Wpis z mikrobloga

Mam 25 lat. To wiek, w którym rozpoczyna się starzenie, ale organizm fizycznie jest jeszcze długo całkiem sprawny. Wydaje mi się jednak, że mentalnie zupełnie już zdziadziałem, bo nie mam bladego pojęcia kim jest ten człowiek i dlaczego stado zombie z telefonami za nim biegnie. Nigdy go nie widziałem. Podobnie nie wiem kim są bohaterowie przeróżnych afer influencerskich pojawiających się tu, na Wykopie, YouTube lub w innych miejscach. A przecież spędzam w internecie dużo czasu, zdecydowanie za dużo.

Odnoszę wrażenie, że żyję w jakiejś alternatywnej rzeczywistości, w zupełnie innym świecie.

Zabawnie to obserwować, bo jeszcze jakiś czas temu nie rozumiałem swoich rodziców lub innych tzw. „dorosłych”, którzy nie ogarniali internetowego humoru, trendów lub nowoczesnych technologii. Dziwiło mnie, że można nie wiedzieć w jaki sposób zamówić Ubera lub kim jest jakaś internetowa gwiazdeczka z czasów mojej młodości.

Dziś zdałem sobie sprawę, że stałem się jednym z nich.

Zastanawiam się, co będzie w wieku czterdziestu lub pięćdziesięciu lat przy zachowaniu obecnego tempa rozwoju i przepływu informacji.

Ten wysryw podsumować mogę jedynie słowami: kiedyś to było.

#polska #wykop30plus #gorzkiezale #youtube
czerwonykomuch - Mam 25 lat. To wiek, w którym rozpoczyna się starzenie, ale organizm...

źródło: IMG_6300

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch nie musisz wiedzieć kto to jest. Ja mam 32 lata, jak byłem sporo młodszy to też nie wiedziałem kim jest Jolanta Rutowicz, Grycanki czy jakieś inne wielkie gwiazdy tamtych lat.

O Sylwii Peretti, która była idolem Grażyn też się dowiedziałem dopiero wtedy jak jej dzieciak się rozbił w Krakowie
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch ja miałem podobne rozkminy, jak w zeszłym miesiącu odwiedzałem rodzinny dom. Siostra mi mówi, żebym sobie wyjechał wcześniej, bo wieczorem będzie jakiś festyn gminny i ma grać koncert Skolim i pewnie będzie problem z przejazdem jak się ludzi nadjeżdża. Sobie myślę, co ona gada, mała gmina, niecałe 3 tysiace mieszkańców i ja mam nie dojechać do domu, bo jakiś noname przyjeżdża? I sobie wpisałem tego gościa na YouTube i byłem
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch: mam 25 lat i wiem kim jest większość tych celebrytów i influencerow, chociaż ich nawet nie śledzę. Lubię być na czasie i mam nadzieję, że jak będę miał 40 lat też będę. Nie chce nigdy za to zostać boomerem i pisać wpisów temu podobnych.
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch: To samo było za twoich czasów jak byłeś dzieciakiem i oglądałeś jakieś głupie programy w MTV, Jackassy i inne głupoty, których starsi by nie zrozumieli.

Circle of life
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Wiem. Po prostu całkiem ciekawe jest dla obserwować, jak przekonanie o byciu wiecznie na czasie i niezrozumienie „zacofania” poprzednich pokoleń zamieniło się w kilka lat w świadomość zostania na peronie, gdy pociąg już odjechał.
  • Odpowiedz
To samo mówili wasi ojcowie, a wcześniej ojcowie ojców, a jeszcze wcześniej ich ojcowie


spodziewalem sie takiego komentarza LOL

@choochoomotherfucker: pewnych rzeczy nie da się widocznie zmienić ;)

Bylem kiedys na spoptkaniu rodzinnym, i corka kuzynki caly czas w smartpfonie. czasami cos tam mamrotala pod nosem. Po imprezeie se mysle, co z tego dzieciaka wyrosnie. Po kilku miesiacach podobna impreza, znowu jest kuzynka z corka, temat zszedl na matury. To
  • Odpowiedz
spodziewalem sie takiego komentarza LOL


@claudio_caniggia: Bo to prawda xD Mam 35 lat i jak byłam nastolatką, to też było gadanie, że ta młodzież to tylko w komputerach siedzi i gra w gry, internet to zło i nic z nas nie wyrośnie. A jakoś ludzie sobie normalnie radzą, zakładają rodziny, pracują w różnych zawodach, a niektórzy robią fajne kariery. A tej historii z córką kuzynki nie rozumiem, w sensie co
  • Odpowiedz
@claudio_caniggia: Skończyłam, ale zdarza się, że ludzie inteligentniejsi ode mnie nie mają studiów, więc nie rozumiem, co to ma do czytania ze zrozumieniem. Nie dość, że chcesz się czuć lepszy od młodych - jak to ująłeś - "ameb", to jeszcze od losowej baby na wykopie, zamiast wytłumaczyć, o co chodzi. A takim zachowaniem pokazujesz, że wcale nie jesteś.
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch: ktoś lubi inny content niż ja, ale ze mnie starzec, jestem wyjątkowy odc.2137 ... Ludzie internet daje takie możliwości, że każdy ma swoją niszę i nikomu nic do tego. W ogóle mając 25 to jest się w pełni dojrzałym bo kora przedczołowa się wyrabia wtedy.

Ja mam 22 lata lubię np: Emila Ciorana, Braci Figo Fagot, ekstraklasę, Cejrowskiego. To na szybko ci mi przychodzi do głowy i się rozejrzałem
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch ja niedługo dobijam 40. Parę lat temu w pracy wpadłem na #dziewczynaktorejimienianiepamietam ale kojarzyłem z twarzy, I nagle przypomniało mi się że jak byliśmy jeszcze młodzi to kilka razy piliśmy w takiej kanapce w Gdańsku na tyłach teatru wybrzeże, nawet jakoś tak wyszło że tańczyliśmy tam na stole.
Wyszła więc standardowa gadka z kimś kogo znasz ale niezbyt dobrze w stylu jak tam, bywasz jeszcze w Trójmieście itd. Bla bla bla

Po skończonej gadce idę sobie dalej dłubać na kompie a koleżanka do mnie skąd znam ta mega-super-hiper znana aktorkę.

Dalej nie pamiętam jak ma na imię
  • Odpowiedz