Wpis z mikrobloga

#kredythipoteczny #nieruchomosci #inwestowanie

Ostatnio gadałem ze znajomymi. Łączny przychód na rękę 25k dla parki. Kredyt rata 7k, do spłaty jeszcze 950k. Dwa auta w lizing 4k. Średnio miesięczny rachunek za grzanie chaty 2k (pompa ciepła, brak fotowoltaiki) resztę r-----------a na wakacje co kwartał. Nie nadplacili kredytu o złotówkę, nie założyli fotowoltaiki. Zero oszczędności. Ja p------e jak można tak żyć, wystarczy, że jednej osobie podwinie się noga.
  • 136
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@c43amg

@theOstry sasiad mi wytłumaczył że nadpłacanie nie ma sensu bo nikt nie wie co bedie za 20 lat a teraz przynajmniej pojechał za tą kasę na wakacje…w zasadzie ma racje


Zawsze można nadpłacać i jechać na wakacje, to się nie wyklucza. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@niemorzliwe: jeśli się nie boisz to znaczy że jesteś debilem i niewolnikiem - zwyczajnie o tym nie wiesz więc bardziej pasuje ignorance is a bliss

To nie ma nic wspólnego z odpowiedzialnością czy odwagą

To po prostu brak wyobraźni i zakładanie że przez 20 lat twój dochód nie zmaleje a rachunki nie wzrosną...albo że nie stanie się cała masa innych nieszczęść, bo przecież mnie to nie spotka ( ͡°
  • Odpowiedz
@theOstry: człowieku wakacje są, z kim chcesz tu rozmawiać? Za granicą mają dużo bezpieczniejsze kredyty,a się boją je brać. W życiu różnie bywa i człowiek chodź trochę logicznie myślący schodzi z takich zobowiązań możliwie szybko.
  • Odpowiedz
@theOstry: 50k miesięcznie mają, stałe koszty z tego co napisałeś, 17k + życie pewnie z 10k. To daje 23k oszczędności miesiecznie. Na wakacje coś wydadzą wiadomo, ale na pewno sporo im zostaje. Pewnie ci tak powiedzieli bo myśleli, że chcesz kasę pożyczyć xDDDD

już tacy byli wśród nas i zwali ich frankowiczami


@ArnoldZboczek: i co, źle wyszli? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@theOstry: Za rok/dwa będą mieli spłacone dwa auta, kasę z rat przeznaczą na nadpłaty, za 5 lat pewnie spłacą kredyt a Ty dalej będziesz się bał i oglądał dokładnie każdą złotówkę.
  • Odpowiedz
zakładasz że podwinie się noga, a równie dobrze jutro mogą nie żyć i wyjdzie na to że oni mieli racje ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@basalyk44: a może się też okazać, że za 20 lat będą klepać biedę i nie mieć na leki a OP będzie miał stabilne życie i dochód pasywny ze swoich inwestycji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@niemorzliwe

Ta pełnia życia polega na tym, że jak szef każe ci tańczyc jak małpa i zrobić salto to skaczesz z uśmiechem, bo trzeba płacić na kredyt.

Niezła mi pełnia życia xd
  • Odpowiedz
@Krupier:

Nie, nie płacimy. Wakacje kredytowe to tylko przeniesienie raty, nie jej finansowanie przez państwo


Oczywiście że płacimy, nie całość ale państwo ponosi tego koszty
  • Odpowiedz
Kredytów nie opłaca się nadpłacać.


@ZasilaczKomputerowy: Czemu nie? Trudno wyciągnąć większy procent zysku z jakiejkolwiek innej inwestycji niż nadpłata hipoteki. Jak nie masz pojęcia o inwestowaniu to nadpłata hipoteki to no brainer.
  • Odpowiedz
@theOstry: Musiałoby mnie p-----ć żeby wrzucać hajs w nadpłatę kredytu zamiast korzystać z młodości, jak mają oszczędności/inne aktywa do upłynnienia/jakieś obligacje to totalnie rozumiem i szanuję, żyje się raz, za 30 lat będziesz pamiętał czego doświadczyłeś, co widziałeś, jak żyłeś a nie jak szybko spłaciłeś kredyt.
  • Odpowiedz
Raty plus prąd (jeśli to co napisał op to prawda to już nieco ponad połowa). I tak na pewno nie mają ubezpieczonych tych aut, paliwa nie zużywają, jedyne opłaty za mieszkanie to ten rachunek za prąd, płacąc 7k za mieszkanie i 4k za auta na pewno żywią się światłem z lodówki. Z domu nie wychodzą, ubrania mają z PCK i odkładają połowę pensji xD


@PiotrFr: Odkladaja, r-----------a, wszystko jedno. Realnie
  • Odpowiedz