Wpis z mikrobloga

#pracait #programista15k #programowanie #korposwiat #pracbaza

O co chodzi z tymi ogłoszeniami w IT? Chcę zmienić branżę na IT. Od trzech miesięcy szukam pracy jako Junior frontend Developer, nie dostałem ani jednej niezautomatyzowanej odpowiedzi na CV. Dostaję tylko zwrotkę "dziękujemy za udział w rekrutacji" i cisza.

O co tu chodzi? To są jakieś lewe ogłoszenia? Wyłudzanie danych? Złożyłem jakieś 100 aplikacji i już mnie #!$%@? bierze.
  • 63
  • Odpowiedz
Chcę zmienić branżę na IT. Od trzech miesięcy szukam pracy jako Junior frontend Developer


@karetpoker: chyba ci się coś pomyliło. Junior to już pracownik z jakimś tam doświadczeniem, często ponad rocznym. To nie twoje progi. Źle celujesz. Do tego przez obecną posuchę na rynku, wiele osób z 10+ doświadczenia wysyła cv na juniora żeby złapać jakąkolwiek pracę.

Jeżeli nie masz ani doświadczenia, ani dyplomu politechniki, ani statusu studenta to twoje
  • Odpowiedz
ostatnio słyszałem reklamę w której mówili że w lodówce AI zadba o świeżość twojego żarcia


@naked: czyli wysokopoziomowe programowanie jest niezbędne w coraz szerszych sferach życia. Kiedyś pstryczek na światło mogłeś sobie zamontować sam śrubokrętem. Teraz jest smart house i potrzebny jest do tego software. Szał AI tylko napędza wpychanie programów komputerowych gdzie się da. Stworzy to wiele miejsc pracy dla programistów i innych specjalistów IT
  • Odpowiedz
@karetpoker sam to przerabialem, mozesz sobie dac spokój.

1. W IT na programowanie jest w #!$%@? chetnych, zwlaszcza na frotend, zwlaszcza takich ktorzy ukonczyli 2 tygodniowy kurs za 2000 zl i mysla ze pozjadali wszystkie rozumy.

2. Na stanowisko juniora programisty aplikuje tysiace ludzi, mozesz sobie zalozyc konto na pracuj.pl i zobaczysz ile ludzi aplikuje za pomoca samego serwisu

3. Niewiedziec czemu na taki stanowisko pierszenstwo ma kobiety
  • Odpowiedz
@karetpoker: odpisze Ci jako osoba która przeprowadza rekrutację. Ludzie po studiach mają z samych uczelni/obrony duże aplikacje z backendem i baza.
Do tego wbrew powszechnej opinii nigdy nie było łatwo się dostać do IT, pamiętam jak 10 lat temu miałem problem znaleźć pracę pomimo tego że miałem już duże portfolio, bo już od szkoły średniej programowalem.
Oprócz portfolio może masz słaby angielski wpisany, albo w ogóle.
  • Odpowiedz
Bardzo dobrze. Rynek zrozumiał że nie potrzebni są karierowicze. Nie dowożone są projekty, trzeba zająć się długiem technicznym zamiast feature, modal robiony przez cały sprint. Żeby utrzymać się w tej branży trzeba myśleć przyszłościowo, wyprzedzać rynek. Następny przystanek: purge "rekruterek"
  • Odpowiedz
Rekrutuje w dużej korpo. Ostatnio na staż odrzucam wszystko co nie ma doświadczenia, na githubie ma tylko wrzucone jakieś zadania z kursu (każde repo po jednym initial commicie).

Ale doceniam jak ktoś ma np projekt zrobiony na arduino albo raspberry i może coś ciekawego o tym opowiedzieć lub deklaruje, że zna cokolwiek że świata linuksowego.
  • Odpowiedz