Wpis z mikrobloga

Wczoraj mi gruchnęła wiadomość że firma rezygnuje ze 100% home office i wprowadzić hybrydę 40% w biurze od następnego roku. Wcześniej były zapewnienia i wszelkie znaki że całkowicie zdalna się utrzyma, np pozbywanie się części biura, zatrudnianie wielu nowych pracowników z innych części Polski. To się z żoną przeprowadziliśmy na wieś gdzie jest cisza, spokój i dużo przestrzeni dla dziecka, w następnym roku miał być remont domu. Dziadkowie na miejscu opiekowali się dzieckiem gdy my z żoną w pracy. Poza tym marzenia na hodowle ptactwa, własny sad, fajną wędzarnie, stajnie na kupno konia gdyby córka kiedyś złapała zajawkę itp. Wszystko poszło się #!$%@?ć i musimy wracać do miasta żeby móc chodzić te 40% do biura, bo z małym dzieckiem nie damy rady teraz inaczej. Plus opiekunkę do dziecka trzeba będzie znaleźć bo często pracujemy do 22 i żłobek już nie działa.
Nie wspominając o tym że trzeba kupić mieszkanie większe a teraz na rynku nieruchomości wiadomo jak jest.
Fajnie mieć zrujnowane wszystkie plany i marzenia w jednej chwili.
I tak dobrze ze nie podpisaliśmy umowy na remont bo mialo się to stać na dniach.
#pracbaza #zalesie #smutek
  • 119
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fevx dodam jeszcze że jak do mojej poprzedniej pracy kazali wracać do biur, to 5 specjalistów rzuciło papierem bo byli w podobnej sytuacji jak Ty. W momencie jak rzucała 4 i 5 osoba to byli w stanie zrobić wyjątek ale już za późno
  • Odpowiedz
@mlodygustaw

>Przeciętna kobieta (piszę z doświadczenia i obserwacji ze swojej branży) nie potrafi pracować w biurze, a co dopiero na HO. Jedna tak nie ogarniała, że nieprawidłowe reklamacje czasami zatwierdzała tylko dlatego, że minęły ustawowe 2 tygodnie na odpowiedź


@b_oski: ta branża to energetyka a praca w OSD? XD


Kto współpracuje lub ma doczynienia z OSD się nie śmieje. To jest tragedia. A już z PGE Panie. Mamy czas,
  • Odpowiedz
@Karton_bez_szkla

@Fevx: bardzo nam przykro z tego powodu.

Teraz pomyśl, że 95% ludzi musi 100% chodzić do pracy.


Typowe Polaczkowo, ważne że ktoś ma gorzej xD A jak ma lepiej to hyc, ściągamy go w dół do naszego kociołka.
  • Odpowiedz
@Fevx witaj w klubie. Rok temu firma łapała nowych pracowników zapewnieniem home office ;) teraz robimy 2 dni w tygodniu a docelowo pełen powrót od nowego roku. Były bunty, groźby odejścia, założenia związków zawodowych... I dupa. Nic się nie zmieniło. Szukaj innej pracy jeżeli home office jest aż tak istotny... firma prędzej zrezygnuje z pracownika niż planów...
  • Odpowiedz
@Fevx zmień pracę. Większość ludzi nie pracuje zdalnie. Swoją drogą chyba b8 niezły skoro to zrujnowało Ci plany i marzenia albo nie potrafisz połączyć wyobraźni i rozsądku snując marzenia.
Najlepsze jak w kowidzie wykopki wszystkim radziły przejście na zdalną xD niektórzy mają mocno ograniczone spojrzenie na świat lub ogólnie są ograniczeni. Ale to wyk0p, czego się spodziewać.
Jeśli b8 to 2/10 daję bo odpisałem.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@GrubasErosoman to nie bait.
No zrobiłem błąd że zaufałem firmie i wszystkim znakom ale nie tylko ja to zrobiłem. Wiele czynników wskazywało że dobrze będzie się wynieść na wieś daleko a że trendy się odmieniły to cóż, naiwność i teraz za to zapłacę, trzeba zmienić plany i mieć nowe marzenia.
  • Odpowiedz
@Fevx: paca zdalna i odwrót od niej to jeden z przykładów z ostatnich lat na to, że eksperci #!$%@?ą od rzeczy. Jeszcze niedawno mówili, że praca zdalna to będzie standard, a widać że ludzie wracają do biur.
Przykładów jest wiele, na szybko przychodzi mi do głowy że w trakcie covida mówiono o tym, że branża lotnicza się zwinie na amen, bo ludzie nie będą latać xD Teraz mamy chyba bijemy
  • Odpowiedz
@Fevx: Jest spora szansa, ze firma zamiast zglaszac zwolnienia grupowe wyplacac jakies ugody zwyczajnie chce zmusic czesc pracownikow do odejscia w ten sposob. Nie wiem czy to jakies wieksze korpo czy nie. Od roznych znajomych slyszalem, ze firmy wiedzac gdzie mieszkaja pracownicy z premedytacja robili hybryde 3/2 dni w biurze aby wlasnie tak sobie zwolnienia ulatwic.
  • Odpowiedz
@Fevx: Twoja firma przeprowadza nieoficjalnie zwolnienia grupowe bez konieczności wypłacania odpraw czy innych dodatków. tacy jak Ty będą rezygnować i firma na tym zyska.
  • Odpowiedz
5h samochodem


@Fevx: zwykle w firmach które mają hybrydę jest 100% zdalna dla ludzi którzy pracują z dalszych rejonów niż 30-40km. Do tego u mnie jak dziecko jest do 6tego roku życia to też 100% zdalna. Skoro firma zatrudnia ludzi na zdalną to zadziałaj i podpisz umowę że masz 100% zdalną.
  • Odpowiedz