Wpis z mikrobloga

Mam 25 lat. To wiek, w którym rozpoczyna się starzenie, ale organizm fizycznie jest jeszcze długo całkiem sprawny. Wydaje mi się jednak, że mentalnie zupełnie już zdziadziałem, bo nie mam bladego pojęcia kim jest ten człowiek i dlaczego stado zombie z telefonami za nim biegnie. Nigdy go nie widziałem. Podobnie nie wiem kim są bohaterowie przeróżnych afer influencerskich pojawiających się tu, na Wykopie, YouTube lub w innych miejscach. A przecież spędzam w internecie dużo czasu, zdecydowanie za dużo.

Odnoszę wrażenie, że żyję w jakiejś alternatywnej rzeczywistości, w zupełnie innym świecie.

Zabawnie to obserwować, bo jeszcze jakiś czas temu nie rozumiałem swoich rodziców lub innych tzw. „dorosłych”, którzy nie ogarniali internetowego humoru, trendów lub nowoczesnych technologii. Dziwiło mnie, że można nie wiedzieć w jaki sposób zamówić Ubera lub kim jest jakaś internetowa gwiazdeczka z czasów mojej młodości.

Dziś zdałem sobie sprawę, że stałem się jednym z nich.

Zastanawiam się, co będzie w wieku czterdziestu lub pięćdziesięciu lat przy zachowaniu obecnego tempa rozwoju i przepływu informacji.

Ten wysryw podsumować mogę jedynie słowami: kiedyś to było.

#polska #wykop30plus #gorzkiezale #youtube
czerwonykomuch - Mam 25 lat. To wiek, w którym rozpoczyna się starzenie, ale organizm...

źródło: IMG_6300

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch: Ja niewiele więcej. Instagrama nie mam, żadnych influencerów nie znam, z yt to głównie muzyka i jakoś się to kręci powolutku do przodu. Z fartem Miruś.
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch: jedyne co zdziadziałe to twoje rozumowanie. Celebrytów można nie znać w każdym wieku. A już szczególnie w czasach gdy jest ich tak wielu, a nie paru aktorów będących na topie przez 50 lat
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch: Wiek nie ma tutaj nic do rzeczy, 25 lat to ja internety oglądam i też mi się wydaje że widziałem dużo. Ale to tylko wrażenie na szczęście, omija mnie większość gówna w mediach, nie wiem czy kwestia szczęścia czy wybiórczość i świadome unikanie. Ale nie trzeba z tego powodu robić sensacji, czy wręcz zamartwiać się :P
  • Odpowiedz
  • 0
@czerwonykomuch za dziesięć lat już nawet nie będzie ci się chciało pisać takich postów bo będziesz miał na to wygwizdane.

Przyzwyczaisz się że czasy kiedy idol dla dzieci miał jakiś wartościowy wpływ na społeczeństwo minęły i nie będzie cię dziwiło dlaczego większość dzieci i nastolatków czeka latami w kolejce do psychologa.
  • Odpowiedz
@choochoomotherfucker: chciałem wytłumaczyć, ale jesteś toksyczna osoba niegrzeszącą inteligencja. nie wiem, czy zrozumiesz.
1. pisząc pierwszy post o amebach poszedlem zrobic jedzenie i se mysle, pewnie sie zaraz do mnie przyczepia, no bo wiadmo ze takie gadanie jest od lat a i tak swiat sie kula. ale nie chialo mi sie juz edytowac na pececie. nie uzywam wykopu na telefonie, zeby sie od tego g...a nie uzależnić.
2. drugi post
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch: ja jestem w podobnym wieku, też nie wiedziałem kto to jest, ale zamiast wypisywać smętne nostalgie na wykopie w 5 minut sprawdziłem działalność tego człowieka i już wiem kto to. Swoją drogą ma całkiem zabawne momenty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz