Wpis z mikrobloga

#pracait #programista15k #programowanie #korposwiat #pracbaza

O co chodzi z tymi ogłoszeniami w IT? Chcę zmienić branżę na IT. Od trzech miesięcy szukam pracy jako Junior frontend Developer, nie dostałem ani jednej niezautomatyzowanej odpowiedzi na CV. Dostaję tylko zwrotkę "dziękujemy za udział w rekrutacji" i cisza.

O co tu chodzi? To są jakieś lewe ogłoszenia? Wyłudzanie danych? Złożyłem jakieś 100 aplikacji i już mnie #!$%@? bierze.
  • 63
  • Odpowiedz
@karetpoker: teraz "przebranżowienie" to trochę słaba opcja - szczególnie że są tysiące takich "przebranżowionych" po miesięcznym bootcampie. Jeszcze kilka lat temu wyglądało to tak, że robiłeś studia IT i na ostatnim semestrze / w trakcie pracy dyplomowej szedłeś na intern do jakiejś większej korpo i tam robili dopiero z Ciebie juniora. Podczas covidu zatrudniali na potęgę właśnie takich juniorów bez żadnego doświadczenia i teraz skończyło się to tym, że masz
  • Odpowiedz
@karetpoker: nie ma już więcej pracy dla ludzi bez doświadczenia w tej branży. właściwie to nawet ludzie z doświadczeniem mają duże problemy. brawo, twoje wybory życiowe są równie logiczne co sprzedaż piasku na pustyni. idziesz tam gdzie jest największy kryzys i gdzie nikt ciebie nie chce. brawo.
  • Odpowiedz
O co tu chodzi?


@karetpoker: Czy cokolwiek wyróżnia Cię na tle innych kandydatów? Jakiś projekt open source? Udzielanie się w community? Junior i to jeszcze na froncie to duże XD teraz
  • Odpowiedz