bo nie każdy ma mental aby pracować z domu przez co jakość wykonywanej pracy spadła. To moje subiektywne odczucie.
  • Odpowiedz
Zbudowałeś całe życie na zaufaniu do polityk korpo ktore potrafią się zmienić 4 razy w ciągu tygodnia. Zresztą nie oszukujmy się, jesteśmy niewolnikami, nie dla nas życie na wsi i rozwijanie pasji, dla nas #!$%@? do firmy na większą część dnia
  • Odpowiedz
@Fevx: zdajesz sobie sprawę, że ten powrót do biura jest prawdopodobnie próbą przeprowadzenia grupowych zwolnień bez robienia grupowych zwolnień?
  • Odpowiedz
Przeciętna kobieta (piszę z doświadczenia i obserwacji ze swojej branży) nie potrafi pracować w biurze, a co dopiero na HO. Jedna tak nie ogarniała, że nieprawidłowe reklamacje czasami zatwierdzała tylko dlatego, że minęły ustawowe 2 tygodnie na odpowiedź


@b_oski: ta branża to energetyka a praca w OSD? XD
  • Odpowiedz