Wpis z mikrobloga

Dobra, w wieku 30 lat wypaliłem się z IT. Nie chce już widzieć na oczy tego syfu i #!$%@?ć na takie #!$%@? tematy co po byle jakiej analizie gówno mnie obchodzą. Co mnie ma obchodzić wynik jakiejś funkcji albo dowieziony sprint - ja #!$%@? jakim przegrywem przez ostatnie 7 lat się było, że człowiek się tym przejmował. Nawet pieniądze mnie nie radują. Czym się zająć? Jakieś pomysły? Jaka odskocznia na kilka lat albo już do śmierci co da satysfakcję z życia? Najlepiej BEZ LUDZI!!!!

#pracbaza #programista15k #pracait #neet #introwertycy
  • 218
  • Odpowiedz
@hehehhhehe: Polecam ci magazyn albo wakacje w jakimś gospodarstwie agroturystycznym, ja pojechałem z różowym na 1 miesiąc takiego "odpoczynku" i robiliśmy m.in. przy krowach. To tylko miesiąc, a jak wrócisz to zaczniesz doceniać życie jakie prowadziłeś do tej pory xD My w 2015 byliśmy właśnie na podhalu i zawsze jak jestem #!$%@? to przypominam sobie jak się #!$%@? w gospodarstwie i normalnie dodaje mi to siły (właściciele którzy też pracowali z
  • Odpowiedz
@smash78:

Moja żona przeciągnęła taki stan i skończyła generalnie omdleniem ze stresu. Całe życie zadowowe w IT. Oczywiście całe lata gadała "a co mi psychiatra pomoże"


No jak to możliwe przecież IT to klikanie w kompiuter na zdalnym i picie piwka...
  • Odpowiedz
@hehehhhehe: Może mniejsza firma? Też jestem już trochę zmęczony branżą ale samo programowanie dalej lubię, to mainstreamowy dziś sposób zarządzania projektami jest #!$%@? i męczacy, te wszystkie sprinty, międzynarodowe zespoły itd
  • Odpowiedz
@hehehhhehe: Jak chcesz odskoczni spróbuj pracy fizycznej. W zależności od tego co potrafisz albo lubisz grunt to nie siedzieć przy kompie bo to wypala. Popracujesz trochę najlepiej na świeżym powietrzu to Ci chęć do życia wróci. Ostatnio ziomek z IT poszedł do woja na rok. Zrobił sobie odskocznie bo czuł się wypalony wrócił i działa sobie dalej normalnie.
  • Odpowiedz
@Werdna: ja właśnie lubiłem w programowaniu to czego nie ma w komercyjnym programowaniu. Siedzisz sobie i klepiesz, raz idzie lepiej a teraz gorzej ale masz cierpliwego nauczyciela - komputer. Jak spieprzyłes to ty to spieprzyłes jak działa to widzisz tego efekty.

A jak wygląda praca komercyjna? Daily, jak ci idzie gorzej to musisz się tłumaczyć, nie wiesz jak coś zrobić zmuszają cię do estymowania. Scrum jest używany tak by jednak wywierać
  • Odpowiedz
@hehehhhehe: jeśli chcesz iść do pracy, która będzie coś wnosić to spróbuj pierw wolontariatu. Wiem że wolisz home office ale ogólnie praca z ludźmi sprawia że wchodzimy w ten owczy pęd i bardziej angażujemy się emocjonalnie przez co mamy wrażenie większej wagi naszych 8 przepracowanych godzin
  • Odpowiedz
Nie mam pojecia jak funkcjonuja niektorzy ludzie co dalej z czegokolwiek sie tam cieszą po np 20 latach pisania kodu, przeciez to jest #!$%@? niepojęte. Rozumiem, cieszyć się z nauczenia czegoś nowego, nowa wiedza itp, ale z kolejnego napisanego cruda?


@dlugiespanko: dzień dobry, w branży już nawet nieco trochę ponad 20 lat.
Ale w zasadzie branża to kwestia drugorzędna. Pozostaje raczej pytanie, skąd założenie, że praca ma cieszyć? Oczywiście to jest
szpongiel - >Nie mam pojecia jak funkcjonuja niektorzy ludzie co dalej z czegokolwiek...

źródło: how-to-ruin-your-hobby-v0-80408si7v1l81

Pobierz
  • Odpowiedz
Nie wiem po #!$%@? takie komentarze.


@AnonimoweLwiatko: Po co te emocje( ͡º ͜ʖ͡º)
Co innego jest jechać do dziadków na wakacje i pomagać, a co innego mieć gospodarstwo 360 dni w roku i jeszcze wyciągnąć z tego jakieś pieniądze. Szczególnie w tych czasach. Nie była i nie jest to łatwa praca. Nawet teraz w dobie "automatyzacji". Absorbuje dużo czasu i wysiłku fizycznego (zależy do branży itd.,
  • Odpowiedz
@AnonimoweLwiatko: No to się źle zrozumieliśmy( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak, to jest zupełnie co innego. Jako hobby( ͡ ͜ʖ ͡) Ogólnie praca na świeżym powietrzu i na swojej własności potrafi być bardzo satysfakcjonująca. Kiedy np. po czasie widzisz efekty swojej harówy. Tylko w tych czasach, mało ludzi lubi się zmęczyć( ͡° ͡°) Jednak tak jak pisałem wcześniej, taka
  • Odpowiedz
@StronaGlowna: ale wypalenie zawodowe po 5 latach pracy, to coś nie tak, prawdopodobnie całkowicie nietrafiony zawód od początku, jak ktoś ma umysł humanistyczny to praca w IT go wykończy szybko
  • Odpowiedz