Wpis z mikrobloga

#pracait #programista15k #programowanie #korposwiat #pracbaza

O co chodzi z tymi ogłoszeniami w IT? Chcę zmienić branżę na IT. Od trzech miesięcy szukam pracy jako Junior frontend Developer, nie dostałem ani jednej niezautomatyzowanej odpowiedzi na CV. Dostaję tylko zwrotkę "dziękujemy za udział w rekrutacji" i cisza.

O co tu chodzi? To są jakieś lewe ogłoszenia? Wyłudzanie danych? Złożyłem jakieś 100 aplikacji i już mnie #!$%@? bierze.
  • 63
  • Odpowiedz
@karetpoker a masz jakieś studia z matematyki, informatyki, elektroniki czy fizyki? Bo dla ludzi po studiach lub w trakcie jest sporo staży na wakacje. U mnie co roku zatrudniają do każdego zespołu po jednym stażyście i często oni sami nie chcą kontynuować bo chcą skończyć studia a Ci po studiach często zostają. Nie wiem jak wygląda sytuacja ludzi po bootcampach i samouków bo takowego tylko jednego znałam zawodowo i mimo że
  • Odpowiedz
@karetpoker Rada: nie ma teraz jednego pewnego sposobu aby wejść do IT, można tylko próbować i różnymi hakami przejść rekrutacje.
Np. Zatrudnić się w firmie X nie w dziale IT ale która ma dział IT, np. Wiśniowski w Nowym Sączu. Pogadać z ludźmi którzy są tam programistami, zapytać na co zwraca uwagę szef przy rekrutacji. Potem przez wewnętrzną rekrutacje zmieniasz dział i gotowe, sam tak zrobiłem 5 lat temu w pewnej
  • Odpowiedz
  • 1
@karetpoker narzeczona pracuje jako rekruterka do IT. Juniorzy są z góry odrzucani. Kryzys w branży i nikt nie chce juniorów. W puli są olbrzymie pieniądze ale tylko dla doświadczonych
  • Odpowiedz
@karetpoker: skończyły się tanie pieniądze skończyły się głupie projekty
firmy rekrutują inhouse i nie potrzebują pośredników biczowników zwanych górnolotnie polskimi software housami
kolejno, frontend, kurde chłopie, dla ludzi internet to facebook, insta i góra dwa portale, co tu do roboty we froncie jest
no i junior
  • Odpowiedz
@karetpoker spóźniłeś się o jakieś 2-3 lata na wyjście do branży. Teraz to bardziej prawdopodobne jest wygrać w lotka niż dostać robotę w it bez doświadczenia.
  • Odpowiedz
@karetpoker ogólnie roboty jest od #!$%@? i więcej
Dla każdego kto ma choć krzytyne sprytu

Tylko sposób w jaki #!$%@? próbujecie ją ogarnąć to po prostu tak głupie że aż się nie mieści we łbie

Widziałem juniorów którzy są zdecydowanie lepszymi programistami niż ja kiedykolwiek będę - a siedzę w branży 15
  • Odpowiedz
Masz swoją stronę?

Kanał na YouTube?

Twittera?

Masz swoją osobistą markę?


@masterdick: i jak szukałeś pierwszej pracy bez doświadczenia to miałeś swój kanał na YouTube i osobistą markę? Xdd
  • Odpowiedz