Wpis z mikrobloga

@Influ3nD: Windows XP(64 bit) na Virtualboxie z aplikacją Mypal do przeglądania neta wraz z kompatybilnością tls 1.3 i działa wszystko.
Testowałem jakieś pół roku temu nawet bankowość działa, jedyny problem to facebook(wrzuca dużą blokadę na całego walla) ale pewnie to też da radę jakoś ominąć.
  • Odpowiedz
Testowałem jakieś pół roku temu nawet bankowość działa, jedyny problem to facebook(wrzuca dużą blokadę na całego walla) ale pewnie to też da radę jakoś ominąć.


@Rodriquez: viaplay (i zapewne inne serwisy streamingowe) nie działa, DRM w XPku po prostu nie wyświetla stron. strims.in działa natomiast bez zarzutu
MyPal jest obecnie jak na razie przestarzały, teraz Supermium jest lepszym wyborem. Ogarnia discorda, więc można zrobić pseudoaplikacje przy jego użyciu. Działa to fajnie, sprawnie,
  • Odpowiedz
MyPal jest obecnie jak na razie przestarzały, teraz Supermium jest lepszym wyborem.


@winsxspl: Szanuje za ogarnianie tematu w 2024r gdyby tak wrzucili jeszcze directxa nowego i sterowniki to można BEZ ogórdek wracać dekstopem na xp
  • Odpowiedz
@Rodriquez: DX technicznie nie ma znaczenia jeśli chodzi o grzebanie w internetach i innych takich, faktycznie nowe gry nie odpalą, ale nie dla nowych gier się instaluje XPka :)
A sterowniki - przeportowano uniwersalny sterownik SATA/AHCI z Windowsa 8, NVMe też ludziom udało się odpalić, spatchowane sterowniki HAL pod nowe płyty główne istnieją, rozpracowuje się bootowanie spod UEFI. Właściwie największym minusem jest brak obsługi nowych kart graficznych..
jednym z fajniejszych
  • Odpowiedz
gdzie się o tym czyta?


@Rodriquez: jest wiele zródeł, między innymi MyDigitalLife, MSFN, Rediit r/windowsxp + oczywiście YouTube. choć polskich źródeł jest mało, to też da się coś znaleźć, ja czasami coś zapostuję na wspomnianym wcześniej Techvortalu

gdyby nowe
winsxspl - >gdzie się o tym czyta?

@Rodriquez: jest wiele zródeł, między innymi MyDi...
  • Odpowiedz
@StayOut: a co tam w środku masz, tak bardziej szczegółowo? pochwal się, lubię takie starocia ()
zrób mu pełne odświeżenie - wyjęcie z budy, założenie nowych past, przemycie obudowy, nasmarowanie wentylatorów, recapping jeśli jest potrzebny
  • Odpowiedz