Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #bieda #lata90 #takaprawda
O dobrych latach 90 może tylko napisać osoba urodzona w okolicach 2000-2005 roku xD
Każda osoba po 30 wie, że to momentami były jeszcze gorsze czasy niż komuna. Horror Polaków związany ze przemianami gospodarczymi, skrajną biedą, bezrobociem, gdzie ludzie nie znali pojęcia karta kredytowa tylko "zeszyt" w osiedlowym sklepie, bezprawie, na ulicy powszechne krojenie przez patologie. O korupcji nawet nie chce mi się rozpisywać, coś jak obecna Ukraina.

O kredycie wtedy nikt nie słyszał bo zwykły Kowalski martwił się jedynie czy będzie za co dzieci nakarmić.
niewiemjakiwybrac - #nieruchomosci  #bieda #lata90 #takaprawda
O dobrych latach 90 mo...

źródło: Przechhwytywanie

Pobierz
  • 152
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1044
@niewiemjakiwybrac ja pamiętam że patusy potrafiły wybić szybę w maluchu moich rodziców tylko po to żeby ukraść wisząca tam moją maskotkę xD cieszę się, że tak naprawdę te czasy przeżyłem jako dziecko a nie jako nastolatek
  • Odpowiedz
@niewiemjakiwybrac: tak, tak gorsze niż komuna i gorsze niż wszystko. Pewnie z tych zeszytów budowali później domy po 200m na działce po dziadkach - które nawet nie były ich. Pomijają Twoje czarne wspomnenia (których ja nie mam) to każdy kto chodź trochę pomyślał i np. wyjechał na zachód na rok zarobił na dom, jedzenie, dzieci, utrzymanie na kolejny rok. Jak ktoś po roku przywiózł 10 000 euro to był Bogiem.
  • Odpowiedz
@niewiemjakiwybrac: jaka kazda osoba po 30, przeciez ci ludzie nic z tego nie pamietaja. ciezar lat 90 to pamieta ktos kto wchodzil na rynek pracy w okolicach tego czasu, czyli aktualni 50-60 latkowie

i to sa tez ludzie ktorzy przynajmniej w czesci dostali lokum od panstwa i mieli sensowne opcje emigracyjne, jeszcze tak 5-6 lat temu wyjazd do tej holandii na truskawki byl duzo lepszym rozwiazaniem niz praca w typowym
  • Odpowiedz
@niewiemjakiwybrac: nom bajka, bajka XD Ciekawe jakby sobie teraz poradził uwczesny 25/30 latek. Mój ojciec chociaż ma 50+ to nadal nie potrafi korzystać z komputera - coś tam poklika ale robi to tak ślamazarnie, że te jego sprawy bym zrobił w ciągu 15 minut a nie 5 godzin. Nie przeszkodziło mu to jednak w sławnych latach 90-00 i później dorobić się. Jeśli popatrzysz na to z perspektywy globalnej a nie poslkiego miasta klasy B. To lata 90-2010 to był raj do wzbogacenia się i nie tylko w Polsce ale na całym świecie - a już wtedy staliśmy się częścią tego systemu.

Patrzysz lokalnie, że były jakieś patusy i kradzieże, no super tylko patusy poszły do więzienia, wyjechały albo zgineli. Okazje z tamtych czasów nie wrócą. Masz przykłady

1. Bańka dotcom - kreowanie się internetu, co za tym idzie, wszystkie usługi od telcom, po budowlanke bo trzeba kabel podłączyć
2.
  • Odpowiedz
sa tez ludzie ktorzy przynajmniej w czesci dostali lokum od panstwa i mieli sensowne opcje emigracyjne, jeszcze tak 5-6 lat temu wyjazd do tej holandii na truskawki byl duzo lepszym rozwiazaniem niz praca w typowym polskim januszexie, bardzo duza czesc zaczepila sie w budzetowkach na cale zycie ze stabilna praca na uopie, a powazniejsza automatyzacja zaczyna wchodzic dopiero jak ida na emeryture (i ta emeryture im jeszcze wyplaca, bo panstwo pewnie nie
jozef-dzierzynski - > sa tez ludzie ktorzy przynajmniej w czesci dostali lokum od pan...
  • Odpowiedz
@mrocznapszczola: jedyna bańka o której przecietny janusz w latach 90 słyszał, to ta stawiana na plecach na zapalenie oskrzeli, żeby nie trzebaby było pół wypłaty wydac na antybiotyki xD
  • Odpowiedz
Patrzysz lokalnie, że były jakieś patusy i kradzieże, no super tylko patusy poszły do więzienia, wyjechały albo zgineli. Okazje z tamtych czasów nie wrócą. Masz przykłady


1. Bańka dotcom - kreowanie się internetu, co za tym idzie, wszystkie usługi od telcom, po budowlanke bo trzeba kabel podłączyć

2. Wyż demograficzny

3. Wejście do unii

4. Zero wojen w naszej części świata
  • Odpowiedz
W latach 90 jedna osoba pracowała a druga zajmowała się domem. Ta ale mieszkanie było komunalne, dopiero pod koniec lat 90 pojawiły się możliwości wykupu komunalnych za grosze i na tym się dużo osób dorobiło "swojego".
  • Odpowiedz