Wpis z mikrobloga

#praca #pracait #programista15k #pracbaza

Mam wrażenie, że od kiedy rozpoczął się u mnie okres 3 miesięcy wypowiedzenia to już nikt nie zaprasza na rekrutacje. 6k brutto QA here. Gnije jak rozmawiam ze znajomymi o zarobkach w branży i nie są w stanie uwierzyć w moją stawkę. Jednocześnie nie mogę się wyrwać z tego gówna nie ważne jak mocno się staram. Warto w ogóle jeszcze się męczyć w tym IT (mam też skille adminowe 1/2 LW) czy jebnąć to wszystko i zostać kurierem? Są tu jacyś QA, którzy trzepią dużą kasę? W czym programujecie? Co robicie? Czego warto się teraz uczepić?
  • 48
  • Odpowiedz
@winterberrysandwich co umiesz jako qa? u mnie automatyzacja 5 lat plus 5 lat manual w różnych technologiach, obecnie js/ts, da się ładnie zarobić. Nawet na job boardach jest sporo ogłoszeń dla kumatych za np 15k na fakturę
  • Odpowiedz
@winterberrysandwich: liczba ofert na admina to szoruje po dnie, ogolnie to nie ma co sie zalamywac, szkol sie, nie powiem w czym bo niestety ale stagnacja obecnie jest wszedzie i poszukiwanie seniorow za ceny low-mid
  • Odpowiedz
@winterberrysandwich: to jeszcze nic, ja rozmawiam z wykopkami że senior devowie #!$%@? się o 20k netto b2b a ci mówią że za pracę 2-3h dziennie można na luzie dodawać 50-60k netto b2b i każdy tyle ma

Ludzie pierdoła z tymi zarobkami i tyle. IT już dawno zeszło na psy
  • Odpowiedz