Wpis z mikrobloga

Mam 25 lat. To wiek, w którym rozpoczyna się starzenie, ale organizm fizycznie jest jeszcze długo całkiem sprawny. Wydaje mi się jednak, że mentalnie zupełnie już zdziadziałem, bo nie mam bladego pojęcia kim jest ten człowiek i dlaczego stado zombie z telefonami za nim biegnie. Nigdy go nie widziałem. Podobnie nie wiem kim są bohaterowie przeróżnych afer influencerskich pojawiających się tu, na Wykopie, YouTube lub w innych miejscach. A przecież spędzam w internecie dużo czasu, zdecydowanie za dużo.

Odnoszę wrażenie, że żyję w jakiejś alternatywnej rzeczywistości, w zupełnie innym świecie.

Zabawnie to obserwować, bo jeszcze jakiś czas temu nie rozumiałem swoich rodziców lub innych tzw. „dorosłych”, którzy nie ogarniali internetowego humoru, trendów lub nowoczesnych technologii. Dziwiło mnie, że można nie wiedzieć w jaki sposób zamówić Ubera lub kim jest jakaś internetowa gwiazdeczka z czasów mojej młodości.

Dziś zdałem sobie sprawę, że stałem się jednym z nich.

Zastanawiam się, co będzie w wieku czterdziestu lub pięćdziesięciu lat przy zachowaniu obecnego tempa rozwoju i przepływu informacji.

Ten wysryw podsumować mogę jedynie słowami: kiedyś to było.

#polska #wykop30plus #gorzkiezale #youtube
czerwonykomuch - Mam 25 lat. To wiek, w którym rozpoczyna się starzenie, ale organizm...

źródło: IMG_6300

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
będzie to samo i trochę gorzej. nowości będą dla ciebie zbyteczne. będziesz miał swoje sposoby i to ci wystarczy. (mowie z autopsji). ale totalna ameba nie będziesz. Raczej dzisiejsza młodzież będzie amebami. Już sa roczniki co nie potrafią włączyć komputera stacjonarnego. A może za 40 lat nie będziecie pecetów? ja już się o tym nie przekonam. ;)


@claudio_caniggia: panie kiedyś to było, człowiek sam wszytko robił. Ta młodzież to się
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch: xD gosc poprostu jest popularny w jakiejstam dziedzinie (w tym wypadku pajacowanie przed kamerka).

Popatrz sobie ile ludzi przychodzilo na wiece stalina/lenina, ile osob w polsce przychodzilo np na papierza.

Teraz sobie ogarnij, ze przez internet kazdy moze byc kims slawnym kazdy moze kazdego nagrac i idzie viralowo.
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch po co w ogóle się tym przejmujesz? Że nie znasz jakiegoś typka z YouTube? No i co z tego? To jest istotne? Są pewne etapy życia i człowieka interesują różne rzeczy. Masz 30 lat, to ogarniasz takie tematy jak np. budowa domu i nie masz czasu się zajmować takimi pierdołami jak oglądanie tiktoków ze szczekającym murzynem. Możesz się zajmować swoim hobby w wolnym czasie np jeździć rowerem i rozwijać kondycję,
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch: bzdury. Miałem taką rozkminkę przez chwilę, gdy moja bratanica zaczęła się interesować yt. Też się przeraziłem, że to jest wielki świat, którego nie ogarniam. Guzik prawda. Jeśli chcesz być na bieżąco,to potrzebujesz dwóch wieczorów i jesteś.

Nie znasz tego świata, bo nie chcesz (i nie ma w tym nic złego).
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch:

Wykopki nie mają już nic wspólnego z młodym pokoleniem i zawsze śmieszy mnie jak wiele jest jeszcze osób na wykopie, które tego nie widzą.

Młode pokolenie siedzi dzisiaj na tiktokach, gra w fortnite itd. i nie mają nic wspólnego z pokoleniem, które przesiadywało na wykopie i demotywatorach i grało w mmo.
  • Odpowiedz
Wydaje mi się jednak, że mentalnie zupełnie już zdziadziałem, bo nie mam bladego pojęcia kim jest ten człowiek


@czerwonykomuch: Pytanie czy nie wiesz zupelnie nic, czy jednak ksywka sie gdziestam przewinela.

Ja np. nie wiem nic o Julii Zugaj czy Young Leosi i pewnie bym ich nie rozpoznał na ulicy, ale same nazwy sie gdziestam
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch umiem.

Znasz może Billy’ego Corgana? Bo kilka tysięcy osób darło ryja pod sceną na jego występie, a jakby do nich wyszedł, to myślę, że powstałby z tego jeszcze lepszy filmik pt. atencjusze w akcji.

W tym samym czasie cała reszta Polski miała to totalnie w dupie i spędzała czas tak, jak lubi.
  • Odpowiedz
zupełnie już zdziadziałem,


@czerwonykomuch: i tak i nie. Zadaj sobie pytanie czy jak miałeś 16 lat to też słuchałeś np. tej samej muzyki co twoje nastoletnie koleżanki. Nie? No to pewnie też byś tego pajaca nie znał mając 16 lat teraz.

Ja zawsze daje przykład Big Brothera - jak byłem dzieckiem to oglądałem ale jak miałem 16 lat to nie. A to oglądalność miało. Jak miałem 11 to jarał mnie
  • Odpowiedz