Wpis z mikrobloga

  • 355
@stanley___ mi kiedyś mirabelka powiedziała, że podoba jej się mój głos i dalej miło, więc piąteczka mordo dzięki, że mi przypomniałeś tym obrazkiem xD
  • Odpowiedz
  • 792
@Koksixk dobrych kilka lat temu murzynka z Portugali powiedziala do mnie " you know you are gorgeous" wydaje mi sie ze co tydzien mi sie to przypomina xDw ogole najlepsze jest to ze nigdy od zadnej polki nie slyszalem zadnego komplementu a od obcokrajowianki juz tak xD
  • Odpowiedz
@Koksixk: @Pentylion @stanley___

Niestety być może zniszczę takie piękne wspomnienie, ale komplement dotyczący głosu, czy oczu od różowych to coś jak od nauczyciela "zdolny, ale leniwy".

To znaczy: "Jesteś brzydki, ale ci tego nie powiem, dlatego stwierdzę, że podoba mi się jakiś szczegół".
  • Odpowiedz
  • 29
@JustTheDude na szczęście nie widziała mojej mordy, więc nie musiałem tego bardzo analizować. Również mogła być tylko miła, ale jej się udało i tyle. W sumie wszystkie komplementy możemy tak analizować i nie będzie kolorowo, więc jak jest fajnie to przyjąć grzecznie i sobie przypominać po huopsku
  • Odpowiedz
@JustTheDude myslisz sie kolego, jezeli ma gleboki glos, wyrazisty z "lekkim basem" to bedzie podobal sie kobieta I bedzie to prawdziwy komplement, z oczami podobnie. aczkolwiek w niektorych sytacjach bedzie tak jak mowisz. Jak bylem na tesciu I glos mi sie zmienil to jaralo to dupy
  • Odpowiedz
@stanley___: a nam nie komplementy nie działają ludzie mi to zepsuli. Jak połowa groziła mi skargami to nauczyłem się mieć wywalone. Jak przychodzi pasażerka i mówi, że dobrze powożę to się nie odzywam nawet.
  • Odpowiedz
@stanley___: Raz w życiu usłyszałem że jestem przystojny. Pamiętam to doskonale bo aż mi się wtedy w duchu płakać zachciało.

Mam też taką hipotezę że cenimy komplementy na polach w których mamy deficyty. Mnie na przykład w ogóle nie obchodzą komplementy dotyczące mojej wiedzy, pracy czy innej sprawności intelektualnej albo rzetelności za to bardzo doceniam jakiekolwiek pochwały wyglądu i sprawności społecznej.

Dlatego mówienie kobietom że są piękne jest kontrproduktywne bo
  • Odpowiedz
jezeli ma gleboki glos, wyrazisty z "lekkim basem" to bedzie podobal sie kobieta


@biceps35: taaaak i tu przypomniałeś mi mnie, z czasów gdy byłem jeszcze młody, w zasadzie dopiero wychodzący z nastoletniego spiwniczenia. Przygarbiony pokurcz w okularach, w niemodnych ciuchach i z absolutnym brakiem przebojowości. Było wtedy wśród młodych bardzo modne manie CB Radia (które było używane głównie jako modny sposób do kontaktów, a nie do pytania o miśki na
  • Odpowiedz
@stanley___: literalnie to mój pierwszy komplement w dorosłym życiu, kiedy dziewczyna z żabki zachwyciła się moimi oczami. Nadal czasem sobie przypomne i jestem jak na tym memie xD
  • Odpowiedz
@stanley___ mi 19 latka po podróży z Wrocławia do Krakowa powiedziała kiedyś, że 4-godzinna rozmowa, którą odbyliśmy była najlepsza w jej życiu. Na karteczce dała mi swój numer telefonu, który wyrzuciłem do kosza, gdy tylko straciłem ją z pola widzenia ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@stanley___: Kiedyś jak robiłem jeszcze w samorządówce to zadzwoniłem do policjantki, nawijam w jakiej sprawie, kończę, cisza i to taka dłuższa, "Halo?", "Przepraszam, zasłuchałam się w Pana ładnym głosie", cyklicznie mi się to przypomina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz