Wpis z mikrobloga

#pracait #programista15k #programowanie #korposwiat #pracbaza

O co chodzi z tymi ogłoszeniami w IT? Chcę zmienić branżę na IT. Od trzech miesięcy szukam pracy jako Junior frontend Developer, nie dostałem ani jednej niezautomatyzowanej odpowiedzi na CV. Dostaję tylko zwrotkę "dziękujemy za udział w rekrutacji" i cisza.

O co tu chodzi? To są jakieś lewe ogłoszenia? Wyłudzanie danych? Złożyłem jakieś 100 aplikacji i już mnie #!$%@? bierze.
  • 63
  • Odpowiedz
  • 0
@zyjdajzyc1 No skąd doświadczenie? Przecież masz napisane, że szukam na juniora. Mam w portfolio dwie strony plus jeden landing page. Jedna strona wyświetla pogodę z publicznego API, druga to to-do list z integracja z twitterem.
  • Odpowiedz
@karetpoker: jak szukałem ostatnio pracy to zauważyłem kilka rzeczy;
- oferty pracy są zduplikowane i to absurdalnie. Masz 5 ogłoszeń do tego samego klienta na te samo stanowisko.
- jobboardy też zawyżają ogłoszenia bo dają tę samą ofertę zdalną dla każdego dużego miasta
- jako backendowiec przeglądając oferty to pamiętam może z 2-3 oferty dla juniora w ciągu pół roku. Stażu żadnego nie widziałem ale ich chyba tak nie ma
  • Odpowiedz
@karetpoker: no to takie portfolio może z 5-8 lat temu by przeszło, teraz to się robi spore kobyły z rejestracjami, emailami, baza danych itd. Jest tyle osób na rynku że to co podałeś to jest gowno i nikt przy zdrowych zmysłach nie weźmie ciebie bo na pewno są ludzie co robią bardziej zaawansowane projekty. Pewnie jeszcze brak TSa, brak testów, brak PWA …. Z czym do ludzi panie
  • Odpowiedz
jako Junior

Złożyłem jakieś 100 aplikacji


@karetpoker: i teraz wyobraź sobie, że takich jak Ty są tysiące. A pewnie niemała 7część kandydatów posiada jakieś doświadczenie, co powoduje, że Twoja aplikacja jest godna co najwyżej zautomatyzowanej odpowiedzi.
  • Odpowiedz
To skąd brać nowych ludzi do branży?


@karetpoker: Niestety ale nowi aktualnie nie są potrzebni. Branża w czasach covidu przyjęła za dużo ludzi i teraz trwa proces wyrównywania. Moja kontraktornia od ponad dwóch lat nie przyjmuje Juniorów. Rozpasanie w IT się skończyło, więcej ludzi może wypaść z rynku niż do niego wejść. Zauważam też jak na razie nieznaczny ale trend, gdzie większą wartość mają ludzie zza granicy którzy mają już
  • Odpowiedz