Wpis z mikrobloga

@winsxspl: intel pentium III 800 i riva tnt2 32 z tego co pamiętam. Musiałbym go odpalić by zobaczyć resztę. Na czyszczenie nie wiem czy się doczeka, bo mój główny sprzęt czeka już w kolejce rok, a co dopiero ten piwniczak. Miałem faze kilka miesięcy temu by odpalić sobie na CRT, który sobie zostawiłem ale okazało się że monitorek zniknął. Chyba rodzice wyrzucili aż mnie serce ścisło i zacząłem się dusić
StayOut - @winsxspl: intel pentium III 800 i riva tnt2 32 z tego co pamiętam. Musiałb...

źródło: images

Pobierz
  • Odpowiedz
@NitrousOxide: Radio internetowe w winampie to był totalny hit.

Tak oczarowało to wtedy ok. 8 letniego mnie, że aż nauczyłem się jak postawić własne i nadawałem jakieś mp3 z linkin parkiem i inne dla mnie masz stajle wtrącając między piosenkami jakieś komentarze przez mikrofon… :D

Piękna to była zabawa i czasy eksploracji internetu przypominające chodzenie po polu minowym z wirusami na każdym kroku w ciekawszych zakamarkach.
  • Odpowiedz
@fanar0v pamiętam jak mailem już komputer, ale jeszcze nie było internetu, to ściągaliśmy jakieś MP3 w szkole. Szkoła dostała wtedy jakieś dofinansowanie na salę komputerową i matematyk dostał ostrej zajawki na różne rzeczy. Uczył nas htmla, potem doszedł Flash, jakaś prosta edycja wideo w moviemakerze. Później po ćwiczeniach wchodziła czateria.pl albo jakiś djwitek.prv.pl No cóż, tyle wiejskie dzieci miały przyjemności. Potem Internet stał się już bardziej dostępny.

Edit. O gurba, djwitek
  • Odpowiedz
@Influ3nD: jakie to były piękne czasy, piątek po szkole - pòźny wieczór, siadasz przed komputerem za oknem coraz ciemniej, w radiu leci DMC (dolny śląsk :)) a jutro rano jedziesz z rodzicami na wioskę do dziadków
  • Odpowiedz
@winsxspl: No elo! Jakie zabiegi masz wykonane w celu dostosowania dysku ssd do obsługi tego systemu? Bo podobno nie można sobie ot tak zainstalować bo instalator "nie wie" o tym, że to jest ssd. Znaczy da się zainstalować tylko dysk straci szybko wydajność bo nie działa TRIM i komórki się podobno niszczą znacznie szybciej.
D1_MIRAS - @winsxspl: No elo! Jakie zabiegi masz wykonane w celu dostosowania dysku s...

źródło: dcm00895

Pobierz
  • Odpowiedz
@winsxspl: No elo! Jakie zabiegi masz wykonane w celu dostosowania dysku ssd do obsługi tego systemu? Bo podobno nie można sobie ot tak zainstalować bo instalator "nie wie" o tym, że to jest ssd. Znaczy da się zainstalować tylko dysk straci szybko wydajność bo nie działa TRIM i komórki się podobno niszczą znacznie szybciej.


@D1_MIRAS: szczerze? żadnych. mam ten dysk od czerwca 2015 (kupiłem sobie jako prezent na
  • Odpowiedz
Podobno działa jakaś modyfikacja alignu partycji


@winsxspl: To też bo w SSD trzeba ustawić inny początek partycji. Podobno robi się to w aplikacji do zarządzania partycjami typu Partition Magic itp. No i chyba dobrze jest zmienić rozmiar klastra na ten odpowiadający SSD. Niektórzy jeszcze robią tak, że formatują partycję za pomocą instalatora systemu win7 lub wyższym, który rozpoznaje dyski SSD. Wtedy omija się formatowanie partycji instalatorem xp i i instaluje
  • Odpowiedz
Xp nie ma możliwości całkowitego wyłączenia pliku wymiany czy przeniesienia go do pamięci ram. Tak samo przeglądarki internetowe domyślnie zapisują pliki tymczasowe na dysku.


@D1_MIRAS: można to obejść hardlinkując Tempy do ramdysku, ale trzeba mieć trochę wolnej pamięci na to... ogólnie gra niewarta świeczki. Są aplikacje typu SSD Tweaker, ale właściwie niewiele zmniejszają zużycie, bo TRIM nadal nie działa. W internecie są gdzieś programy do manualnego trimowania dysków, ale tego
  • Odpowiedz