Wpis z mikrobloga

@NitrousOxide: Ehh, szkoda gadać
No właśnie nie, spotkało nas spotkanie z kosmosem, młodzi nie znają epoki sprzed internetów, na swój sposób są ubożsi w doświadczenia życiowe ()
  • Odpowiedz
@login4znaki: bo mam 16 GB RAMu, jako że nie mam innych komputerów z DDR3 szkoda żeby pamięci leżały odłogiem nieużyte lub kostki leżały w pudełku

+ w internecie i do VMware więcej pamięci się przydaje
  • Odpowiedz
@login4znaki: oprócz tego, że muszę odpalać pewne aplikacje w wirtualce albo dosboxie ze względu na brak NTVDM? tak. ale wszystkie rzeczy, które odpalam w dosboxie to gry typu Doom 1, co mogę ściągnąć ze zintegrowanym od razu z GOGa. Zresztą pozostałe systemy x64 też go nie mają, a OTVDM nie działa nadal tak, jak powinno.
a cała reszta w 95% działa jak na x86, jedyny problem miałem z antywirusem bo
  • Odpowiedz
@login4znaki: niee, na codzień używam lapka z Ryzenem i Win11. poza tym mam jeszcze dwa komputery z Ryzenami i 10 ( ͡° ͜ʖ ͡°) jednak wygodniej usiąść sobie z laptopem na fotelu czy łóżku niż siedzieć przy biurku cały czas, choć korzystam mimo wszystko często

a tu lista rzeczy, które działają w 100% lub 99%, czyli to co mam zainstalowane - jeśli masz starszy komputer, możesz
winsxspl - @login4znaki: niee, na codzień używam lapka z Ryzenem i Win11. poza tym ma...

źródło: XP list

Pobierz
  • Odpowiedz
@D1_MIRAS

Pierwsze dyski ssd dostępne od Samsunga miały funkcję Garbage Collector, która z poziomu firmwareu oferowała taką emulowaną formę optymalizacji zapisu w celu równomiernego zużycia komórek.


Wszystkie SSD mają Garbage Collector. Po prostu poszczególne modele się kiedyś tam różniły tym, jak efektywnie wykorzystywały GC, i dało się kiedyś testy nawet znaleźć, ale poza tym w 90% GC robi to samo co komenda TRIM w systemie.
  • Odpowiedz
@winsxspl Pewnie wiesz, ale jeśli w S.M.A.R.T. masz jakieś sektory realocated lub pending, to lepiej nie trzymać tam ważnych danych, a zwłaszcza systemu, bo bad sektory nawet po realokacji z puli zapasowej się będą mnożyć, zwłaszcza przy intensywniejszym użytkowaniu.


@deton24: spin-up time przez kiepską chińską przelotkę molex-sata, dla pewności sprawdzałem dysk pod MHDD pod płytą z 865G+ICH5 na trybie ATA, wszystkie sektory znajdowały się w dwóch pierwszych czasach dostępu plus brak sektorów oczekujących na remap. krótko mowiąc świeci się na żółto, ale nie ma czego się obawiać.
Ogólnie nie mam tam nic oprócz zripowanych ISO, no i oczywiście zainstalowanych gier. Wszystkie ważniejsze dane mam na daily laptopie + OneDrive.

W ogóle podziwiam cierpliwość do tego XP x64. Parę lat temu próbowałem tego używać, ale poległem. Mało co chciało działać. Do tego niestabilne to
  • Odpowiedz